حضرت آیت الله خامنه ای :روز ولادت نبىّ بزرگوار اسلام، روز تدبّر در برکات بی پایان این مولود مکرّم است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      

حضرت آیت الله خامنه ای: ولادت پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) روحی بود که در کالبد دنیای مرده‌ی آن روز دمیده شد

      
حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه قانون‌شکنی یعنی شکستن هویت ایرانی و اسلامی، گفت: کسانی که می‌گویند حجاب به عنوان قانون رسمی کشور را قبول نداریم باید از سایر امتیازات قانونی نیز محروم شوند.
کد خبر: ۹۵۱۷۵۶۴
|
۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۸

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بیرجند با گرامیداشت سالروز رحلت امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد، اظهار کرد: نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران خار چشم دشمنان هستند و امام راحل در نهضتی که شکل داد کار عظیمی انجام داد و آن خروج ملت ایران و باقی ملت‌ها از استضعفاف بود.

وی با بیان اینکه مستضعف بودن ننگ است، چون ضمن اینکه به دلیل ضعف به همه مردم خیانت می‌کند دشمن خود نیز هست، افزود: در قرآن آمده است: «إِنَّ الَّذِینَ تَوَفَّاهُمُ الْمَلَائِکَةُ ظَالِمِی أَنْفُسِهِمْ قَالُوا فِیمَ کُنْتُمْ قَالُوا کُنَّا مُسْتَضْعَفِینَ فِی الْأَرْضِ قَالُوا أَلَمْ تَکُنْ أَرْضُ اللَّهِ وَاسِعَةً فَتُهَاجِرُوا فِیهَا فَأُولَئِکَ مَأْوَاهُمْ جَهَنَّمُ وَسَاءَتْ مَصِیرًا؛ کسانى که بر خویشتن ستمکار بوده‏ اند [وقتى]فرشتگان جانشان را مى‏ گیرند مى‏ گویند در چه [حال]بودید پاسخ مى‏ دهند ما در زمین از مستضعفان بودیم مى‏ گویند مگر زمین خدا وسیع نبود تا در آن مهاجرت کنید پس آنان جایگاهشان دوزخ است و [دوزخ]بد سرانجامى است.»

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه استضعفاف خیلی هزینه دارد که یک جامعه به دشمن بر جان، مال، فرهنگ و سرنوشت مردم فرصت دهد، ادامه داد: فرعون استعمارگر با طرح‌هایی که داشت بر مردم مسلط می‌شد و آنان را می‌کشت و در تاریخ معاصر نیز استعمارگران جنایت‌ها و توطئه‌های بسیاری کردند و این کشور را قطعه قطعه کردند.

آیت الله عبادی افزود: گفت: ایران اسلامی قبل از انقلاب به خاطر پادشاهان بی‌لیاقت و استعمار خارجی، انگلیسی‌ها ورود غله و دام به کشور را ممنوع کردند و با تحریم مردم طوری قحطی ایجاد کردند که حدود ۱۰ میلیون نفر از جمعیت ۲۰ میلیونی کشور از گرسنگی و بیماری جان دادند.

وی به جنایات رضاخان پهلوی و واگذاری خاک کشور به بیگانگان اشاره کرد و گفت: در دوران قبل از انقلاب، کشور در دست بیگانگان بود و شاه و نمایندگان مجلس را تعیین می‌کردند و با وجود غارت کشور هیچ کسی مانع آنان نبود، اما دشمن به این قانع نبود و در چنین شرایطی در مجلس ملی قانون کاپیتولاسیون را به تصویب رساندند تا ملت ایران تحقیر شود.

آیت الله عبادی با اشاره به قانون کاپیتولاسیون تصریح کرد: در راستای این قانون دشمن دست به هر کاری می‌زد و به جان و مال و ناموس ملت ایران دست درازی می‌کرد، اما هیچ ایرانی حق اعتراض نداشت.

وی با تأکید بر اینکه با قدرت جمهوری اسلامی ایران امروز دشمن هیچ کاری از دستش برخواسته نیست، افزود:، اما هنوز متاسفانه در کشور کسانی داریم که تابع بیگانه هستند و مانع اجرای قانون دین و اسلام هستند.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه دود اشتباهات سیاسی به چشم همه مردم می‌رود، افزود: ما با آرمان‌های انقلاب و اسلام فاصله‌ای نداریم، اما دشمن به وسیله برخی جریانات سیاسی که به اعتراف صهیونیست‌ها ذخیره آنان هستند و به کشور و ملت ایران خیانت می‌کنند، مانع ایجاد کرده است.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه مدیریت جامعه و تمدن صحیح بر اساس قانون است و تمام تلاش بر این است که موانع اجرای قانون برطرف شود، گفت: شهروندان ده‌ها امتیاز قانونی دارند که می‌توانند بهره‌مند شوند یا بهره‌مند نشوند.

وی ادامه داد: قانون با این اهمیت و فراگیری و امنیت که حافظ جان و مال ماست و ده‌ها نفر برای اجرای آن خدمت می‌کنند بعد برخی می‌گویند من حجاب را که قانون رسمی کشور است را قبول ندارم.

وی با اشاره به اینکه قانون شکنی یعنی شکستن هویت ایرانی و اسلامی، این سوال را پرسید که در کدام کشور اجازه می‌دهند عده‌ای قانون رسمی کشور را بشکنند؟

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه کسانی که قانون‌شکنی می‌کنند باید از سایر امتیازات قانونی کشور نیز محروم شوند، افزود: امروز متاسفانه گرفتار جریانات بیشعور هستیم که به قانون دین و رسمی کشور اهانت می‌کنند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها