حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
تبریز- نخستین مرکز ارائه خدمات اولیه سلامت مبتنی بر فناوری در مرکز بهداشتی درمانی الهیه تبریز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.
کد خبر: ۹۵۱۹۱۲۲
|
۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۹

به گزارش حبرگزاری بسیج از آذربایجان شرقی، عین اللهی در آیین افتتاح این مرکز با تاکید بر ضرورت استفاده از فناوری‌های نو و پیشرفته در ارائه خدمات غیرحضوری به مردم گفت: خود مراقبتی با استفاده از ابزار‌های پیشرفته به عنوان یکی از سیاست‌های وزارت بهداشت مورد پیگیری قرار گرفته و خوشبختانه امروز در شهر تبریز شاهد افتتاح مرکز مبتنی بر فناوری‌های نو در این خصوص بودیم.

وی ضمن اعلام حمایت از اجرای پروژه‌های مبتنی بر فناوری‌های پیشرفته در حوزه بهداشت گفت: انتظار می‌رود در فاز‌های بعدی پروژه کلیه خدمات بدون نیاز به مراجعه به مراکز بهداشتی انجام شود و این اقدامات مورد حمایت وزارت بهداشت خواهد بود.

عین اللهی ادامه داد: در این طرح ایجاد پرونده سلامت با استفاده از ابزار‌های جدید و الکترونیکی و بدون نیاز به پزشک و مراقب بهداشت انجام می‌شود و کلیه اطلاعات به صورت سیستمی در پرونده الکترونیک فرد ثبت شده و بازخورد‌های لازم از طریق سیستم به فرد داده می‌شود.

 فرشیدی؛ معاون بهداشت وزیر نیز در این آیین ارتقای سواد سلامت را به عنوان یکی از استراتژی‌های مهم این وزارت دانست و گفت: در حال حاضر سه دانشگاه در بحث سواد سلامت فعال هستند که امیدواریم با همگرایی فعالیت‌های صورت گرفته در این دانشگاه‌ها بتوانیم محتوای متناسب با نیاز روز جامعه تهیه و تولید کرده و در اختیار مردم قرار دهیم.

در ادامه این مراسم تلویزیون سلامت توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مورد افتتاح قرار گرفت و بالغ بر ۳۰۰ محتوای آموزشی در قالب تلویزیون سلامت تهیه، تولید و در بستر الکترونیک در اختیار مراجعین مراکز بهداشتی و درمانی قرار می‌گیرد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین