خبرهای داغ:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
کارشناس و فعال سیاسی پاکستانی عنوان کرد: نهضت‌های اسلامی همیشه به دنبال این بودند تا نشان دهند دین از سیاست جدا نیست و این امر با پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) محقق شد.
کد خبر: ۹۵۱۷۷۸۸
|
۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۳

 

قزوین_ به گزارش خبرنگار بسیج، دکتر سید راشد عباس نقوی کارشناس و تحلیلگر شبه قاره هند در رویداد بین‌المللی گستره جغرافیایی اندیشه امام خمینی(ره) که در دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) برگزار شد اظهار کرد: استعمار برای جامعه مسلمان شبه قاره هند مفهومی را با عنوان جدایی دین از سیاست به همراه داشته که این تفکر از سال ۱۸۵۷ تا امروز وجود دارد.

کارشناس و فعال سیاسی پاکستانی بیان کرد: از سوی دیگر نظام سلطه القا کرده است که باید در سیطره یکی از دو قدرت شرق و غرب باشیم و جدایی از این دو قدرت برای آنها ممکن نبود.

وی افزود: پیشرفت‌های تکنولوژی نیز اینگونه القا کرده بودند که کسی در این حوزه‌ها با سواد نیست مگر اینکه از غرب مدرک گرفته باشد و به تعبیر دیگر ایجاد اختلاف بین مذاهب اسلامی از دیگر برنامه‌های استعمار بود. 

وی ادامه داد: علاوه بر ایجاد اختلاف بین مذاهب، استعمار درصدد آن بود که نسل جوان و دانشجوی ما را از روحانیت و علما دور کرده و تمایل به دین را عقب ماندگی دانستند که حضرت امام خمینی (ره) این مفاهیم را به طور کامل تغییر داد.

عباس نقوی تصریح کرد: نهضت‌های اسلامی همیشه به دنبال این بودند تا نشان دهند دین از سیاست جدا نیست و این امر با پیروزی انقلاب اسلامی محقق شد.

وی در پایان سخنان خود گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی و مجاهدت امام خمینی (ره) بحث جدایی دین از سیاست حل شده و کسی دیگر نمی‌تواند چنین تفکری را مطرح کند که دین از سیاست جدا است.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین