کد خبر: ۹۵۱۸۵۶۶
|
۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۲

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمان ،محسن سنجری کارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی نوشت؛ قیام ۱۵ خرداد اسطورۀ قدرت ستمشاهی را در هم شکست و افسانه ها و افسونها‏‎ ‎‏را باطل کرد. شهادت جوانان رشید و زنان و مردان در آن روز سدّ عظیم قدرت شیطانی‏‎ ‎‏را از بنیان سست نمود. خون سلحشوران کوخ نشین، کاخهای ستم را در هم کوبید. ملت‏‎ ‎‏عظیم الشأن ایران با قیام و نثار خون فرزندان عزیز خویش، راه قیام را برای نسلهای آینده‏‎ ‎‏گشود و ناشدنیها را شدنی کرد.‏
‏‏ خداوند تعالی این ملت را پایدار، و شهیدانشان را، خصوصاً شهیدان ۱۵خرداد، این‏‎ ‎‏بنیانگذاران انقلاب اسلامی ایران را، در جوار رحمت خود قرار دهد؛ و به بازماندگان‏‎ ‎‏آنان صبر و اجر عنایت فرماید؛ و به معلولان عزیز قدرت مقاومت بیشتر عطا فرماید(امام خمینی).
آنچه از ظاهر وباطن این پیام مشخص است
از نظر باطنی و درونی، علّت اصلی نهضت ۱۵ خرداد بازیابی هویت اسلامی ایران و تلاش در جهت حاکمیت ارزشهای اخلاقی و دینی بود.
برای نابودی طاغوت باید به پاخاست ولو با دادن خون درراه آرمان وهدف.
درخت شهادت شاید ظاهر آن برای بازماندگان سخت باشد اما عالی ترین مرگ در راه خداست که خدا پاداش بامهر حیات درنزد خود را به آن زده است.

همیشه این انسانهای مخلص هستند که جان ومال خود را نثار انقلاب می کنند برای شکستن کاخ های شیطانی طاغوتهای عالم
قیام برای خدا آثارمتعدد دارد که یکی از آنها هموار کردن قیامهای بزرگی مانند آنچه در۲۲بهمن اتفاق افتاد

می تواند برای یک حرکت عظیم از آنان نام برد بنیان گذاران انقلاب اسلامی.
ریچارد کاتم استاد دانشگاه و مأمور سفارت آمریکا در ایران، می گوید: «نهضت خمینی رحمه الله به طور ناگهانی و سحرآمیز در ظرف چند ماه به وجود نیامد و سر بلند نکرد؛ ریشه هایش عمیقاً در گذشته ایران قرار دارد و به گذشته ای دور باز می گردد. واقع تر بگویم: این جنبش، تداوم نهضتی برای دگرگونی بنیادین بود که بیشتر از یک قرن قبل نضج گرفته بود.»


درواقع ۱۵ خرداد سبب شد

علما وروحانیون در صف اول مبارزه باطاغوت ونگاه به رهبری قیام امام حرکت پر خروش مردم را سازمان دهی کنند که بعدها در دفاع مقدس این تجربه باعث پیروزیهای متعدد شد.
❇️افشای چهره ریاکارانه شاه ونمایان شدن چهره طاغوت از ریاکاری و
❇️شکل گیری نهضت بزرگ اسلامی مردم ایران برای سقوط حکومت دیکتاتوری پهلوی.
❇️افشای خطر صهیونیست برای دنیا مخصوصاًکشورهای اسلامی ونشان دادن ماهیت غده سرطانی بودن آن
❇️تقویت ورشد روحیه اسلامی روزافزون مردم ایران.

ارسال نظرات