حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
نماینده ولی فقیه در استان سمنان در جلسه قرارگاه پیامبر اکرم(ص) گفت: همگان باید به توصیه‌ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب توجه کنند.
کد خبر: ۹۵۱۹۱۰۱
|
۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۳

به گزارش خبرگزاری بسیج از سمنان، حجت الاسلام مرتضی مطیعی در جلسه قرارگاه پیامبر اکرم (ص) استان سمنان به میزبانی سپاه سمنان با بیان اینکه قرارگاه پیامبر اکرم (ص) استان با هدف ایجاد انسجام و هم‌افزایی در بین بخش‌های مرتبط با مسجد تشکیل شده است، بیان کرد: گاهی مشاهده می‌کنیم برخی ارکان این قرارگاه از هماهنگی لازم برای پیشبرد برنامه‌ها برخوردار نیستند لذا همه ارکان قرارگاه پیامبر اکرم (ص) باید بدانند کار آنها در کنار سایر ارکان معنا و مفهوم پیدا می‌کند.
وی هدفمندسازی جلسات قرارگاه پیامبر اکرم (ص) را ضروری دانست و گفت: این قرارگاه در موضوعات مختلف نظیر مبارزه با بیماری کرونا و یاری رسانی به نیازمندان، کارنامه درخشانی بر جا گذاشته که این امر قابل تقدیر است.
امام جمعه سمنان با بیان اینکه متأسفانه برخی معضلات و مشکلات تاکنون در این قرارگاه مورد توجه قرار نگرفته است، گفت: در طرحی که هم اکنون در حال مطالعه و بررسی قرار دارد مدیریت مساجد به طور یکپارچه و منظم ساماندهی خواهد شد تا برخی اختلاف نظرها در نحوه مدیریت مساجد کاهش یابد.
مطیعی با تاکید بر اینکه امامان جمعه شهرستان‌ها و شهرها محور اصلی مدیریت مساجد هستند، تصریح کرد: همه ارکان قرارگاه پیامبر اکرم (ص) باید از ظرفیت یکدیگر برای پیاده سازی منویات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب بهره بگیرند، همچنین کادرسازی و آموزش ائمه جماعات مساجد امری مهم و دارای اولویت است لذا باید برای افزایش مهارت‌های ارتباطی و تبلیغی ائمه جماعات استان بیش از پیش برنامه ریزی و اقدام کرد.
وی با تاکید بر تبعیت محض ارکان قرارگاه پیامبر اکرم (ص) از فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: اینکه نیروهای انقلاب اسلامی باید وحدت داشته باشند حرف درستی است که همواره باید مدنظر قرار داشته باشد اما در موضوعات اجتماعی و سیاسی نظیر موضوع عفاف و حجاب، همگان باید به توصیه‌ها و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب توجه نمایند.
مطیعی با ابراز تأسف از برخی رفتارهای نسنجیده که منجر به ایجاد چالش برای نظام می‌شود، گفت: ارکان مساجد باید به ابعاد مختلف اقدامات خود در بخش‌های گوناگون توجه داشته باشند.
وی با بیان اینکه اینکه موفقیت قرارگاه پیامبر اکرم (ص) به موفقیت شورای فرهنگی عمومی در سطوح مختلف بستگی دارد، اظهار کرد: طرح مباحث گوناگون فرهنگی و بررسی آنها در شورای فرهنگ عمومی ارزشمند، مفید و ضروری است.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین