خبرهای داغ:
رئیس قرارگاه اربعین حسینی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان فارس از آغاز ثبت نام متقاضیان صدور پروانه موکبداری اربعین حسینی در فارس در سامانه موکبداران اربعین خبر داد.
کد خبر: ۹۵۱۸۶۰۳
|
۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۸

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، اسکندر قاسمی با بیان اینکه خدمت‌رسانی به زوار اباعبدالله الحسین (ع) توفیقی بزرگ از خدای منان است که نصیب هر کسی نمی‌شود، اظهارداشت: موکب‌داری در راه امام حسین (ع) یک افتخار است و این افتخار باید در تمامی مراحل زندگی همه کسانی که در این راه پر خیر و برکت قدم بر می‌دارند، به‌عنوان یک سرلوحه در همه امور قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه اگر قدر این افتخار را بدانیم، قطعا خدای منان و خاصه حضرت زهرا (س) این خدمتگزاری را برای عاشقان اهل بیت (ع) ادامه دار خواهد کرد، افزود: عشق به امام حسین (ع) و محبت به آن حضرت در فطرت و سرشت همه عاشقان شان نهادینه شده است و باید این عشق و علاقه را با خدمتگزاری خالصانه به زوار سیدالشهدا (ع) به همگان نشان داد.

قاسمی به اشاره به خدمات صورت گرفته توسط مواکب اربعین حسینی استان در مراسم راهپیمایی سال گذشته در عتبات عالیات، گفت: در سال 1401 تعداد 102 موکب از فارس به خدمت‌رسانی به زوار مشغول بودند و با تلاش‌های صورت گرفته در مواکب اربعینی فارس سطح مطلوبی از خدمت‌رسانی به زوار خصوصا در تامین آب شرب و فضای استراحت زائران فراهم شد.

مسئول کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین حسینی استان فارس ادامه داد: از این تعداد 7 موکب در استان فارس و 7 موکب در مرز شلمچه، 8 موکب در نجف، 31 موکب در مسیر نجف به کربلا، 47 موکب در کربلا و یک موکب در کاظمین و یک موکب در سامرا شهر بلد مستقر شدند و به زوار حضرت سیدالشهدا (ع) خدمات اسکان، تغذیه و پذیرایی را ارائه دادند.

رئیس مواکب اربعین حسینی استان فارس با یبان اینکه در اعزام اقلام و تجهیزات موکب‌داران نیز اقدامات گسترده‌ای توسط ستاد استان فارس انجام پذیرفت، افزود: قریب 15 روز قبل از شروع راهپیمایی بزرگ اربعین، تیم ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات استان در مرز شلمچه مستقر بودند تا موکب‌داران بتوانند اقلام خود را به سهولت مطابق مجوز‌های صادره و قوانین به کشور عراق اعزام کنند ضمن اینکه کار بازرسی تخصصی از فعالیت‌های مواکب اربعینی هم در داخل و هم خارج از کشور توسط تیم‌های بازرسی ستاد عتبات عالیات استان بصورت اختصاصی از هر موکب از آغاز راهپیمایی تا پایان آن انجام شد.

قاسمی در ادامه با اشاره به آغاز ثبت نام از مواکب اربعین حسینی در سال جاری برای خدمت رسانی به زوار در اربعین سال 1402، گفت: تمامی گروه‌های که متقاضی خدمت رسانی به زائران حضرت سیدالشهدا (ع) در مراسم اربعین چه در داخل کشور و چه در عتبات عالیات هستند، می‌بایست از طریق سامانه موکبداران اربعین حسینی به آدرس Mokeb.atabat.org نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

مسئول کمیته اسکان، تغذیه و مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین حسینی استان فارس با بیان اینکه این کمیته نسبت به بررسی درخواست‌های ثبت شده در سامانه موکبداران اقدام می‌نماید، ادامه داد: طبق دستورالعمل‌های ستاد اربعین حسینی کشور، موکبداران اربعین باید دارای یک سری شاخصه‌ها، امکانات و تجهیزات مورد نیاز باشند و درصورتی که این موارد تامین نگردد، درخواست آنان برگشت داده خواهد شد.

رئیس مواکب اربعین حسینی استان فارس با اشاره به این که به منظور تسهیل در رفع مشکلات مواکب یک نفر رابط بعنوان نماینده مواکب انتخاب شده است، افزود: این رابط نسبت به دریافت مشکلات مواکب و انتقال آن به ستاد عتبات عالیات استان فارس اقدام تا این کمیته با همکاری ستاد اربعین حسینی استان به رفع موانع و تسهیل خدمت رسانی، اقدامات لازم صورت پذیرد. 

رئیس قرارگاه اربعین حسینی ستاد عتبات عالیات استان فارس در پایان موکب‌داری اربعین حسینی را یک فرصت استثنایی برای ترویج فرهنگ ناب اهل بیت عصمت و طهارت (ع) دانست و اظهار کرد: خدمت به زوار امام حسین (ع) باید دارای کیفیتی در خور شان زوار باشد تا ضمن ایجاد رضایت در زائرین، رضایت قلبی حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را نیز فراهم کند.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها