حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
پهلوان «بهمن ضیایی» قهرمان پر آوازه ورزش باستانی و زورخانه ای کاشمر «ترشیز کهن» که از دوران مجردی حساب سال داشت و زمان فوت هم بنا به وصیت آن مرحوم مخارج مراسم ختمش برای تهیه ۱۰ جهیزیه نوعروس نیازمند اختصاص یافت.
کد خبر: ۹۵۱۸۶۷۶
|
۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۹


به گزارش خبرگزاری بسیج خراسان رضوی از کاشمر،
مراسم گرامیداشت چهلمین روز درگذشت پهلوان «بهمن ضیایی» قهرمان پر آوازه ورزش باستانی و زورخانه ای کاشمر «ترشیز کهن» که از دوران مجردی حساب سال داشت و زمان فوت هم بنا به وصیت آن مرحوم مخارج مراسم ختمش برای تهیه و توزیع ۱۰ جهیزیه نوعروس نیازمند اختصاص پیدا کرد، با حضور خانوادۀ آن مرحوم، حجت الاسلام طاهری امام جمعه، حجت الاسلام نیک بین، نماینده مجلس، مسئولان فرهنگی، ورزشی و دوستداران و علاقمندان به ورزش باستانی در مجتمع سرو شهر کاشمر با شکوه خاصی برگزار شد.

این آیین گرامیداشت با تلاوت روح بخش قرآن کریم آغاز شد و سپس با اجرای زیبا و هماهنگ ضرب باستانی کاران و نوای دلنشین علی گویان مرشدان و نغمه خونان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) گل گرفت.در ادامه هم استاد محمد رحمان نظام اسلامی از مجریان با سابقه رسانه ملی که مجری این آیین باشکوه بود در تمجید از پهلوان بهمن ضیایی برآمد و گفت: رسم و مرام پهلوانی در این آیین گرامیداشت به وضوح پیداست چرا که مردم و مسئولان گرد هم جمع شدند تا بر دل بسرایند که پهلوانان هرگز نمی میرند.

روایت پهلوانی که هزینه مراسم فوتش، خرج جهیزیه نوعروسان شد/ مردم و مسئولان آمدند تا بگویند، پهلوانان هرگز نمی میرند + عکس و فیلم

سپس امام جمعه کاشمر، گفت:  پهلوان ضیایی سال های متمادی جسم و روح خودش را با پهلوانی که در قلعه خیبر را از جا کند، صیقل و عجین کرده است.

حجت الاسلام جواد طاهری، افزود: انسان هم جسم دارد و هم روح، اگر جسم می میرد، روح نمی میرد، همانطوریکه جسم انسان نیاز به تحرک دارد، روح انسان نیز نیاز به تحرک دارد، انسانهایی که روح بلندی ندارد نمی توانند نشاط اجتماعی داشته باشند.

روایت پهلوانی که هزینه مراسم فوتش، خرج جهیزیه نوعروسان شد/مردم و مسئولان آمدند تا بگویند، پهلوانان نمی میرند + عکس و فیلم

وی تصریح کرد: اما این پهلوان ارزنده «ترشیرکهن» نشاط اجتماعی را در جامعه ترویج می کرد، بدون اینکه آسیب اجتماعی داشته باشد ولی برخی لغزش ها ضمن اینکه به زندگی اشخاص لطمه می زند به زندگی اجتماع هم آسیب می رساند.

ورزش باستانی و زورخانه ای هیچ نقطه منفی ندارد

امام جمعه کاشمر با اشاره به اینکه برخی ورزش ها هم نقطه مثبت و هم منفی دارند، تاکیدکرد: ورزش باستانی و زورخانه ای هیچ نقطه منفی ندارد، بلکه تمام اذکار و تمام حرکات جسمانی در آن پرورش دهنده جسم و روح پلهوانانی است که مرحوم ضیایی با اقدام ارزشمندش در اختصاص هزینه مراسمات تعزیه اش به تهیه 10 جهیزیه برای نوعروسان نیازمند به همگان فهماند که پهلوانان همچون پوریای ولی ها... روح بلندی دارند.

روایت پهلوانی که هزینه مراسم فوتش، خرج جهیزیه نوعروسان شد/ مردم و مسئولان آمدند تا بگویند، پهلوانان هرگز نمی میرند + عکس و فیلم

همچنین نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با تسلیت به جامعه پهلوانی ایران اسلامی، گفت: خدا را شاکرم در طول دوره حیات خودم چند باری توفیق حضور  در کنار مرحوم ضیایی داشته باشم و از کلام و مرام پهلوانی شان درس بگیرم.

حجت الاسلام نیک بین، افزود: ما همه به خانواده بزرگ ورزش باستانی کاشمر مدیونیم که همچنین افراد با مرامی در دل این ورزش تربیت می کنند که مایه فخر و مباهات ایران اسلامی می شوند.

اگر نیک اندیش، نیک گفتار و نیک رفتار نباشیم، در دلها نمی مانیم

وی تاکیدکرد: اگر می خواهیم ماندگار شویم یک راه داریم آن هم اینکه با همدیگر مهربان باشیم، مهربانی است که ماندگاری می آورد و اگر نیک اندیش، نیک گفتار و نیک رفتار نباشیم در دلها نمی مانیم، مدیر موفق، مدیری است که بر دلها و قلبها سیطره پیدا کند.

نیک بین اضافه کرد: مرحوم ضیایی و همه پهلوانانی که اینگونه مرامی دارند بر دلها و قلبها برای همیشه ماندگار می مانند.

در پایان هم ذاکر اهل بیت(ع) دلهای همه عاشقان و شیفتگان به آل الله را راهی بین الحرمین و کربلای معلی کرد.


 خبر و عکس/مهدی حسینی

 

ارسال نظرات
پر بیننده ها