حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
دبیر علمی بیست و پنجمین جشنواره شعر دفاع مقدس استان فارس گفت: فراخوان این جشنواره در حوزه دفاع مقدس و مقاومت و در بخش‌های مختلف و تحت عنوان «حماسه سپیداران» اعلام شد.
کد خبر: ۹۵۳۰۴۴۴
|
۰۸ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۷

به گزارش خبرگزاری بسیج از فارس، «دانیال بهادرانی»، دبیر علمی جشنواره شعر دفاع مقدس استان فارس ضمن معرفی محور های مختلف این جشنواره استانی اظهارداشت: دراین دوره از جشنواره بخش های مختلف وجود دارد که شامل دو بخش محور های عمومی موضوعات مرتبط با دفاع مقدس و مقاومت و یک بخش ویژه مربوط با شهدای مظلوم حادثه تروریستی حرم مطهرشاهچراغ (ع) است.

دبیر بیست و پنجمین جشنواره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت استان فارس ضمن اشاره به محورهای عمومی این جشنواره خاطر نشان کرد: بخش عمومی شعر دفاع مقدس و مقاومت شامل مفاهیم مرتبط با شهدا، رزمندگان، آزادگان وجانبازان ) دفاع مقدس و شعر مقاومت بین المللی اسلامی،شعر دفاع مقدس ولایت محوری و جهاد تبیین با مضامینی از جمله(پرچم، ایمان و امید، ایران قوی، هویت ملی، محرومیت زدایی، حرکت ها جهادی را شامل می شود.

وی گفت: بخش های دیگر این جشنوارشامل شعر دفاع مقدس و شهدای مدافع امنیت، شعر دفاع مقدس و جنگ نرم، شعر دفاع مقدس کودک و نوجوان ،شعر دفاع مقدس و نقش زنان، شعر دفاع مقدس و مضامین عاشورایی، شعر دفاع مقدس و شهدای روحانی، شعر دفاع مقدس دانشجو و دانش آموز،طنز در شعر دفاع مقدس،شعر دفاع مقدس و سرود و ترانه می باشد.

بهادرانی با اشاره به اهمیت زنده نگهداشتن یاد و نام شهدای مظلوم حادثه تروریستی حرم احمد بن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) اظهارداشت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده شهدای حادثه شاهچراغ مبنی بر زنده نگهداشتن این حادثه با عناصر مختلف هنری و دستور ایشان به همه متولیان فرهنگی، بخش ویژه این کنگره در استان فارس به موضوع « شهدای حادثه تروریستی در حرم حضرت شاهچراغ (ع)» در نظر گرفته شده است .

وی درباره نحوه ارسال آثار به این کنگره افزود: شاعران استان فارس می توانند تا پایان شهریور ماه ۱۴۰۲ آثار خود را بدون محدودیت در تعداد اثر در قالب فایل Word از طریق پیام‌رسان ایتا به شماره تماس 09016691915 ارسال نمایند.

بهادرانی با اشاره به اینکه اشعار ارسالی به صورت کدگذاری شده و بدون نام و به صورت جداگانه در هر بخش با توجه به محورهای مختلف در اختیار داوران شاخص قرار خواهد گرفت افزود: ضروریست که شاعران در بالای هر اثر محور اصلی را مطابق با موضوع شعر و محورهای مشخص شده در فراخوان مشخص کنند.

وی بیان کرد: شاعران برگزیده در هر بخش در برنامه ای با عنوان حماسه سپیداران که اختتامیه مرحله استانی بیست و پنجمین جشنواره شعر دفاع مقدس و مقاومت است تقدیر به عمل خواهد آمد و آثار برگزیده جهت شرکت در مرحله کشوری کنگره به دبیرخانه مرکزی در تهران ارسال خواهد شد.

به گزارش بسیج، شیراز برای پنجمین سال پیاپی میزبان بیست و پنجمین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس و مقاومت کشور خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین