خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای :روز ولادت نبىّ بزرگوار اسلام، روز تدبّر در برکات بی پایان این مولود مکرّم است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      

حضرت آیت الله خامنه ای: ولادت پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) روحی بود که در کالبد دنیای مرده‌ی آن روز دمیده شد

      
قافله باشی عنوان کرد: پایش کاهش ۳۰ درصدی مصرف ادارات استان در ساعات اداری و ۶۰ درصد در ساعات غیراداری در دستور کار قرار دارد و بر این کار نظارت جدی خواهد شد.
کد خبر: ۹۵۱۸۹۲۳
|
۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۳

معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین؛

 

پایش کاهش ۳۰ درصدی مصرف ادارات استان در ساعات اداری در دستور کار قرار دارد 

 

قافله باشی عنوان کرد: پایش کاهش ۳۰ درصدی مصرف ادارات استان در ساعات اداری و ۶۰ درصد در ساعات غیراداری در دستور کار قرار دارد و بر این کار نظارت جدی خواهد شد.

 

 

 

قزوین_ به گزارش بسیج، سید محمد قافله باشی معاون فروش و خدمات مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین در همایش " نقش بسیج در تحقق مدیریت مصرف برق" که با حضورفرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج ادارات استان قزوین برگزار گردید،گفت: ۴۶ درصد مشترکان استان قزوین را مشترکان صنعتی، ۲۳ درصد را کشاورزی، ۲۰ درصد را خانگی و شش درصد را ادارات و مابقی را سایر مصارف تشکیل می دهند.

وی بیان کرد: بخش اعظم انرژی مصرفی در استان قزوین در بخش صنعت و کشاورزی مصرف می شود لذا بایستی با برنامه از قبل تعیین شده نسبت به مدیریت مصرف این بخش اقدام کنیم تا به تولید هم آسیب نرسد.

قافله باشی تصریح کرد: از مدیران واحدهای صنعتی انتظار داریم در پیک تابستان هفته ای یک روز در ساعات ۱۱ صبح تا ۲۳ مصرف خود را مدیریت کنند تا بتوانیم از پیک عبور کنیم.

وی گفت: پایش کاهش ۳۰ درصدی مصرف ادارات استان در ساعات اداری و ۶۰ درصد در ساعات غیراداری در دستور کار قرار دارد و بر این کار نظارت جدی خواهد شد.

در ادامه لیلا شیرخانلو مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین اظهارداشت: در سال گذشته با اقداماتی که انجام شدتوانستیم ۲۰۶ مگاوات کاهش مصرف داشته باشیم وامسال هم برنامه های متعددی برای مدیریت مصرف دردست اجراست.

وی بیان کرد: امضای تفاهم نامه با ۸۵۹۳ مشترک، کاهش ۱۳ درصدی مشترکان پر مصرف، کاهش یک درصدی مشترکان خانگی، کسب رتبه اول در شرکت های توزیع گروه سوم کشوری ، پرداخت ۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان پاداش به مشترکان خانگی کم مصرف، از کارهای مهم انجام شده است.

شیرخانلو تصریح کرد: دستورالعمل اجرای حفظ و پایداری شبکه به استانها ابلاغ شده و در این راستا لزوم کاهش مصرف برق در ادارات، شرکتها و نیروهای مسلح تا ۳۰ درصد در ساعات اداری و ۶۰ درصد در ساعات بعدازظهر و غیر کاری هدف گذاری شده است.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین گفت: کنترل و مدیریت مصرف برق در ادارات از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۳ بایستی اجرا شود و در این راستا نصب تجهیزات هوشمند و کاهش روشنایی در ادارات با جدیت پیگیری می شود.

وی اظهارداشت: تغییر ساعات اداری ، انتصاب مسئول مدیریت انرژی در ادارات، اختصاص نرم افزار پایش انرژی در ادارات، توسع هوشمندسازی با استفاده از اینترنت اشیا و مراجعه حضوری به مشترکان پر مصرف در برنامه های امسال پیش بینی شده است.

شیرخانلو اضافه کرد: آمارها نشان می دهد حدود ۹ درصد برق کشور در ساعات اوج مصرف مربوط به سیستم های سرمایشی است که این میزان در استان حدود ۶ درصد را شامل می شود.

وی گفت: با کنترل سیستم های سرمایش در ادارات می توان سالانه معادل ساخت یک نیروگاه هزار مگاواتی صرفه جویی کرد.

این کارشناس مدیریت مصرف یادآورشد: رشد فزاینده مصرف از ابتدای خرداد آغاز شده و اگر وضعیت را مدیریت نکنیم با چالش جدی در تابستان مواجه خواهیم شد.

شیرخانلو با ارائه برخی توصیه های کارشناسی برای رعایت الگوی مصرف اظهارداشت: استفاده از دور کند در کولرهای آبی، تنظیم درجه ۲۴ در کولرهای گازی، استفاده از نور طبیعی،تعویض لامپ های رشته ای، هوشمند سازی نور راه پله ها، کاهش تعداد لامپ های روشنایی و خارج کردن وسایل برقی از حالت آماده به کار به کاهش مصرف کمک می کند.

وی بیان کرد: در استان قزوین ۳۹۳ مگاوات بار کنترل پذیر داریم که می توانیم با نظارت و کنترل و مدیریت از راه دور آن را انجام دهیم.

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین در ادامه اظهارداشت: ۴۳ درصد بار خانگی کشور مربوط به لوازم سرمایشی و حدود ۲۰ درصد مربوط به وسایل پر مصرف مانند یخچال، ماشین لباسشویی و ظرفشویی است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها