خبرهای داغ:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
کاظمی عنوان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین که دبیرخانه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت را بر عهده دارد باید به همراه مسئولان استانی، ریل‌گذاری مناسبی برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بین نسل امروز و آینده را داشته باشد
کد خبر: ۹۵۱۸۹۲۷
|
۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۹

 

قزوین_ به گزارش بسیج، جلسه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان قزوین با حضور عباس کاظمی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین، فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، سمیه اسمعیلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های مردم نهاد برگزار شد.

در این جلسه، کاظمی بر رسیدگی و رفع مشکلات خانواده‌های شهدا و ایثارگران تاکید کرد و گفت: هر مسئولی باید ارائه خدمت به این عزیزان را وظیفه خود بداند و در این راستا از انجام هیچ کاری دریغ نکند.

وی با اشاره به مشکلات بیمه دی جامعه ایثارگران افزود: مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین، دانشگاه علوم پزشکی، مراکز درمانی، داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌ها جلسه‌ای تشکیل دهند و در خصوص خدمات‌دهی به این عزیزان تصمیم‌های لازم را اتخاذ کنند.

اجرا  رزمایش طرح سپاس در قزوین

کاظمی به طرح سپاس اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح در قالب رزمایش در سطح استان قزوین موافق هستم زیرا می‌تواند تاثیر بسزایی در روحیه خانواده‌های شهدا و ایثارگران که ولی‌نعمتان انقلاب هستند و همچنین فضای معنوی جامعه به وجود آورد.

این مسئول افزود: بنیاد در اجرای رزمایش طرح سپاس برنامه‌ای تنظیم و تدوین کند تا مسئولان و کارکنان دستگاه‌های اجرایی در بازه زمانی مشخصی به دیدار خانواده‌های شهدا و ایثارگران بروند و ذره‌ای از دین خودشان را به این قشر معظم ادا کنند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین ادامه داد: در این دیدارها، خانواده‌های شهدا و ایثارگران درخواست‌هایی دارند که این درخواست‌ها باید جمع‌بندی شود و طی جلسه‌ای با مسئولان مربوطه تصمیم‌های لازم در جهت رفع آنها اتخاذ شود.

تشکیل کمیته مشترک یادواره شهدا

وی تشکیل کمیته مشترک یادواره شهدای استان قزوین را ضروری دانست و گفت: همه یادواره‌ها در قالب این کمیته ساماندهی و تخصصی شوند و سازوکارهای اجرایی برای انجام این مهم تدوین گردد تا با کیفیت مطلوب و تاثیرگذاری بیشتری بین مردم برگزار شود.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین با اشاره به گلزار شهدای شهر قزوین افزود: بسترهای لازم برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در این مکان مقدس با مدیریت مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران ایجاد شود.

فضای خوبی بین مدیران قزوین در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فراهم است

کاظمی بیان کرد: امروز فضای خوبی بین مدیران استان قزوین جهت گام برداشتن در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فراهم شده و باید از این ظرفیت به‌منظور نهادینه کردن این فرهنگ بین مردم، استفاده بهینه کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری سیاست‌های کلی در حوزه‌های مختلف از جمله ایثار و شهادت را به مسئولان ابلاغ کرده‌اند، گفت: شکل‌گیری شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در سال 89 از جمله این سیاست‌ها بوده است.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین افزود: در این شورا، همه مسئولان دستگاه‌های اجرایی با ماهیت‌های مختلف از جمله اقتصادی، علمی و هنری با هر ماموریت و مسئولیتی، وظیفه دارند در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گام بردارند.

وی ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین که دبیرخانه شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت را بر عهده دارد باید به همراه مسئولان استانی، ریل‌گذاری مناسبی برای ترویج این فرهنگ بین نسل امروز و آینده را داشته باشد.

کاظمی با اشاره به خانه رئیس جمهور شهید محمدعلی رجایی، گفت: در مرمت و بهسازی این خانه مشکلاتی وجود دارد که برخی از آنها حل شده و برخی دیگر در حال برطرف شدن هستند.

در ادامه این جلسه، فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، سمیه اسمعیلی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین و دیگر مسئولان دستگاه‌های اجرایی مطالبی در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و رفع مشکلات جامعه ایثارگران بیان کردند.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین