خبرهای داغ:
به مناسبت رویداد ثبت ملی قصه‌گویی ایرانی در آیینی استانی و هم‌زمان با سراسر کشور؛
در آیینی استانی به مناسبت ثبت ملی قصه‌گویی ایرانی هم‌زمان با سراسر کشور زنگ قصه‌گویی در مرکز فرهنگی و هنری مجتمع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین نواخته شد.
کد خبر: ۹۵۱۹۸۳۶
|
۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۰

 

قزوین_ به گزارش بسیج، صبح امروز با هدف پاسداشت جایگاه قصه ایرانی یک ویژه برنامه در مجتمع فرهنگی و هنری کانون استان قزوین برگزار شد.

در این آیین استانی به مناسبت ثبت ملی قصه‌گویی ایرانی با حضور اعضا و مادران آنها، قصه‌گویان برتر استان و علاقه‌مندان به هنر قصه‌گویی هم‌زمان با سراسر کشور زنگ قصه‌گویی در این مرکز به صدا درآمد.

آیین ثبت ملی قصه‌گویی ایرانی در کانون قزوین شامل اجرای سه قصه‌گویی توسط سارینا حاجی عضو نوجوان و لیلا ابراهیمی و مینا عابدی از مربیان کانون استان قزوین بود که هر سه از برگزیدگان جشنواره‌های قصه‌گویی کانون هستند.

تلاوت قرآن کریم، اجرای سرود جمهوری اسلامی، معرفی قصه‌گویان برتر کانون استان، نمایش اثر پویانمایی تولید کانون، مسابقه، بازی و سرگرمی، اجرای فعالیت ریتم و گیم و...از بخش‌های متنوع این برنامه بود.  

گفتنی‌ست کانون پرورش فکری بعد از گذشت بیست‌وچهار دوره برگزاری جشنواره قصه‌گویی در سطح ملی و بین‌المللی، موفق به ثبت ملی قصه‌گویی در پاسداری از میراث ناملموس ایران اسلامی شده است.

هم‌‍زمان با کانون قزوین آئین ثبت ملی قصه‌گویی ایرانی با حضور مفاخر و پیش‌کسوتان عرصه فرهنگ و هنر از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و با مشارکت سازمان میراث فرهنگی برگزار شد.

هم‌چنین در پایان این مراسم، نشستی با حضور رابط جشنواره قصه‌گویی و مربیان برگزیده و فعال در حوزه قصه‌گویی برگزار شد.

 

انتهای پیام/۱۰۱۰

ارسال نظرات
پر بیننده ها