حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
مهدی یزدانی مقدم در سال ۴۰ در بجنورد به دنیا آمد و در سن ۲۱ سالگی در عملیات بیت المقدس – فکه در مقابل گروه دشمنان قرار گرفت و به مقام والای شهادت رسید.
کد خبر: ۹۵۳۰۳۳۸
|
۰۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۱

به گزارش خبرگزاری بسیج، مهدی یزدانی مقدم، در تاریخ ۱۳۴۰/۹/۹ در خانواده‌ای مذهبی و پر تلاش دیده به جهان گشود.

پدرش علی اکبر از همان ابتدا علاقه خاصی به فرزندش مهدی داشت با اینکه او ششمین فرزند خانواده بود اما صداقت و صمیمیت در صورتش موج میزد و این باعث شد تا همه خواهران و برادران شیفته او باشند.

مهدی در مغازه پدر شبها به تحصیل ادامه می‌داد و به دبیرستان شبانه روزی میرفت اما پشت کار و اراده او باعث شده بود که علاوه بر اینکه در درس موفق باشد در کارهای دیگر نیز به موفقیت برسد و با این کار رضایت همه را جلب می‌کرد.

مهدی چون به اهل بیت و امام(ره) علاقه مند بود و بر دفاع از اسلام حساسیت نشان می‌داد، در دبیرستان عضو بسیج شد و دوست داشت به همه مردم کمک کند و کسانی که مخالف دین و اسلام بودند صبورانه ودلسوزانه آنها را هدایت و ارشاد می‌کرد.

مهدی پسری در عین شجاع بودن باهوش و خلاق نیز بود و وابسته و شیفته کارهای فنی و ابداعی بود و به تعمیر لوله‌های آب می‌پرداخت و بدلیل حساسیت که به شئونات اسلامی داشت در کمیته مردمی مستقر در شهربانی سابق و ستاد مقاومت حزب ا… و زیر نظر آقای مهمانواز مشغول به فعالیت شد و در عین حال به مبارزه با قاچاق چیان می‌پرداخت.

مهدی به همراه دوستانش در مساجد شرکت می‌کردند و در مجالس و محافل عزاداری، نوحه خوانی، سینه زنی و دعای کمیل شرکت می‌کرد و یک لحظه از نماز و روزه غافل نمی‌ماند.

مهدی یک ورزشکار تنومند و قوی بود و در مقابل هر مخالفتی ایستادگی می‌کرد و آرزویش که شهادت در راه خدا بود.

توانست از طریق بسیج عازم جبهه شود و شهادت او ۲۰ روز طول نکشید در سال ۱۳۶۱/۲/۱۲ که به عنوان یک آرپی چی زن نیروهای پیاده در عملیات بیت المقدس – فکه در مقابل گروه دشمنان قرار گرفت و به مقام والای شهادت رسید و هم اکنون در معصوم زاده در کنار دوستان شهید خود مانند شقایق گلگون کفنی آرمیده است.  

ارسال نظرات
پر بیننده ها