خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای :روز ولادت نبىّ بزرگوار اسلام، روز تدبّر در برکات بی پایان این مولود مکرّم است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      

حضرت آیت الله خامنه ای: ولادت پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) روحی بود که در کالبد دنیای مرده‌ی آن روز دمیده شد

      
فیلم‌ «او» ساخته‌ علی حیاتی و فیلم‌های «برای او»، «یک اتفاق کوچک» و «بهمن» هر سه از ساخته‌های سیدمرتضی سبزقبا برای حضور در بخش مسابقه‌ دومین جشنواره‌ بین‌المللی دانشجویی فیلم «SWIFF» آمریکا انتخاب شدند.
کد خبر: ۹۵۱۸۶۲۱
|
۱۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۵

 

به گزارش خبرگزاری بسیج خوزستان، این جشنواره رویدادی سینمایی و فرصتی است تا فیلم‌سازان نوظهور هنر خود را ارتقا دهند و فیلم‌های‌شان را برای اکران در پرده‌ بزرگ ارایه دهند. جشنواره ‌فیلم «SWIFF» بزرگ‌ترین جشنواره دانشجویی فیلم کوتاه در جهان است و امسال بیش از ۱۳ هزار فیلم از ۱۲۰ کشور دنیا به این جشنواره ارسال شده است. این جشنواره به فیلم‌ها و فیلم‌سازان برتر جایزه اهدا خواهد کرد.

 

فیلم «او» پیش از این در نخستین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Flowers Against Bullets» اتریش، نخستین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «TopShot» لهستان، سیزدهمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Lift-Off Sessions» انگلستان، چهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «Kalakari» هندوستان، دومین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم «South Italy» ایتالیاو همچنین در پنجاه‌وهفتمین دوره‌ جشنواره‌ بین‌المللی فیلم مستند و کوتاه «Bilbao» اسپانیا حضور داشته و به نمایش درآمده است. جشنواره «Bilbao» از جمله جشنواره‌های مورد تایید آکادمی اسکار است که فیلم‌های برتر آن به بخش مسابقه‌ فیلم کوتاه اسکار معرفی می‌شوند.

 

فیلم «برای او» چهل‌وسومین، فیلم «یک اتفاق کوچک» سی‌وچهارمین و فیلم «بهمن» هشتمین حضور جشنواره‌ای خود را تجربه می‌کنند. این سه فیلم تا به ‌حال بیش از بیست‌وشش جایزه‌ ملی و بین‌المللی در جشنواره‌های سینمایی دریافت کرده‌اند.

 

این جشنواره‌ بین‌المللی از ۱۸ تا ۲۵ ژوئن ۲۰۲۳ میلادی مطابق با ۲۸ خرداد تا چهارم تیر ۱۴۰۲ در آمریکا برگزار خواهد شد

ارسال نظرات
پرطرفدارترین