خبرهای داغ:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
  حجت الاسلام علی معبودی گفت :اولین کار پیامبر در شهر مدینه، پس از ساختن مسجد تاسیس حکومت اسلامی بود، امام خمینی(ره) نیز در مسیر انقلاب با دشمنی‌ و توطئه‌های بسیاری مواجه شد
کد خبر: ۹۵۱۷۹۱۳
|
۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۵

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین حجت الاسلام علی معبودی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قزوین، در مراسم بزرگداشت ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد در مسجد شهرک بکندی بخش کوهین که به همت حوزه بسیج نه دی کوهین برگزار گردید ضمن بیان اینکه امام راه روشنی برای ما ترسیم کرده گفت: یکی از راه‌های قدردانی از نعمت الهی این است که ما به راه امام پشت نکنیم و به تعبیر قرآن به عقب باز نگردیم، خداوند در قرآن سرگذشت قوم بنی اسرائیل را بیان میکند و قوم بنی اسرائیل را نسبت به مردمان زمان خود برتری میبخشد اما با پشت کردن این قوم به پیامبر خود مورد غضب الهی قرار می‌گیرند و در زمین سرگردان می‌شوند.

وی با بیان اینکه امام یک نعمت الهی است عنوان کرد: امام بر اساس سیره پیامبر(ص) عمل کرده است، پیامبر در ۱۳ سال حضور خود در مکه علاوه بر اینکه از سمت خداوند دستور جنگ نداشت خود نیز به دنبال جنگ نبود و در مکه وظیفه تربیت نیروی اسلامی و تبلیغ اسلام را برعهده داشت اما مسلمانان در طول این مدت مورد آزار و ستم دشمنان قرار گرفتند، و با سخت‌ترین مشکلات اقتصادی و معیشتی در شعب ابی‌طالب مواجه شدند.

حجت الاسلام معبودی خاطر نشان کرد: اولین کار پیامبر در شهر مدینه، پس از ساختن مسجد تاسیس حکومت اسلامی بود، پیامبر در این مسیر با دشمنی و توطئه بسیاری مواجه شد، امام خمینی(قدس سره) نیز در مسیر انقلاب با دشمنی‌ و توطئه‌های بسیاری مواجه شد.

حجت الاسلام علی معبودی گفت :اولین کار پیامبر در شهر مدینه، پس از ساختن مسجد تاسیس حکومت اسلامی بود، امام خمینی(ره) نیز در مسیر انقلاب با دشمنی‌ و توطئه‌های بسیاری مواجه شدسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قزوین بیان کرد: پهلوی در صدد بود با تبعید امام به خارج از کشور ارتباط وی را با بدنه نهضت قطع کند، اما غافل از اینکه خدایی که پیامبر را داخل غاری با تار عنکبوت حفظ کرد پیام امام را به کل دنیا مخابره می‌کند. پس از اخراج امام از عراق با فشار پهلوی کشورهای اسلامی جرات پذیرش امام را نداشتند. پس از سفر امام به فرانسه، پاریس مهمترین مرکز خبری دنیا بود و مصاحبه‌های متعدد و دیدارهای مختلف امام(ره) دیدگاه‌های ایشان را در زمینه حکومت اسلامی و هدفهای آتی نهضت برای جهانیان بازگو می‌کرد. به این ترتیب جمع بیشتری از مردم جهان با اندیشه و قیام ایشان آشنا شدند.

وی با بیان اینکه انقلاب با فداکاری یاران امام به پیروزی رسید خاطرنشان کرد: دلایل دشمنی با انقلاب ایران تفکر امام بود که میگفت باید روی پای خودمان بایستیم و در این مسیر ۸ سال جنگ را به ما تحمیل کردند و تحریم های چندجانبه علیه ایران وضع کردند.

حجت الاسلام معبودی تاکید کرد: افرادی که شعار زن زندگی آزادی می‌دهند بدانند امام به زنان ایرانی کرامت بخشید و آزادی را به کشور آورد. افرادی میگفتند انقلاب دوام نمی‌آورد غافل از این که خداوند یاور انقلاب است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان قزوین ضمن اشاره به شعار نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی عنوان کرد: پس از جنگ جهانی دوم جهان به بلوک شرق و غرب تقسیم شد اما امام سلطه جهان خواران را نپذیرفت و موازنه و معادلات جهان را برهم زد چرا که امام یک حکومت به اصطلاح موروثی و مستبد را به حکومت مردم سالاری دینی تبدیل کرد.

وی با بیان اینکه انقلاب یک نعمت بزرگ الهی است خاطر نشان کرد: القاء ناکارآمدی انقلاب چهل وچهار ساله، تصویرسازی غلط دشمن است. قبل از انقلاب ما یک کشور وابسته بودیم، حتی جوانان ما حق اختراع نداشتند، امروز با وجود مشکلات مختلف به برکت انقلاب در عرصه‌های مختلف به استقلال رسیده‌ایم.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین