حضرت آیت الله خامنه ای :روز ولادت نبىّ بزرگوار اسلام، روز تدبّر در برکات بی پایان این مولود مکرّم است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      

حضرت آیت الله خامنه ای: ولادت پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) روحی بود که در کالبد دنیای مرده‌ی آن روز دمیده شد

      
قناعت گفت: امامین انقلاب عامل مهم و اصلی تسلیم ناپذیری و ایستادگی ملت ایران بوده‌اند و حتی در کشور‌های منطقه اثرگذاری آن‌ها مشهود است
کد خبر: ۹۵۱۷۱۷۱
|
۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۱

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، دکتر جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی امروز در شورای اداری استان بیان کرد: در چند ماه آینده اتفاقات خوبی رخ می‌دهد و عملیات اجرایی طرح احداث راه آهن بیرجند - قاین - یونسی که اخیراً تأمین اعتبار شده با حضور مهمان ویژه، رسماً آغاز خواهد شد.

وی افزود: شاهد آغاز عملیات اجرایی طرح آبرسانی از دریای عمان، گازرسانی از زابل به سربیشه و چند پروژه دیگر تا هفته دولت هم خواهیم بود.

استاندار با بیان اینکه برای سرمایه گذاری در استان نیازمند جذب سرمایه گذار و افزایش بهره‌وری هستیم، تصریح کرد: طبق آخرین آمار در سال گذشته خراسان جنوبی رتبه چهارم بهره‌وری را در کشور کسب کرده است.

وی افزود: علیرغم همه ضعف‌های زیرساختی، اما خراسان جنوبی در زمینه دینی و اعتقادی و مشارکت مردم همواره دارای رتبه‌های برتر کشور بوده است.

قناعت گفت: انتظار می‌رود کمک به عتبات عالیات بیش از گذشته ادامه داشته باشد و ممتاز بودن استان در این زمینه همچون سال‌های گذشته حفظ شود.

وی با اشاره به مناسبت‌های پیش رو و اینکه مراسم اربعین نماد و مظهر هویت جهانی شیعیان است، افزود: برای این حرکت خودجوش مردمی باید زمینه لازم فراهم شود و در این مسیر ساماندهی امکانات و زیرساخت‌های مرتبط اهمیت دارد تا مانند گذشته نقش خراسان جنوبی در مراسم اربعین پر رنگ باشد.

استاندار گفت: اطلاع‌رسانی در کشور ضعف دارد و دشمن هم این نقطه ضعف را شناخته و درصدد بزرگنمایی مشکلات است لذا باید مدیران در سفر‌های شهرستانی مسایل را از نزدیک رصد و حل کنند.

وی با گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد ادامه داد: امسال هزار و ۵۰۰ زائر از خراسان جنوبی به مرقد مطهر امام راحل اعزام می‌شوند و همه دستگاه‌های اجرایی در این زمینه همکاری کنند.

قناعت با ذکر این نکته که محور اصلی تبلیغات و خباثت‌های دشمن به سمت امام خمینی (ره) است، اظهار داشت: ایشان شخصیت پر جاذبه و چهره درخشانی بود که بر عرصه‌های ملی و مدنی تأثیر گذاشت و سپس رهبر معظم انقلاب همان راه را با قوت ادامه دادند.

وی اظهار داشت: امامین انقلاب عامل مهم و اصلی تسلیم ناپذیری و ایستادگی ملت ایران بوده‌اند و حتی در کشور‌های منطقه اثرگذاری آن‌ها مشهود است.

استاندار گفت: مکتب سیاسی امام شاخص‌های فراوانی دارد که پدیده جدیدی را به وجود آورد لذا همه اختلاف آمریکا بر سر این است که امام معنویت و سیاست را در هم تنید.

قناعت با بیان که تا قبل از انقلاب، برخی افراد دین را از سیاست جدا می‌دانستند، اما امام راحل اخلاق، عرفان و سیاست را در کنار هم گذاشت، متذکر شد: شاخص دیگر مکتب سیاسی امام، اعتقاد راسخ و صادقانه به نقش مردم بود و به عقیده ایشان اراده انسان‌ها تعیین کننده سرنوشت هر ملت است.

وی با بیان اینکه از دید امام خمینی (ره) در اداره و سرنوشت جامعه، آرای مردم نقش تعیین کننده دارد، ادامه داد:از همین رو مردم‌سالاری واقعی و انتخابات آزاد در جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.

وی گفت: به دلیل همین انتخابات آزاد بود که افرادی که حتی روبه‌روی نظام بودند در انتخابات رأی آوردند و نظام هشت سال این وضعیت را تحمل کرد.

استاندار، یکی از رمز‌های شکست ناپذیری انقلاب را پشتوانه مردم عنوان کرد و گفت: نظام سلطه با تحریم‌های به اصطلاح هوشمندانه و فلج کننده در تقابل با نظام است، اما ایستادگی و پشتوانه مردم آن‌ها را مأیوس می‌کند.

قناعت با اشاره به توان نظامی و علمی قوی کشور گفت: یکی از مسایل مهم در این زمینه نشان دادن اقتدار نظام جمهوری اسلامی و پشتوانه مردمی است که نمود آن را در انتخابات می‌توان دید.

وی با تأکید بر اینکه همه تلاش‌ها برای افزایش مشارکت در انتخابات باید بکار گرفته شود، یادآور شد: اهمیت حضور مردم در انتخابات برای نشان دادن اقتدار نظام باید مورد توجه قرار گیرد.

استاندار افزود: اگر درصد مشارکت در انتخابات امسال بالا باشد دشمن از همه نقشه‌هایش مأیوس خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها