حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
سرلشکر صفوی تجربه دفاع مقدس را الگوی عظیم برای مشکلات امروز دانست و گفت: امیدواریم بتوانیم با همان صبر و استقامت با کمک به دولت از مشکلات داخلی عبور کنیم. امروز باید با همان دل‌های مهربان به مستضعفان کمک کنیم.
کد خبر: ۹۵۴۰۶۹۵
|
۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۷

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی از محلات؛ سرلشکر سیدیحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در دومین یادواره «شهید شیخ فضل‌الله محلاتی و فرماندهان و ۱۰۰ شهید پاسدار شهرستان محلات» در مرکز آموزشی شهید محلاتی این شهرستان گفت: از سوی مقام معظم رهبری وکالت دارم که سلام ایشان را به همه خانواده معظم شهدا و ایثارگران برسانم. برگزاری این چنین مراسمی نوعی جهاد تبیینی و عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری است.

وی با از انقلاب اسلامی به عنوان بزرگترین و مردمی‌ترین انقلاب قرن بیستم یاد کرد و گفت: از میان تمام ملت‌های زیر ستم، کمتر ملتی به انقلابی پیروز دست پیدا کرده و در میان تمام ملت‌هایی که انقلاب کردند، کمتر ملتی یافت می‌شود که پس از گذشت چند دهه از انقلابشان به تمام ارزش‌ها و آرمان‌های انقلابی خود وفادار باقی مانده و منحرف و خسته نشده باشند.

سرلشکر صفوی گفت: ۴۳ سال پیش تمام شیاطین غرب و شرق در یک ائتلاف منطقه‌ای با حمایت از رژیم بعث عراق به رهبری صدام حسین با یک تهاجم همه جانبه کشور ایران و ملت آن را مورد تعدی تجاوز و ظلم قرار دادند.

وی رمز پیروزی ملت ایران را در وحدت و ایمان دانست و تصریح کرد: خون شهدا راه کربلا را باز کرد و عزت و اقتدار امروز را برای کشور به ارمغان آورد.

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با تاکید بر لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی تصریح کرد: مردم باید ببینند که سرنوشت صدام و ستمگران و قدرتمندان شرق و غرب و برخی کشورهای منطقه که پشت صدام بودند چه شد. صدامی که آمده بود تا انقلاب اسلامی را سرنگون کند، خود سرنگون شد.

وی افزود: خون شهدای دفاع مقدس به مردم منطقه درس استقامت داد؛ حضور میلیونی در گردهمایی عظیم اربعین محصول خون شهداست که راه کربلا را باز کرد. خون شهدای مدافع حرم همچون شهید حاج قاسم سلیمانی راه قدس را باز خواهد کرد. محصول تجربه دفاع مقدس در مقیاس جهانی به ایجاد یک نظم جدید جهانی کمک کرد و در منطقه ما جبهه مقاومت را به وجود آورد.

سرلشکر صفوی به شخصیت و ویژگی شهید محلاتی اشاره و تصریح کرد: شهید محلاتی یک انسان تمام عیار و یک انقلابی بود. وی در منطقه دارخوین در تمام عملیات‌ها حضور داشت و در برخی از آنها همراه با آیت الله اشرفی اصفهانی و آیت الله شهید سید اسدالله مدنی، لباس پاسداری به تن می‌کرد.

وی یادآور شد: شهدای شهرستان محلات در عملیات فتح‌المبین نیز همچون سایر عملیات‌ها درخشیدند.

سرلشکر صفوی با اشاره به حضور اقشار مختلف مردمی در سال‌های دفاع مقدس گفت: تمام ایران جبهه بود چرا که برای جنگ صنعت ایجاد کرده بوده و به پشتیبانی از جنگ می‌پرداختند. در زمان جنگ عده‌ای جان می‌دادند و عده‌ای هر آنچه داشتند در اختیار جبهه‌ها قرار می‌دادند و همه به دنبال خدا بودند.

وی تاکید کرد: برای مواجهه با جنگ اقتصادی و رسانه‌ای که اکنون سخت‌تر از جنگ تحمیلی است، نیازمند وحدت و انسجام هستیم. امیدواریم بتوانیم با همان صبر و استقامت با کمک به دولت از مشکلات داخلی عبور کنیم.

تجربه دفاع مقدس الگوی عظیم برای مشکلات امروز است

شهدا مظهر قدرت انقلاب اسلامی هستند

سردار محسن کریمی فرمانده روح‌الله استان مرکزی، نیز در این یادواره با تاکید بر اینکه جنگ جبهه حق و باطل همچنان ادامه دارد و تمام شدنی نیست، گفت: در دفاع مقدس، پس از آن و هم‌اکنون نیز از قدرتی برخوردار هستیم که دشمن فاقد آن است.

وی با بیان اینکه ما با راهبردهای استکبار جهانی در تقابل هستیم، افزود: اکنون دشمن در یک جنگ ترکیبی، همه چیز را یک جا به میدان آورده، اما ما پیروز میدان هستیم. 

کریمی شهدا را مظهر قدرت انقلاب اسلامی دانست و گفت: آن چیزی که ما را به پیروزی رساند، معنویت، ایمان، جهاد و شهادت است. 

فرمانده سپاه روح‌الله خاطرنشان کرد: شهدا در پایان دو رکعت نماز عشق خواندند که کسی موفق به خواندن آن نشده و نمی‌شود. نمازی که وضوی آن خون است، رکعت اول آن مجروحیت و رکعت دوم آن پر کشیدن است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات
پرطرفدارترین