خبرهای داغ:
فرمانده سپاه فجر فارس گفت: از استان فارس ۱۵ هزار زائر برای شرکت در مراسم سالگرد ارتحال امام راحل به تهران اعزام شدند.
کد خبر: ۹۵۱۷۷۵۱
|
۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۱

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، سردار یدالله بوعلی در حاشیه اعزام 21 اتوبوس از ناحیه بقیه‌الله شیراز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بعد از 6 سال رعایت پروتکل‌های بهداشتی و مراقبت در ایام کرونا و تداخل با ماه مبارک رمضان، 15 هزار زائر از استان فارس عازم تهران شدند تا در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی رحمة الله علیه شرکت کنند.

وی، خیل استقبال از این سفر در استان را متفاوت از اعزام‌های سال‌های قبل دانست و تصریح کرد: علی‌رغم این استقبال پرشور سهمیه‌ای که برای شرکت در این مراسم به استان فارس علاقه گرفته بود اجازه همراهی همه عاشقانه روح الله در این سفر را به ما نداد.

فرمانده سپاه فجر فارس گفت: در برنامه‌ریزی و هماهنگی این سفر برای کاروان 15 هزار نفری استان فارس، علاوه بر نواحی، حوزه‌ها، و پایگاه‌های مقاومت بسیج، شهرداری‌ها، راهداری، و بخصوص فراجا که تامین امنیت زائرین از آغاز تا پایان سفر را به عهده دارند، ما را همراهی کردند.

سردار بوعلی گفت: بازگشت کاروان‌ها بعد از پایان مراسم سالگرد در روز چهاردهم خرداد در حرم مطهر امام راحل به سمت استان و شهرستان‌هاست.

22دستگاه اتوبوس از ناحیه بقیه الله(عج)

در ادامه سرهنگ مجید علیپور فرمانده سپاه ناحیه بقیه الله (عج) شیراز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز بعد از شش سال وقفه کرونایی و تقارن سالگرد امام راحل با ماه مبارک رمضان، اعزام این ناحیه را شاهدیم.

وی با بیان اینکه سپاه ناحیه بقیه الله شیراز 22 دستگاه اتوبوس برای اعزام کاروان فراهم کرده است تصریح کرد: بیشترین اعزام در استان فارس از این ناحیه است.

سرهنگ علیپور گفت: این کاروان بزرگ فردا صبح در مراسم سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی در حرم مطهر شرکت می‌کنند و ضمن استفاده از بیانات مقام معظم رهبری، با معظم له تجدید میثاق می‌کنند.

فرمانده سپاه ناحیه بقیه الله شیراز تاکید کرد: زیارت حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران، از جمله برنامه‌های دیگری است که ضمن این سفر زیارتی برای کاروان اعزامی ناحیه بقیه‌الله (عج) پیش‌بینی شده است.

وی گفت: همه تدابیر امنیتی و بهداشتی برای زائرین این سفر پیش بینی شده است.

فرمانده حوزه بسیج ادارات کل امیرالمؤمنین(ع) هم در این راستا بیان کرد: اعزام کاروان به مناسبت ارتحال امام خمینی(ره) و تجدید میثاق، بیش از ۱۰۰۰ نفر از خانواده های معزز کمیته امداد امام خمینی(ره) استان فارس با آرمان های امام راحل و انقلاب اسلامی صورت گرفت.

وی گفت: این کاروان در تاریخ ۱۲خرداد به سمت مرقد مطهر امام خمینی ره با همت پایگاه بسیج کارمندی کمیته امداد امام خمینی ره اعزام شد.

یک هزار زائر از ناحیه ثارالله(ع)

سرهنگ محمدبهادر علیپور فرمانده سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز هم در گفت و گو با خبرنگار بسیج، از اعزام بسیجیان این ناحیه برای تجدید میثاق با آرمان های امام راحل، و بیعت مجدد با مقام معظم رهبری خبر داد و افزود: از این ناحیه، برای شرکت در مراسم سالگرد ارتحال امام راحل با اهداف فوق، یک هزار بسیجی با 20 دستگاه اتوبوس صبح امروز عازم حرم مطهر امام راحل شدند.

به گفته وی، این زائران پس از اتمام مراسم سالگرد در ظهر 14 خرداد، عازم قم شده و به زیارت حرم مطهر حضرت معصومه(س) و پس از آن به زیارت مسجد مقدس جمکران می شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها