خبرهای داغ:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
  سرهنگ مهرعلیا گفت:بیش از هشتصد نفر در قالب 18 دستگاه اتوبوس جهت حضور زائران در مراسم ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی به مرقد مطهر امام خمینی(ره) اعزام می شوند
کد خبر: ۹۵۱۷۶۴۸
|
۱۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۱

 

قزوین : به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج سرهنگ غلامرضا مهرعلیا، فرمانده سپاه ناحیه امام حسین(ع) شهرستان بوئین زهرا، در جلسه هماهنگی اعزام زائرین به مرقد مطهر امام خمینی(ره) ، به صدور انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: تأکیدهای پیاپی امام خمینی(ره) بر لزوم صدور انقلاب اسلامی، آن هم در فضایی که انقلاب با بحران های مختلفی روبرو بود، پرسش هایی را درباره دلایل و کیفیت صدرو انقلاب به وجود آورد. در حقیقت ایدئولوژی نظام اسلامی محدود به کشور ایران نبود و امام خمینی(ره) انقلاب اسلامی را برای همه آزادیخواهان می دانست و به همین دلیل صدور انقلاب، امری اجتناب ناپذیر بود.

وی در ادامه افزود: از نظر امام خمینی(ره) یکی از مهم ترین شیوه های دفاع از انقلاب اسلامی، صدور آن به کشورهای دیگر است؛ زیرا محدود بودن آن در خاک ایران، به دشمنان انقلاب فرصت می دهد تا به راحتی آن را سرکوب یا مهار کنند، بنابراین صدور انقلاب یک تکلیف است و هم تاکتیکی تهاجمی بر دشمنان انقلاب اسلامی ایران بود.

سرهنگ مهرعلیا، بزرگ ترین مشکل جهان اسلام از نگاه امام خمینی(ره) را وابستگی کشورها به ابرقدرت ها دانست و افزود: انقلاب اسلامی ایران همانگونه که شرایط فرهنگی، اجتماعی و سیاسی داخلی را دگرگون ساخت و تغییرات غیرقابل انکاری را در ارزش های ملی به وجود آورد، تحولات چشمگیری در عرصه بین المللی نیز داشت. امام خمینی(ره) بزرگ ترین مشکل جهان اسلام را وابستگی کشورها به ابرقدرت ها می دانست، به همین دلیل یکی از مهم ترین وظایف جمهوری اسلامی را صدور تجربیات خود در این زمینه ها و ارائه راهکارهای عملی برای برون رفت از این مشکل اساسی می دانست.

فرمانده سپاه ناحیه امام حسین(ع) شهرستان بوئین زهرا ، در پایان سخنان خود، به اعزام 18 دستگاه اتوبوس از زائران به مرقد مطهر امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: به مناسبت سی و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) زمینه حضور باشکوه و گسترده عاشقان و دلدادگان خمینی کبیر فراهم شده و در همین راستا با برنامه ریزی و برگزاری جلسات مشترک با مسئولین شهرستانی بیش از هشتصد نفر در قالب 18 دستگاه اتوبوس جهت حضور زائران در مراسم ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی به مرقد مطهر امام خمینی(ره) اعزام می شوند، همه زائران دارای بیمه بسیج می باشند و این سفر کاملاً رایگان است و پذیرایی صبحانه و ناهار نیز برای این سفر پیش بینی و تدارک دیده شده است.

 

 

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین