حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲، سال جدید را با عنوان سال«مهار تورم، رشد تولید» نام‌گذاری کردند.

      

رهبر انقلاب در دیدار با مسئولان نظام : ما گفتیم رژیم صهیونیستی ۲۵ سال دیگر را نمی‌بیند، خودشان عجله کردند و زودتر می‌خواهند بروند.

      
شاهرود_دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهرود با اشاره به سالگرد اغتشاشات پاییز ۱۴۰۱ اعلام کرد: کسانی که در تجمعات غیر قانونی امسال دستگیر شوند، مجازاتشان سنگین خواهد بود.
کد خبر: ۹۵۳۹۴۹۰
|
۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۸

اتمام حجت دادستان شاهرود با اغتشاشگران/ در اعتراضات امسال، مجازات‌ها سنگین استبه گزارش خبرنگار بسیج، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهرود با اشاره به سالگرد اغتشاشات پاییز ۱۴۰۱ اعلام کرد: کسانی که در تجمعات غیر قانونی امسال دستگیر شوند، مجازاتشان سنگین خواهد بود، زیرا شاید بتوانیم اغتشاشاگران سال گذشته را فریب خورده تلقی کنیم ولیکن کسانی که در تجمعات غیرقانونی امسال در میادین حاضر می‌شوند و شعار علیه نظاممی دهند، عالماً و عامداً و با علم و آگاهی اقدام به تجمع، اغتشاش و حرمت شکنی کرده‌اند. ما این‌ها را دیگر معترضین نسبت به حقوقشان نمی‌دانیم بلکه این افراد کسانی هستند که می‌خواهند به ارکان نظام ضربه بزنند.
سیدحسین میرکمالی افزود: برخی افراد که به‌عنوان سرکرده در اغتشاشات حاضر می‌شوند و موجب تهییج، تشویق و سازماندهی دیگر اغتشاشگران می‌شوند با عنوان اتهامی محاربه، تحت تعقیب قرار خواهند گرفت، زیرا با سرویس‌های جاسوسی بیگانه وگروهک‌های ضد انقلاب ارتباط دارند و برنامه‌های آن‌ها را اجرا می‌کنندو اگر چنانچه حداقل سه نفر دسته‌ای را با هدف برهم زدن امنیت تشکیل دهند مطابق ماده ۴۹۸ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ از دو تا ده سال محکوم می‌شوند و همچنین هرکس علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به هرنحو فعالیت تبلیغی نماید مطابق ماده ۵۰۰ قانون اخیر الذکر به حبس از سه ماه تا یکسال محکوم خواهد شد؛ و نهایتا اینکه هر گاه دو نفر یا بیشتر اجتماع و تبانی نمایند که جرایمی بر ضد امنیت داخلی یا خارج کشور مرتکب شوند یا وسایل ارتکاب آن را فراهم نمایند در صورتی که عنوان محارب بر آنان صادق نباشد مطابق ماده ۶۱۰ قانون مذکور به دو تا پنج سال حبس محکوم خواهند شد.
دادستان شاهرود با اشاره به دامنه‌ی فعالیت در فضای مجازی اظهار کرد: موکدا جوانان عزیز را توصیه می‌کنم مراقب مطالب ویا تصاویر و فیلم و کلیپی که در فضای مجازی منتشر می‌کنند باشند، زیرا این فضا شاید در نام مجازی باشد ولیکن تمامی اوصاف فضای حقیقی را دارا است و به شدت تحت کنترل ضابطین عام و خاص دادگستری قراردارد.
دادستان شاهرود عنوان کرد: به هموطنان عزیز و خانواده‌های محترم شاهرودی توصیه می‌کنم مراقب فرزندان و جوانان خویش باشند و ضمن کنترل ایشان از هر گونه غیبتشان از کانون گرم خانواده مطلع شوند و اجازه‌ی حضور فرزندشان در تجمعات ضد امنیتی را ندهند. برخی جوانان فریب اخبار دروغین رسانه‌های دشمن را خورده و مطالب کذب ایشان را صحیح فرض می‌کنند که از این حیث والدین عزیز باید مراقب فرزندان خویش باشند.
در آخر میرکمالی ضمن دعوت همگان به افزایش بصریت اظهار کرد: از بزرگترین ثمرات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، امنیت است و دشمن می‌خواهد توسط برخی افراد مزدور و گاه فریب‌خورده این امنیت را بر هم بزند. در پاییز سال گذشته همه‌ی ما شاهد دستان آلوده‌ی دشمن به خون پاک جوانانمان بودیم. دشمنی که با کشته سازی به هیچ کس رحم نمی‌کند، چگونه می‌تواند خود امنیت را در جامعه ایجاد کند. دشمنی که ادبیاتی جز تخریب و توهین و دروغ ندارد چگونه می‌تواند امید وآرامش و آسایش را به ارمغان بیاورد دشمنی که هیچ ایدئولوژی برای حکومت ندارد چگونه می‌تواند مبانی حاکمیت را پی ریزی کند. آری باید دشمن را آنگونه که هست بشناسیم و رفتار و گفتار ما نباید موجب پیشبرد اهداف معاندین شود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین