خبرهای داغ:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: با هدف مدیریت مصرف و جلوگیری از اضافه برداشت در سال گذشته تعداد ۱۳۹ حلقه از چاه های مجاز شهرستان آبیک به کنتور هوشمند مجهز گردید.
کد خبر: ۹۵۱۸۷۳۰
|
۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۰

 

قزوین_ منصور ستوده مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین، در خصوص انسداد چاههای غیرمجاز در شهرستان آبیک با هدف حفظ و حراست از منابع آب زیرزمینی اظهار داشت: طی سال 1401 تعداد 49 حلقه چاه غیرمجاز در این شهرستان پر و مسلوب المنفعه و 18 حلقه چاه نیز پلمپ گردید که با انجام این کار زمینه صرفه جویی 92/0 میلیون مترمکعب آب فراهم شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین با بیان این موضوع که نصب کنتورهای هوشمند یک الزام قانونی است و در صورت عدم همکاری افراد از طریق دستگاه قضایی اقدامات لازم صورت خواهد گرفت، عنوان داشت: در سال 1401، 139 دستگاه کنتور هوشمند برروی چاههای آب کشاورزی، صنعتی و خدمات در مناطق مختلف شهرستان آبیک نصب شده است.

ستوده تصریح کرد: در سال گذشته با همکاری دستگاه قضا و نیروی انتظامی تعداد 12 دستگاه ادوات حفاری غیرمجاز در شهرستان آبیک توقیف شده و در سال جدید نیز با تجهیز اکیپ های گشت و بازرسی بدنبال آن هستیم تا ضمن شناسایی چاههای غیرمجاز و سایر تخلفات در زمینه منابع آبی در چارچوب قوانین و مقررات برخورد لازم با متخلفین را بعمل آوریم.

وی با اشاره به آزادسازی و بازگشایی 77 هزار مترمربع از حریم و بستر رودخانه ها شهرستان آبیک به منظور عبور ایمن سیلاب در سال 1401 گفت: در سال گذشته 94 مورد شناسایی دخل و تصرف در بستر و حریم رودخانه ها در محدوده شهرستان آبیک صورت گرفته که منجر به صدور اخطاریه و پیگیری قضایی شده است که از این تعداد 87 مورد مربوط به ساخت و سازهای غیر مجاز در بستر و حریم رودخانه زیاران به مساحت تقریبی 60 هزار مترمربع، 2 مورد در روستای دارالسرور به مساحت 1150مترمربع و مساحت 5 مورد دیگر نیز حدود 16 هزار مترمربع بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای در پایان گفت: طی سال های اخیر با اجرای طرح های تعادل بخشی، مسدود کردن چاههای غیرمجاز، کنترل اضافه برداشت چاههای مجاز، فرهنگ سازی میان کشاورزان و بهره برداران و مدیریت مصرف بهینه توانسته ایم از افت آب های زیرزمینی جلوگیری کنیم، لذا از کشاورزان و بهره برداران استان قزوین درخواست می کنیم ضمن ادامه همکاری با شرکت آب منطقه ای در اجرای طرح های تعادل بخشی و سازگاری با کم آبی کمک کنند تا بتوانیم با مصرف بهینه و مدیریت منابع آبی از بروز بحران کم آبی در دشت قزوین جلوگیری کرده و آب مورد نیاز کشاورزان را در فصول مختلف با برنامه ریزی مناسب به صورت مستمر تامین نماییم.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین