حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس، نشست خبری فرمانده سپاه نیکشهر با اصحاب رسانه برگزار شد.
کد خبر: ۹۵۴۰۱۷۵
|
۲۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۳

به گزارش خبرگزاری بسیج از نیکشهر، سرهنگ پاسدار حسین نکوئی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نیکشهر به مناسبت هفته دفاع مقدس در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: بی‌تردید مقدس‌ترین جهاد، جهادی است که به‌عنوان دفاع از ارزش‌ها و مبارزه با استکبار صورت‌گرفته باشد، در جنگ تحمیلی استکبار جهانی از طریق رژیم بعث عراق جنگ ناخواسته را به کشور ما تحمیل و با نادیده‌گرفتن استقلال سرزمین ما به ایران اسلامی تجاوز کرد؛ ازاین‌رو مردم غیرتمند ایران در دفاع مقدس با تأسی از مولا و سالارشان حضرت سیدالشهدا (ع) در تحقق شعار هیهات من الذله کوشیدند تا هرگز تسلیم ننگ و ذلت و زبونی نشوند و از کیان و حیثیت اعتقادی خود دفاع کنند.

وی با تأکید بر این مطلب که یکی از ثمرات بزرگ عاشورای حسینی و دفاع مقدس فرهنگ‌سازی است، افزود: دفاع مقدس تجلی عینی فرهنگی است که ریشه در ۱۴ قرن شهادت‌طلبی دارد.

سرهنگ نکوئی ادامه داد: در هفته دفاع مقدس امسال ۸۳ عنوان برنامه، برنامه‌ریزی شده که به حول قوه الهی در طول هفته اجرا خواهد شد.

 نکوئی اذعان کرد: از محوری‌ترین برنامه‌های هفته دفاع مقدس، یادواره‌های شهدا است که در تمامی پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت اجرا خواهد شد؛ در تمامی مدارسی که واحد مقاومت بسیج در آنجا هست به‌خصوص در مدارس متوسطه اول و متوسطه دوم یادواره شهدا را با حضور خانواده شهدا، فضاسازی در سطح شهر و در سر درب ادارات، نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و بسیج افتتاح خواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه نیکشهر تصریح کرد: یادواره شهدای شهرستان با حضور ۳۵ خانواده شهید شهرستان و ۵ شهید پاسدار سپاه ناحیه نیکشهر برگزار خواهد شد. تجلیل از جوانان نخبه در اجتماع بزرگ جوانان نقش‌آفرین گام دوم انقلاب، تولید محتوا در بستر فضای مجازی، افتتاح پروژه‌های سازندگی و محرومیت‌زدایی را (احیای قنوات، ساخت مسکن محرومین و ساخت مسکن برای معسرین) در دستور کارداریم.

این مقام مسئول افزود: احداث ۴ باب مدرسه در قالب ۱۹ کلاس درس که در آخرین روز هفته دفاع مقدس و اولین روز هفته وحدت با حضور مسئولین استانی برگزار خواهد شد؛ دیدار و تجلیل از خانواده معظم شهدا در قالب رزمایش رهروان شهدا به نیابت از مقام معظم رهبری و فرمانده کل سپاه، اعزام گروه‌های جهادی به مناطق محروم، برگزاری کارگاه‌های سبک زندگی اسلامی و کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی، بازدید و سرکشی از پایگاه‌های بسیج، تجلیل از فرماندهان و بسیجیان فعال پایگاه‌های مقاومت، بازدید و تقویت گشت‌های رضویون که باتوجه‌به شروع مدارس برای تأمین امنیت پایدار مردم اجرا خواهد شد و نیز برگزار نشست‌های روشنگری از برنامه‌های پیش‌بینی‌شده جهت اجرا در هفته دفاع مقدس می‌باشد.

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: برنامه‌ای نیز در طول تابستان اجراشده به‌عنوان طرح شهید عجمیان که تحویل ۱۸ مدرسه در آموزش‌وپرورش نیکشهر و ۱۴ مدرسه در آموزش‌وپرورش بنت که  بازسازی بهسازی و رنگ‌آمیزی شده‌اند به دانش‌آموزان است.

ارسال نظرات