خبرهای داغ:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
  سفیر اسبق ایران در استرالیا و مکزیک عنوان کرد: تحولات جهان در همان سیاست نه شرقی و غربی است که امام (ره) در عصر قدرت آمریکا و شوروی پایه گذاشت.
کد خبر: ۹۵۱۷۷۵۸
|
۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۴

 

قزوین_ محمدحسن قدیری ابیانه در رویداد بین‌المللی گستره جغرافیایی اندیشه امام خمینی (ره) که در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) برگزار شد اظهار کرد: امروز شاهد چند قطبی شدن جهان، فروپاشی آمریکا، از دست دادن ارزش دلار آمریکا و به اذعان استراتژیک‌های دشمن، تشکیل قطب بزرگ اسلامی به رهبریت ایران هستیم.

سفیر اسبق ایران در استرالیا و مکزیک بیان کرد: معتقدم ریشه این تحول در همان سیاست نه شرقی و غربی است که امام (ره) در عصر قدرت آمریکا و شوروی پایه گذاشت.

وی افزود: تفکری که بدون شرق و غرب نمی‌توان کاری کرد در ذهن گروهک‌های مختلف داخل ایران همچون مجاهدین و غیره وجود داشت و از نظر آنها استقلال جمهوری اسلامی از شرق و غرب یک نقطه ضعف بزرگ محسوب می‌شود.

مدیر انجمن نخبگان جهان اسلام مطرح کرد: خیلی‌ها از جمله مبارزان سیاسی پیش از انقلاب باور نمی‌کردند که انقلاب اسلامی بتواند در برابر نظام‌های سلطه، قدرت‌های بزرگ و نظام شاهنشاهی بایستد و مدام پیشنهاد تسلیم می‌دادند اما به صراحت می‌توان گفت ریشه تحول امروز تفکر انقلاب اسلامی و نه شرقی و نه غربی اوج گرفته و اثر خود را برجای گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه غرب به افکار انقلاب ما احتیاج دارد، اضافه کرد: زمانی که امام(ره) گفت آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند در راستای همین جمله جلسه‌ای چندساعته در کاخ سفید با حضور کارتر برگزار شد و آمریکا از همان یک جمله امام(ره) دچار اضطراب شده بود. 

این مسئول با بیان اینکه تفکر نه شرقی نه غربی بسیار اثرگذار بود و مصداق این اثرگذاری شهید آنیلی بود تصریح کرد: بدون شک اگر بتوانیم افکار انقلاب و امام (ره) را مطرح کنیم حتما قدرت و جاذبه زیادی خواهد داشت. 

قدیری ابیانه با بیان اینکه بسیاری از افراد در غرب از وضع موجود اجتماعی و فرهنگی خود ناراضی هستند اما گرفتار این فرهنگ شده‌اند، تصریح کرد: علت اسلام هراسی در غرب همین قدرت جاذبه اسلام و انقلاب اسلامی است و اگر این جاذبه نبود نیازی به تحریف و اسلام هراسی نبود.

 

این مسئول تاکید کرد: در غرب صهیونیست‌ها توانسته‌اند بر رسانه‌ها حاکم شوند و رسانه‌های بزرگ دنیا دست یهودی‌ها است و آنها توانستند مسیحیان را به عنوان دشمن مسلمانان مطرح کنند. 

 

وی مطرح کرد: صهیونیستی که ما را دشمن مسیح می‌داند هیچ اعتقادی به حضرت مسیح نداشته و معجزه‌ آنها را باور ندارد و اگر بتوانیم حقایق اسلام را مطرح کنیم راه برای بسیاری از روشنگری‌ها فراهم می‌شود.

 

این مسئول در پایان سخنان خود گفت: ما در حوزه تبلیغات ضعیف عمل کردیم و باید در بخش‌های مختلف روشنگری‌های بسیاری داشته باشیم.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین