حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس گفت: آنچه که در خصوص آرتین باید گفت این است که او نماد مظلومیت مردم ایران معرفی شد.
کد خبر: ۹۵۱۹۲۲۹
|
۲۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۸

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، ابراهیم بیانی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در جمع خبرنگاران،  با اشاره به اینکه اخیرا در خصوص جانبازی آرتین سرایداران، مجروح حادثه تروریستی حرم شاهچراغ (ع)، مطالبی در فضای مجازی و رسانه‌ها منتشر و سوالی در ذهن مردم ایجاد شده، اظهار داشت: یقینا دغدغه و حساسیت و البته مطالبات مردم در موضوعات گوناگون موجب می‌شود تا مسئولان توجه بیشتری به رسالت خود و خود داشته باشند و خود را متعهد به پاسخگویی بیشتر به مطالبات مردم کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در پاسخ به مسائل پیش آمده و با اشاره به حادثه تروریستی حرم شاهچراغ (ع) در آبان سال گذشته، عنوان کرد: در این حادثه با ایجاد رعب و وحشت صحنه‌های تلخی برای زائرین حرم مطهر ایجاد و موجب بروز خسارت مالی و جانی در این مکان مقدس شد.

بیانی ادامه داد: در آن غروب سخت، 13 نفر از هموطنان به شهادت و 25 نفر مجروح شدند و از همان ابتدا، اقدامات اولیه در حوزه پیگیری مباحث درمانی مربوط به مصدومان و امنیتی ویژه عاملان این حادثه در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه اجماع خوبی به واسطه همکاری دستگاه‌های مختلف در استان ایجاد شد و با دستور رهبر معظم انقلاب درمان آسیب دیدگان و پیگیری موضوع شهادت 13 هموطن در دستور کار قرار گرفت، افزود: اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس نیز به لحاظ تکالیفی که به عهده داشت از همان ابتدا احراز شهادت، تشییع و تدفین شهدا و مباحث درمانی مجروحان و همچنین احراز جانبازی و تعیین کمیسیون برای میزان درصد جانبازی مجروجان طی یک بازه زمانی ٤ ماهه را در دستور کار قرار داد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس اضافه کرد: آنچه که در خصوص آرتین باید گفت این است که او نماد مظلومیت مردم ایران معرفی شد؛ امروز باید فلش مطالبات را به سمت جریانات حامی عناصر تکفیری سوق دهیم و بدانیم که جای مسائل اصلی و فرعی و حاشیه و متن تغییر نکند.

بیانی خاطرنشان کرد: مسائل درمانی و احراز جانبازی آرتین نیز وظیفه و تکلیف ماست که باید دنبال شود و یادمان باشد که آن‌ها که عامل این موضوع شدند، باید پاسخگو باشند. امروز ما مطالبه گریم و فلش مطالبه ما باید به سمت آن‌ها باشد و در گذر زمان نباید این مهم را فراموش کرد.

وی تصریح کرد: در دو بازه زمانی در کمیسیون پزشکی موضوع آرتین و دیگر مصدومان حرم شاهچراغ (ع) برگزار شد که در جلسه نخست امکان و فرصت حضور آرتین به لحاظ مباحث درمانی که تحت نظر بود، میسر نشد و در اسفندماه سال گذشته و در دومین کمیسیون میزان جانبازی ارتین بر اساس نظر پزشکان 5 درصد اعلام شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس عنوان کرد: تعیین درصد بر مبنای تیر و ترکش نیست بلکه آثار ماندگاری که مجروحیت برای فرد ایجاد می‌کند، درصد تعیین می‌شود.

بیانی ادامه داد: شرایط درصد جانبازی آرتین در سومین کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازی، مورد تجدیدنظر قرار می‌گیرد و پیش بینی افزایش میزان جانبازی برای آرتین می‌شود.

وی ادامه داد: از مجموع 25 نفر مجروح این حادثه، یک نفر مربوط به استان اصفهان، سه نفر مربوط به استان مرکزی، سه نفر مربوط به استان بوشهر، دو نفر مربوط به استان کرمان و مابقی مربوط به استان فارس بودند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه امروز آرتین کوچکترین جانباز ایران اسلامی محسوب می‌شود، گفت. در حادثه تکفیری حرم احمد بن موسی (ع)، راستین اسلامی راد اصالتا مربوط به استان مرکزی و دو ساله نیز دچار مجروحیت شد که در صورتی که احراز جانبازی وی قطعی شود، طبیعتا ایشان به عنوان کوچکترین جانباز ایران اسلامی معرفی خواهد شد.

بیانی در خصوص حضانت آرتین نیز بان کرد: طبق قانون و شرع حضانت فرزندانی که والدین خود را از دست می‌دهند مربوط به پدر بزرگ است  اما حضانت آرتین به دلیل شرایط روحی و عاطفی نسبت به خواهرش، به وی سپرده شد. جلسه‌ای در بنیاد شهید برگزار کردیم، پدر بزرگ و خانواده آرتین حضور یافتند و پدر بزرگ به لحاظ عاطفی اجازه دادند که حضانت به خواهر آرتین واگذار شود که این اتفاق رقم خورد و توسط دادگستری استان ثبت و ضبط شد و امروز آرتین در کنار خواهر در حال گذران زندگی است.

وی، همچنین اعلام کرد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از مقطع کودکستان تا دانشگاه تمام هزینه‌های آرتین را تقبل کرده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس ادامه داد: تعیین تکلیف ارثیه و حقوق پدر آرتین نیز که بازنشسته ارتش جمهوری اسلامی است در حال پیگیری و واریز به حساب آرتین به عنوان اندوخته‌ای برای آینده وی است. هدایایی که دستگاه‌های مختلف و مردم نیز تقدیم شده، در حساب مشخصی برای آرتین ذخیره شده است.

بیانی همچنین با بیان اینکه دست آرتین تاکنون سه بار در بیمارستان نمازی شیراز تحت عمل جراحی قرار گرفته است، گفت: موضوعات بیمه‌ای وی نیز حل شده است و سایر مجروحان این حادثه هم به زودی کمیسیو‌ن تعیین درصد جانبازی آن‌ها انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها