حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
همدان-امام جمعه همدان بابیان اینکه امروز قدرت نظام در خنثی کردن توطئه‌ها بدون همراهی مردم امکان‌پذیر نیست، گفت: باتوجه به بازگشایی مدارس، امیدواریم وزارت آموزش و پرورش سریع وضعیت مدیریتی این دستگاه را روشن کند.
کد خبر: ۹۵۴۰۸۴۷
|
۳۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۰

به گزارش خبرگزاری بسیج از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی‌موثقی در خطبه‌های نماز جمعه همدان اظهار کرد: در ایام اخیر معاندان و دشمنان بارها و بارها تلاش کردند در کشور بحران‌سازی کنند، اما مردم ما مانند همیشه دست رد بر سینه آنان زدند.

وی افزود: با توجه به این حضور همیشه در صحنه مردم، مسئولان نباید خواسته‌های به حق مردم را فراموش کنند و این خواسته‌ها نباید به گوشه‌ای برود و فراموش شود بلکه باید حل و فصل شود.

امام جمعه همدان با بیان اینکه امروز قدرت نظام در خنثی کردن توطئه‌ها بدون همراهی مردم امکان‌پذیر نیست، گفت : با توجه به آغاز بازگشایی مدارس، امیدواریم وزارت آموزش و پرورش هر چه سریعتر وضعیت مدیریتی این دستگاه را روشن کند و مسایل و مشکلاتی همچون کمبود معلم را نیز شاهد نباشیم.

وی توجه به مساله تربیت و پرورش را مورد تاکید قرار داد و تاکید کرد: مدارس فقط جای آموزش نیست، بلکه علاوه بر آن باید تربیت و پرورش نیز به طور جدی توجه شود بنابراین انتظار ما از دولت این است که در مسائل تربیتی و پرورشی همت بیشتری داشته باشد.

شعبانی‌موثقی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس از برگزارکنندگان رژه نیروهای مسلح در همدان تقدیر کرد و گفت: قرآن از انسان‌ها و مومنانی خبر می‌دهد که در راه خدا مقاومت می‌کنند و در مقابل آنها کسانی هستند که با وجود تلاش شبانه‌روزی، اما در راه طاغوت هستند.

وی ادامه داد: در این بخش از سوره نساء سخن از ملتی است که به خاطر خدا می‌ایستند، سخن از مومنانی است که تمام اراده و ایمان اعتقاد و همت آنها حرکت در راه الهی و ایستادگی در مقابل طاغوت است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه عامل پیروزی ملت‌ها و جامعه ایرانی تجهیزات و ادوات نیست، خاطرنشان کرد: با نگاهی به دوران هشت سال دفاع مقدس، می‌بینیم آنچه موجب پیروزی و مقاومت ملت این بزرگ در مقابل همه قدرت‌های دنیای آن روز شد، اراده یک ملت به منظور قیام برای خدا بود و فرزندان و جوانان و رزمندگان، ارتش، بسیج، سپاه و نیروهای نظامی اراده کرده بودند قیام برای خدا داشته باشند.

شعبانی‌موثقی با تاکید بر اینکه ملتی برخاسته بودند و انقلاب کردند تا آرمان‌های و ارزش‌های الهی را حفظ کنند و توسعه دهند، افزود: براساس بیانات رهبر معظم انقلاب صدور انقلاب اسلامی، به معنای دخالت در کشورهای دیگر نیست، بلکه به معنای توسعه دادن این ارزش‌ها و آرمان‌ها در دنیا و حضور معنوی است.

به گفته وی؛ آنچه باعث می‌شود جامعه به پیرزوی دست پیدا کند، ایمان و اعتقاد ما است و قدرت اساسی کشور ایمان اعتقاد جوانان و نیروهای مسلح است و آنچه باعث می‌شود در مقابل دشمنانی که این همه هزینه می‌کنند به پیروزی برسیم، عزم راسخ و صف‌هایی است که به مثابه بنیان مرصوص و وحدت و انسجام هستند و کسانی که اراده کردند فی سبیل الله مجاهدت کنند و در مقابل طاغوت ها بایستند.

امام جمعه همدان یادآور شد: همه کشورهای دنیا ارتش، نیروهای نظامی و شبه نظامی دارند، اما فرق ارتش و نیروهای نظامی و انتظامی و سپاه و نیروهای مسلح ما این است که آنها برای خاک می‌جنگند، اما ارتش ما نه فقط برای خاک، بلکه برای خدا، اسلام، ارزش‌های الهی مقاومت می‌کنند.

وی گفت: این فتح الفتوحی که امام راحل فرموند در دوران دقاع مقدس به خوبی نشان داد که عزم راسخ یک ملت، اراده پولادین، قیام و ایمان یک ملت برای خدا می‌تواند در مقابل همه قدرت‌های پوشالی مقاومت کند و همه را به عقب براند

وی با بیان اینکه ۴۴ سال است با اراده و عزم مقابل استکبار ایستادگی کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: قرآن وعده داده هدف شما به شما قدرت می‌دهد و ایمان در شما تولید قدرت می‌کند و دستور الهی است که تجهیزات ظاهری داشته باشید، اما آنچه در بازوان یک ملت قدرت تولید می‌کند فی سبیل‌الله بودن است.

شعبانی موثقی با تاکید بر اینکه امروز به تقویت مولفه‌های قدرت نیاز داریم، گفت: مولفه اصلی، ایمان جوانان ما است و دشمن در حمله به خاک عقب رانده شد و جوانان ما در طول ۲۰۰ سال گذشته اجازه ندادند یک وجب از خاک به یغما ببرد.

وی تاکید کرد: امروز دشمن به خاک حمله نکرده است، بلکه به مولفه اصلی قدرت حمله کرده و امروز در جنگ ترکیبی و رسانه‌ای به ذهن جوانان، ایمان و اعتقادات مردم حمله کرده است و موظف هستیم در این زمینه ورود پیدا کنیم و حقایق دفاع مقدس را برای جوانان تبیین کنیم.

امام جمعه همدان در بخش دیگری از صحبت های خود به سفر رئیس جمهور به نیویورک نیز اشاره کرد و گفت: در این سفر صدای جمهوری اسلامی ایران رساتر از همیشه بود

وی، قدرت داخلی نظام و تقویت روابط بین‌المللی را در سفر موفق رئیس جمهور اثرگذار دانست و خاطرنشان کرد: دشمنان نیز به درستی فهمیدند که کشور ما در حال عبور از تحریم‌ها و مشکلات است.

شعبانی‌موثقی احترام و تکریم به قرآن و خانواده را نیز ۲ نکته مهم و اساسی در سفر رئیس جمهور برشمرد و اظهار داشت: امروز که در برخی موارد شاهد اهانت به قرآن کریم هستیم، جا داشت از قرآن دفاع شود، از قرآنی که به دنبال کرامت بشری، حفظ خانواده‌ها، عدالت و مبارزه با ظالم و فساد است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات