رئیس اتاق بازرگانی زنجان در نشست مشترک با رایزن تجاری سفارت ایران در عراق:
زنجان-یوسفی اصل از فعال کردن دفتر تجاری ایران در کربلا که به همت اتاق بازرگانی زنجان انجام خواهد شد خبر داد و افزود: در نظر داریم تا مهرماه امسال در نمایشگاه سلیمانیه عراق حضور پررنگی داشته باشیم.
کد خبر: ۹۵۱۹۹۸۸
|
۲۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۶

دفتر تجاری ایران در کربلا به همت اتاق بازرگانی زنجان در آینده نزدیک آغاز به کار می کند

به گزارش خبرگزاری بسیج زنجان؛ جلسه مشترک فعالان اقتصادی استان با عبدالامیر ربیهاوی رایزن تجاری سفارت ایران در عراق عصر روز سه شنبه ۲۳ خرداد ماه در محل سالن جلسات شهید شهریاری اتاق بازرگانی زنجان برگزار شد.


صمد یوسفی اصل رئیس اتاق بازرگانی زنجان در ابتدای این جلسه با بیان اینکه استان زنجان در حوزه‌های مختلفی به عنوان قطب تولیدات محصولات در کشور شناخته می‌شود، اظهار کرد: با وجود کارخانجات بزرگ برقی و صنایع وابسته آن استان زنجان قطب محصولات حوزه برق به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد کارخانجات حوزه روی و بزرگترین معدن این محصول در کشور، استان زنجان را تبدیل به قطب روی کشور کرده است، ابراز کرد: در حوزه نساجی نیز با توجه به حجم سرمایه گذاری و کارخانجات فعال به عنوان یکی از قطب‌های کشوری شناخته می‌شویم.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه زنجان از دیرباز در حوزه مس از صنایع دستی تا تولید قالب‌های مسی فعال بوده و در این بخش هم قطب کشور شناخته می‌شود، تصریح کرد: سیاست گذاری استان حرکت به سمت صنایع های‌تک، آی تی و الکترونیک و دیجیتال است که بتوان در کشور به عنوان قطب این بخش نیز شناخته شود که برای آن نیز شهرک صنعتی ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کشور عراق به لحاظ مراودات صادراتی رتبه دوم صادرات استان زنجان بعد از ترکیه را دارد، خاطرنشان ساخت: ترانسفورماتور، روی، مصالح ساختمانی، مواد غذایی و نساجی از عمده محصولات صادراتی استان زنجان به کشور عراق است.

یوسفی اصل از فعال کردن دفتر تجاری ایران در کربلا که به همت اتاق بازرگانی زنجان انجام خواهد شد خبر داد و افزود: در نظر داریم تا مهرماه امسال در نمایشگاه سلیمانیه عراق نیز حضور پررنگی داشته باشیم.

وی از اعزام یک هیأت تجاری به سرپرستی اتاق بازرگانی زنجان در آینده نزدیک به بغداد عراق خبر داد و گفت: با استان‌هایی در عراق تعاملاتی داشته ایم که در نظر داریم آن را هرچه بیشتر گسترش دهیم.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان با بیان اینکه اتاق بازرگانی زنجان گسترش روابط اقتصادی و تجاری استان با کشور عراق را به عنوان یکی از مباحث مهم پیگیری خواهد کرد، بیان کرد: حضور فعالانه در بازار این کشور یکی از برنامه‌های ما خواهد بود.

ارسال نظرات
آخرین اخبار