حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
استاندار کرمانشاه از زوار اربعین حسینی دعوت کرد؛ برای تشرف به عتبات عالیات با نهایت اطمینان و آرامش مسیر استان کرمانشاه و مرز خسروی را انتخاب کنند.
کد خبر: ۹۵۳۰۱۸۰
|
۰۷ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۵

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه، مردم کرمانشاه از گذشته‌های دور به ویژه از دوره قاجار تا به امروز خادم زوار کربلای معلی بوده و هستند، در ایام قدیم کاروان‌های زیارتی که از دروازه کرمانشاه وارد شهر می‌شدند مردم به ویژه بزرگان شهر و عالمان دینی به استقبال آن‌ها می‌رفتند و به عنوان میزبان آنچه که مهمانان زوار کربلا برای ادامه سفر نیاز داشتند برای آن‌ها تهیه می‌کردند.

میزبانی کرمانشاهیان از زوار عتبات عالیات تاریخچه دیرینه دارد به پاس همین افتخار در طول تاریخ، اربعین امسال هم میزبان قدوم مبارک زوار کربلای معلی هستند. به طوریکه محمدطیب صحرایی، استاندار کرمانشاه از آمادگی استقبال از زوار سخن می‌گوید.

استاندار کرمانشاه با اشاره به افتخار میزبانی از زوار ابا عبدالله الحسین(ع)، اظهار کرد: سال گذشته، اولین سالی بود که بعد از پاندمی کرونا، مرزهای کشور از جمله خسروی میزبان زوار اربعین حسینی بود.

وی ادامه داد: امسال با مقدمات خوبی که از ماه‌های قبل شروع شده؛ مردم کرمانشاه به لطف الهی آماده پذیرایی از زواری هستند که قصد تشرف از این مسیر را دارند.

صحرایی با بیان اینکه تردد از مرز خسروی طی اربعین سال گذشته محدود(صبح تا عصر) بوده، تصریح کرد: تردد از مرز خسروی در حال حاضر به صورت ۲۴ ساعته است، طی روزها اخیر هم با طرف عراق مذاکراتی انجام شده و امیدواریم فعالیت مرز ۲۴ ساعت باقی بماند.

وی گفت: امسال مجموعه بسیار خوبی از زیرساخت‌ها از جمله امکانات بهداشتی، پذیرایی زوار و... برای تردد زوار آماده شده که امیدواریم این مسیر برای زوار آماده‌تر هم شود.

صحرایی در پایان از زوار اربعین حسینی دعوت کرد؛ برای تشرف به عتبات عالیات با نهایت اطمینان و آرامش مسیر استان کرمانشاه و مرز خسروی را انتخاب کنند.

ارسال نظرات