حضرت آیت الله خامنه ای :روز ولادت نبىّ بزرگوار اسلام، روز تدبّر در برکات بی پایان این مولود مکرّم است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      

حضرت آیت الله خامنه ای: ولادت پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) روحی بود که در کالبد دنیای مرده‌ی آن روز دمیده شد

      
تبریز- معاون حوزه مهندسی گروه صنعتی تراکتورسازی ایران گفت: با حضور رئیس جمهور از تراکتور شالیزار طراحی و تولید شده توسط واحد تحقیق و توسعه این مجموعه رونمایی می شود.
کد خبر: ۹۵۱۸۵۶۲
|
۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۲

به گزارش خبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، امیر جدیری فیضی افزود: تراکتور شالیزار تنها تراکتوری بود که جای خالی آن در سبد تولیدات تراکتورسازی و کشور احساس می شد که با همت محققان تراکتورسازی ایران طراحی شده و بزودی با تولید انبوه در اختیار کشاورزان قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه نیاز شالی کاران کشور به این نوع تراکتور صرفا از محل واردات تامین می شد اظهار داشت: با داخلی سازی تولید تراکتور شالیزار نه تنها سالانه از خروج 15 میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد شد حتی از محل صادرات این نوع تراکتور پیش بینی می شود سالانه 5 میلیون دلار نیز ارز عاید کشور شود.


ایران در کنار معدود تولید کنندگان تراکتور شالیزار همچون آمریکا، ژاپن، کره، هند و ... قرار گرفت
جدیری از کشورهای آمریکا، ژاپن، کره، هند، چین و ... را به عنوان معدود کشورهای دارنده تکنولوژی تولید تراکتور شالیزار نام برد و گفت: با دستیابی به تکنولوژی طراحی و تولید این نوع تراکتور در تراکتورسازی، ایران نیز به جمع کشورها دارنده تکنولوژی تولید این نوع محصول در دنیا اضافه شد.
به گفته معاون حوزه مهندسی گروه صنعتی تراکتورسازی ایران تراکتور شالیزار طراحی شده دارای ویژگی های همچون تکنولوژی هم سطح با تراکتورهای روز دنیا، چند منظوره بودن، 45 اسب بخار توان، وزن سبک و ایده آل برای کار در مزارع شالی با حجم آب بالا، واترپروف و ضد آب بودن و شاسی با ارتفاع بالا از سطح زمین برعکس سایر تراکتورها، می باشد.
وی درباره مراحل طی شده برای دستیابی به تکنولوژی این نوع محصول در تراکتورسازی نیز اظهار داشت: محققان تراکتورسازی این محصول را در مدت دو سال با هزینه ای معادل یک هزار و 300 میلیارد رالت طراحی کرده اند.
جدیری نیاز داخلی به این محصول را نزدیک به یک هزار و 500 دستگاه اعلام و عنوان کرد: تمام این نیاز از محل واردات تامین می شد که با طراحی و تولید آن در تراکتورسازان نه تنها نیاز داخلی رفع خواهد شد بلکه بازار صادراتی وسیعی نیز برای کشور بوجود خواهد آمد.
 تراکتورسازی ایران هم اکنون با 12 شرکت اقماری که هشت شرکت در تبریز، دو شرکت در خارج از آذربایجان شرقی و دو شرکت در بیرون از مرزهای ایران اسلامی، بزرگترین تولید کننده ماشین آلات کشاورزی و تراکتور از 35 تا 150 اسب بخار در کشور می باشد که در حال حاضر 99 درصد نیاز کشاورزان کشور به تراکتور را تامین و بالغ بر 41 میلیون دلار ارز آوری طی سال گذشته از محل صادرات انواع تراکتور، موتور، قطعات ریخته و ... برای کشور داشته است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین