فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: پیشکسوتان پیک های راستین انقلاب هستند و باید پیشران و پیشگام میدان مقدس جهاد تبیین باشند.
کد خبر: ۹۵۱۹۲۱۱
|
۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۵

به‌ گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در گردهمایی پیشکسوتان و رزمندگان مخابرات سپاه استان مرکزی و قم گفت: رزمندگان با مولفه های ایمان، اخلاص، امید و صداقت بزرگترین حماسه ها را در دفاع مقدس رقم زدند و جوانان غیرتمند ایران اسلامی با الگوگیری از فرهنگ نجات بخش دفاع مقدس خودباوری و "ما می توانیم" را در کشور نهادینه ساختند و به قله های بلند پیشرفت رسیدند.

وی با اشاره به اینکه ایمان و امید موتور محرکه پیشرفت کشور در طول انقلاب است، گفت: دشمنان در طول انقلاب اسلامی از ایمان و امید ملت ایران و خصوصا جوانان ضربه خورده اند و لذا امروز مهمترین هدف دشمن در جنگ شناختی ضربه و خدشه به ایمان و امید ملت است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی با لبیک به بیانات مقام معظم رهبری در اهتمام ورزیدن به تقویت ایمان و امید در جامعه بیان کرد: سخنان حکیمانه و سرشار از معرفت مقام معظم رهبری در سالگرد رحلت حضرت امام(ره) افق و فصل جدیدی از جهاد برای اقشار مختلف مردم و خصوصا پیشکسوتان و جامعه نخبگانی ایجاد کرد و آن هم ترویج ایمان و امید در جامعه است که باید مورد توجه قرار گیرد.

سردار کریمی افزود: بیانات مقام معظم رهبری در خصوص نقش آفرینی اقشار بسیج بار دیگر جان و انگیزه مضاعفی به بسیجیان بخشید و امروز بسیجیان که بخش عظیمی از آنها در قالب پیشکسوتان نقش آفرینی می کنند برای نبردی جدید و جهاد عظیم امید آفرینی آماده هستند.

وی راهبرد و منطق انقلاب اسلامی را قوی شدن در همه ابعاد دانست و گفت: امروز آحاد مردم باید در امیدآفرینی و تقویت ایمان خود را توانمند کنند و پیشکسوتان ایثار و شهادت که گنجینه های عظیم معرفت، ایمان و انید هستند در این میدان نقش مهمی دارند.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی افزود: جهاد تبیین با رویکرد امیدآفرینی و ترسیم آینده درخشان انقلاب البته با منطق قوی و علمی و بیان دستاوردهای عظیم انقلاب در عرصه های مختلف یک رسالت مهم‌ برای پیشکسوتان و نخبگان است و باید حماسه ها و پیشرفت ها برای نسل جوان و نوجوان به خوبی روایت شوند.

وی با بیان اینکه پیشکسوتان پیک های راستین انقلاب هستند و باید پیشران و پیشگام میدان مقدس جهاد تبیین باشند،گفت: پیشکسوتان باید ارتباط خود با نسل جدید و نوجوان جامعه تقویت کنند و البته امروز نسل جدید و فعلی کشور از انگیزه و نشاط کافی برای حرکت روبه پیشرفت برخوردار است ولی باید تجربیات و الگوهای موفق به آنها منتقل شود.

سردار کریمی با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای عرصه مخابرات بیان کرد: زحمات و تلاش های شبانه روزی جامعه مخابراتی هم در دفاع مقدس و هم در طول انقلاب اسلامی بسیار قابل تقدیر است و موجب خلق دستاوردها و حماسه های بزرگ شد و کار شما عزیزان یک کار اساسی و ماندگار بود و باید حماسه ها و زحمات شما و دستاوردهای مجاهدت های شما به نسل های آینده و فعلی جامعه منتقل شود.

وی خاطرنشان کرد: توصیه مهمی که به پیشکسوتان دفاع مقدس که در عرصه های مختلف نقش آفرینی کردند، دارم این است که اولا خاطرات خود را بیان کنند و تجربیات خود را منتقل سازند و با فعالیت های مستمر همواره پویا باشند و یکی از وظایف مهم پیشکسوتان در شرایط امروز جهاد تبیین است.

انتقال تجربیات و حماسه های دفاع مقدس برای جامعه امیدآفرین است

سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی نیز در این گردهمایی گفت: جهاد تبیین به عنوان یکی از مهمترین مطالبات مقام معظم رهبری ریشه قرآنی دارد و شناخت روش ها و شگردهای دشمن در جهاد تبیین یک ضرورت مهم است و مهمترین قشری که می تواند در این میدان مهم نقش آفرینی کند پیشکسوتان هستند.

وی افزود: پیشکسوتان دفاع مقدس باید پیام های انقلاب اسلامی را به جوانان و نسل جدید جامعه منتقل کنند و این یک رسالت مهم است که باید به آن اهتمام ورزید.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی با بیان اینکه دفاع مقدس موجب عزت و سرافرازی ملت ایران شد و هشت سال دفاع مقدس مظهر صفات ارزشمندی است که ملت ایران را در تاریخ ماندگار کرده، گفت: امروز این فرهنگ نجات بخش برای سایر ملت ها به عنوان الگویی می درخشد و در سراسر مقاطع دفاع مقدس ایمان، امید، اخلاق، معنویت و جوانمردی موج می زند.

سرهنگ کریمی با تأکید بر اینکه دفاع مقدس مظهر مقاومت، پایداری ، تدبیر و حکمت است، افزود: امروز بیان و تبیین ابعاد و جزئیات این واقعه حماسه ساز با زبان های متفاوت و جذاب هنری از مطالبات مهم مقام معظم رهبری است.

وی بیان کرد: کارنامه پیشکسوتان دفاع مقدس بسیار درخشان و مملو از حماسه های ماندگار است و امروز الگوی کامل نسل جوان جامعه هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی خاطر نشان کرد: انتقال تجربیات و بیان خاطرات پیشکسوتان از ضرورت های مهم امروز جامعه برای پیشرفت و حرکت به سمت اهداف در گام دوم انقلاب است و روحیه انقلابی و مجاهدانه پیشکسوتان برای جوانان و مسئولین امیدبخش است و انگیزه های آنها برای خدمت به مردم و کشور را دوچندان خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات