خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای :روز ولادت نبىّ بزرگوار اسلام، روز تدبّر در برکات بی پایان این مولود مکرّم است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      

حضرت آیت الله خامنه ای: ولادت پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) روحی بود که در کالبد دنیای مرده‌ی آن روز دمیده شد

      
  به گفته بیرنوندی، در استان نیازمند چهار هزار لیتر آب آشامیدنی در ثانیه هستیم و ده درصد مدیریت مصرف آب آشامیدنی از سوی مردم، بیش از ۷۰ درصد مشکلات این حوزه را بدون نیاز به سرمایه گذاری جدید برای تامین منابع آب جدید برطرف می کند.
کد خبر: ۹۵۱۷۱۱۵
|
۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۶

 

قزوین_ به گزارش خبرنگار بسیج، داراب بیرنوندی در همایش ائمه جماعات سراسری استان قزوین که با موضوع مدیریت مصرف آب و برق و عبور موفقیت آمیز از اوج مصرف تابستان در محل نیروگاه شهید رجایی قزوین برگزار شد بیان کرد: چاره ای جز مدیریت مصرف نداریم و در صورت ادامه مصرف کنونی دشت قزوین در چند دهه آینده چالش های ان دوچندان خواهد شد.

وی تصریح کرد: جنگ و صلح های حاضر و آینده در منطقه خاورمیانه ریشه در مساله آب دارد و باید سرمایه گذاری های زیربنایی فرهنگی و فکری در حوزه آب بکنیم.

بیرنوندی ادامه داد: انشعابات غیر مجاز از جمله مشکلاتی است که به ویژه در برخی مناطق روستایی با آن مواجه می شویم و مشکلات شرعی، بهداشتی، حقوقی و قانونی خاص خود را دارد.  

وی با مقایسه وضعیت مصرف آب در کشورهای دنیا، کشورهای توسعه یافته و ایران یادآور شد: باید به شکل جدی الگوی مصارف عمومی به سمت استاندارد سازی و بهینه سازی برای کاهش مصرف تغییر کند. 

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین خاطر نشان کرد: در دنیا به آب به عنوان ثروت ملی و ابزار قدرت نگاه می کنند و یارانه ای بابت آن نمی دهند و ما هم باید به سمت حذف یارانه آب برای تشویق مردم به صرفه جویی حرکت کنیم.

وی در پایان از علما خواست با توجه به جایگاه معنوی آنان در جامعه، به کمک مسوولان آمده و مردم را به صرفه جویی و مدیریت مصرف ترغیب و تشویق کنند.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

 

 

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین