خبرهای داغ:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
بیش از ۶۰۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی حمیدیه به کشت تابستانه اختصاص یافته است.
کد خبر: ۹۵۱۸۸۳۵
|
۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۸

به گزارش خ خوزستان: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان حمیدیه با اشاره به ابلاغ الگوی کشت تابستانه در حوضه کرخه با توجه به کمبود منابع آبی گفت: در سطح ۶۷۴۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان محصولات کم آب بر و اقتصادی کشت خواهد شد.

 

مصطفی عبیاوی افزود: از این میزان ۶۰۰ هکتار ذرت، ۲۰۰۰ هکتار حبوبات،یک هزار هکتار سورگوم ، ۲۱۴۰ هکتار کنجد و یک هزار هکتار سبزی و صیفی خواهد بود.

 

وی تصریح نمود: تغییر الگوی کشت بهترین راهکار برای مقابله بامحدودیت های آبی بوده و راهکارهای مناسب برای استفاده بهینه از منابع آبی می باشد که آگاهی بخشیدن به کشاورزان می تواند در این خصوص موثر باشد

 

 

 

عبیاوی با اشاره به برگزاری دوره های ترویجی مربوطه در شهرستان تاکید کرد: در راستای رفع مشکل کم آبی در بخش کشاورزی در این شهرستان برنامه ریزی ها به سمت استفاده ازسیستم آبیاری نوین وتغییری الگوی کشت خواهد بود.

ارسال نظرات
پرطرفدارترین