خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس قم گفت: اجرای طرح موزه آرایی باغ موزه دفاع مقدس قم نیازمند بودجه است که شورای اسلامی شهر باید در این خصوص حمایت لازم را داشته باشد.
کد خبر: ۹۵۴۰۱۳۰
|
۲۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۰

حجت الاسلام والمسلمین علی لقمان پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری بسیج از قم، اظهار داشت: از شورای اسلامی شهر قم تقاضا داریم ردیف بودجه ای در اختیار شهرداری برای موزه آرایی پارک موزه دفاع مقدس قم قرار دهد.

وی اظهار داشت: طرح آماده شده برای اجرای موزه آرایی پارک موزه دفاع مقدس قم در کمیته فنی با حضور مسئولان شهرداری تشکیل و ردیف بودجه لازم توسط این کمیته تخصصی و فنی تعیین شده‌است که باید به تصویب شورای اسلامی شهر برسد.

وی با اشاره به اینکه ساخت باغ موزه انقلاب و دفاع مقدس به پایان رسیده ،‌ گفت: هم اکنون این باغ موزه از سمت بلوار شهید عماد مغنیه دارای سردر است و از سمت ورودی بلوار شهید آوینی شمالی نیازمند سردر است که برای احداث آن و نیز سیستم صوت پارک و برج نور قرار است شهرداری با مصوبه شورای اسلامی شهر قم همکاری لازم را انجام دهد.

لقمان‌پور ادامه داد: در سال ۱۳۸۹ در سفر رهبر معظم انقلاب به قم کلنگ احداث باغ موزه دفاع مقدس قم بر زمین زده شد و هزینه ساخت اولیه ساختمان را دفتر معظم له پرداخت نمود.

در سال ۹۲ روند اجرایی این طرح به دلیل عدم تامین بودجه لازم متوقف و دوباره از سال ۹۷ ساخت و ساز باغ موزه انقلاب و دفاع مقدس قم آغاز شد.

وی گفت:‌ رزمندگان، خانواده شهدا و جانبازان از ما توقع دارند باغ موزه‌ای که رهبر معظم انقلاب به قم هدیه دادند تجهیز شود تا نقش مردم این استان در هشت سال دفاع مقدس به خوبی به معرض نمایش در آید.

وی اظهار داشت: در سفر دو سال گذشته رییس جمهوری به استان قم در قالب مصوبات سفر، ۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل باغ‌موزه انقلاب و دفاع مقدس قم اختصاص‌یافت که کل آن هزینه شده‌است.

لقمان‌پور ادامه داد: برای سفر دوم رئیس جمهور نیز قرار است بودجه‌ای را برای تجهیز موزه دفاع مقدس قم دریافت کنیم که رقم آن هنوز نهایی نشده‌است.

طرح ۳۲ هکتاری باغ موزه دفاع مقدس قم از مصوبه‌های سفر سال ۸۹ رهبر معظم انقلاب است، ۲۷ هکتار این طرح از اراضی شهرداری قم و پنج هکتار دیگر نیز از اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است، که توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واگذار شده‌است.

وی گفت: این طرح، در ۲ مرحله طراحی شده، که مرحله نخست آن، در مهرماه سال ۹۹ افتتاح و مرحله دوم نیز در حال اجرا می‌باشد.

لقمانپور خاطرنشان کرد: ساختمان موزه دفاع مقدس قم دارای ۲ طبقه است، که طبقه منفی یک آن انبار و طبقه همکف نیز اختصاص به موزه و سالن آمفی تئاتر دارد، طبقه اول نیز کتابخانه تخصصی دفاع مقدس و طبقه دوم هم بخش اداری می‌باشد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها