حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
آیت الله عبادی گفت: کار نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی یک کار الهی و انسانی است و این نیروی مقتدر در همه صحنه‌ها به مردم خدمت می‌کنند.
کد خبر: ۹۵۴۰۴۷۶
|
۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۷

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، آیت الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی امروز در دیدار با فرماندهان نیرو‌های مسلح خراسان جنوبی اظهار داشت: موضوع دفاع یک مسئله طبیعی است و در عوالم موجودات دیگر هم در نظام خلقت، دفاع تعبیه شده است.

وی گفت: نباتات نیروی دفاع دارند و در عالم ذی حیات و حیوانات از ریز تا درشت و موجودات ذره بینی تا بزرگترین حیوانات، دفاع دارند بنابراین این اصل دفاع که در زندگی بشری نیز وجود دارد به دلیل این که در نظام تکوین تعبیه شده یک حق مسلم همگانی است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه اصل دفاع، اذن نیاز ندارد، افزود: اگر یک قاتل یا جانی و یا دزد به قصد جان و مال کسی وارد حریمش شود این طور نیست که آن شخص موظف باشد که از منبعی کسب اجازه کند بلکه باید از جان و مال و ناموس خود دفاع کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی عنوان کرد: آن چه که اجازه لازم است بعد از ثبوت اصل قضیه بحث شیوه‌های علمی و تشکیلاتی و تخصصی است که باید بر قالب مخصوصی تشکل حاصل پیدا کند تا به نتیجه دفاع برسد و این شیوه‌ها باید بر اساس فرمان و سلسله مراتب و تخصص و کلاسیک باشد.

وی ادامه داد: گذشته از فرد جایی که یک جمع یا کشور و یا جامعه مورد هجوم قرار می‌گیرد نمی‌توان برای آن حدی قائل شد چرا که هیچ وقت دشمن نه قول و قراری و نه مکتوبی می‌دهد که تا اینجا حقوق شما را پایمال می‌کنیم.

آیت الله عبادی بیان داشت: دشمن مرز ندارد و پذیرش دشمن به این معنا است که استقلال، آزادی، فرهنگ و حیات علمی و سیاسی و اموال مردم را تصرف می‌کند لذا جای تعجب است که برخی افراد هزینه دفاع را با هزینه سازش مقایسه می‌کنند و وقتی دشمن را بپذیرید دیگر مرز ندارد و باید از همه چیز دست بکشید.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه دفاع یک واجب تکوینی، عقلانی و تشریعی و انسانی است، افزود: جایگاه دفاع مقدس و قداست دفاع در مکتب همه انبیا است و فلسفه وحیانی و علمی دارد و همه انبیا موضع دفاعی دارند و پیامبران با منطق جلو آمده اند و نیامده اند که با مردم بجنگند.

وی عنوان کرد: جهاد ابتدایی و تهاجم هم داریم، اما تهاجم واقعی مال کسانی است که با زور بر جان و مال مردم مسلط شده اند، اما قبل از آن یک تعدی صورت گرفته و یک عده ظلمه بر مردم مسلط شده و جان و مال و حیثیت مردم را به بازی گرفته اند و باید این آزاد شوند و به حقوق خود برسند.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه استعمار جز بی منطقی و استبداد و نابودکردن ارزش‌های انسانی کاری ندارد، گفت: این افتخار بزرگ برای نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی که به دنیا فهماند علیه هیچ مردم و جامعه‌ای تعدی و تهاجم ندارد و غرض ما نجات انسان‌ها است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: کار نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی یک کار الهی و انسانی است و این نیروی مقتدر در همه صحنه‌ها به مردم خدمت می‌کند در حالی که برخی از کشور‌ها نیرو‌های مسلح خود را برای سرکوب کردن مردم تربیت می‌کنند.

وی گفت: امروز مردم و نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی در کنار یکدیگر هستند و نیرو‌های مسلح، امروز مردم را تنها نمی‌گذارند و با یکدیگر هم عهد هستند و در این صورت زمینه تمدن اسلامی به وجود می‌آید.

 

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پر بیننده ها