حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
فرمانده سپاه امام رضا(ع) گفت: هفته دفاع مقدس نماد وحدت و همدلی بین نیروهای مسلح در دفاع از کشور و پیروی از راه امام و شهدا و آرمان های انقلاب اسلامی است.
کد خبر: ۹۵۴۰۷۱۸
|
۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۵

هفته دفاع مقدس، نماد وحدت و همدلی نیروهای مسلح است

 

به گزارش خبرگزاری بسیج خراسان رضوی از مشهد؛ سردار سرتیپ پاسدار سید‌هاشم غیاثی در مراسم رژه ۳۱ شهریور یگان های نمونه نیروهای مسلح خراسان رضوی اظهارکرد: انسان ها دو دسته هستند افرادی که با خداوند متعال عهد و پیمان می بندند و جان خود را درمسیر آرمان های حاکیت اسلامی تقدیم می کنند و به شهادت می رسند و دسته دیگر افرادی که در مقابل شهدا و آرمان ها انقلاب می ایستند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان نیروهای مسلح و نگاه ایشان به دفاع مقدس، افزود: رهبر فرمودند، واقعه‌ی دفاع مقدّس یک برهه‌ی برجسته و مهمّی از تاریخ کشور ما است. این مقطع را، این واقعه‌ی مهم را باید درست بشناسیم و آن را به اذهان نسلهای بعدی معرّفی کنیم. عقیده‌ی راسخ بنده این است که اگر نسلهای پی‌درپی ما، جوانب مهم و معنادار دفاع مقدّس را بشناسند و بدانند که در این واقعه‌ی مهم چگونه ملّت ایران توانست خود را به سکّوی پیروزی برساند و در آنجا با قدرت و با سربلندی بِایستد، برای آنها در این شناخت درسهای بزرگی وجود خواهد داشت؛ و کارهای بزرگی پیش خواهد رفت.

غیاثی در ادامه توضیح داد: رهبر معظم دفاع مقدس را در چهار زاویه شامل آن چیزی است که از آن دفاع میشد؛ چون بحث دفاع مقدّس است؛ به این معنا که ما از چه دفاع میکردیم؛ این دفاع در مقابل چه کسی انجام میگرفت یعنی چه کسی هجوم کرده بود که لازم بود دفاع صورت بگیرد؛ این دفاع به وسیله‌ی چه کسی انجام گرفت، دفاع‌کنندگان چه کسانی‌ بودند؛ و زاویه‌ی چهارم این است که آثار و دستاوردهای این دفاع چه بود.

هفته دفاع مقدس، نماد وحدت و همدلی نیروهای مسلح است

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری در ادامه این دیدار فرمودند، مدافعان اسلامی در جنگ تحمیلی از افراد اصیل انقلاب اسلامی بودند. تحلیل درست ار دفاع مقدس با تعریف این چهار اصلی که رهبر معظم از جنگ تحمیلی فرمودند برای نسل حاضر و آینده انجام شود تا دفاع مقدس ما مورد تحریف و دروغ های دشمنان قرار نگیرد و آنچه خود می خواهند از این ارزش اسلامی برای نسل های آینده تعریف نکنند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع) تاکید کرد: باید حقایق را بازگو کنیم تا نسل جوان با رشادت‌ها و ایثارگری ها بیشتر آشنا شود، اینکه چرا جنگ تحمیل شد، شرایط ایران قبل از تحمیل جنگ چه بود، چگونه جنگ پایان یافت و بعد از جنگ چه کردیم.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی با وجود همه توطئه های دشمنان از همه فتنه ها سربلند بیرون آمده است. امروز با وجود تهدیدات فراوان از اقتدار امنیتی برخوردار هستیم. دشمن مثل همیشه در صدد بی ثبات سازی در کشور است اما اجازه نمی‌دهیم تعادل ما را بر هم بزند، امروز باید بازشناسی داشته باشیم و متناسب با آن آرایش بگیریم.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین