حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
امام جمعه دامغان گفت: اسلام مورد تایید اهل بیت(ع) و امامین انقلاب که دشمنان حق و حقیقت از آن هراس دارند، اسلام ناب محمدی مبتنی بر تفکر انقلابی است.
کد خبر: ۹۵۱۷۶۶۱
|
۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۴

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج در دامغان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن رستمیان در خطبه‌های نماز جمعه باشکوه این هفته دامغان که با حضور گسترده مردم دین‌دار این شهرستان در مصلی امام‌خمینی (ره) برگزار شد، با تسلیت فرارسیدن ایام رحلت جانسوز بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی ره را در حقیقت عارفی واصل نامید و اظهارداشت: ملت ما بیشتر با جنبه‌های سیاسی شخصیت والای این رهبر عظیم الشأن آشنایی دارند؛ حال آنکه امام خمینی (ره) فیلسوفی کم نظیر، فقیهی جامع الشرایط و عارفی که اهل قیام برای خدا بود باید شناخته شود.

امام جمعه دامغان با اشاره به شخصیت قابل اتکای امام خمینی (ره) که حتی در سخت‌ترین شرایط و متن قیام پرفراز و نشیب خود و مبارزه با مستکبران عالم، آرامشی خاص و روحانی در چهره ایشان نمایان بود؛ افزود: وی قلب میلیون‌ها انسان وارسته را تسخیر کرده بود، اما قلب او تنها در تسخیر خداوند بود و با مدیریتی الهی توانست کشور را در آن شرایط پرتلاطم هدایت کند.

خطیب نماز جمعه دامغان با یادآوری نگرانی‌های ملت و دلسوزان انقلاب و کشور پس از رحلت امام خمینی (ره) و آرامشی که پس انتخاب حضرت آیت الله خامنه‌ای به عنوان جانشین ایشان و رهبری شجاع و مدبر که می‌تواند راه امام را ادامه دهد، برکشور حاکم شد، اضافه کرد: اکنون پس از گذشت بیش از سه دهه از رهبری ایشان دوست و دشمن بر توانمندی‌های این رهبر حکیم در هدایت کشور و خنثی سازی دسیسه‌های فراوان دشمنان اذعان دارد و یکایک ما به داشتن چنین، ولی و رهبری افتخار می‌کنیم و از جوانان می‌خواهم منظومه فکری و عملی امامین انقلاب را مطالعه کنید تا بتوانید تداوم بخش این راه نورانی باشید.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه استان سمنان خاطرنشان کرد: دشمن با اسلامی که تنها روی سجاده معنی شود و با هیچ اتفاق و جریانی کاری نداشته باشد مشکلی ندارد، اسلام مورد تایید اهل بیت (ع) و امامین انقلاب که دشمنان حق و حقیقت از آن هراس دارند، اسلام ناب محمدی مبتنی بر تفکر انقلابی است.

حجت الاسلام والمسلمین رستمیان در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت‌های دستگاه دیپلماسی کشور در دولت آیت الله رئیسی پرداخت و گفت: ما در دنیای سیاست با دو نوع دیپلماسی مواجه هستیم، دیپلماسی التماسی که ما هشت سال آن را تجربه کردیم، یعنی مداوم کوتاه آمدیم شاید دشمن هم در عداوت خود کوتاه بیاید، حال آنکه هر قدمی که عقب نشستیم، طرف مقابل چند قدم جلو آمد.

وی افزود: در مقابل شیوه دیپلماسی مقتدرانه را داریم یعنی دشمن باید اقتدار را ببیند و سپس اگر خواست بیاید و مذاکره کند؛ دیپلماسی که دولت فعلی آن را به خوبی تجربه کرد؛ نقشه دشمن برای محکم کردن جای پای خود در منطقه ایجاد دشمنی در بین کشور‌ها بود، یکی از وجوه این دیپلماسی مقتدرانه برقراری ارتباط با کشور‌های منطقه است که رهبر فرزانه انقلاب نیز آن را از توفیقات دولت فعلی برشمردند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین