حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت:شهرستان دشتی در تاریخ ایران و در منطقه خلیج فارس و حتی در جغرافیای فرهنگی و مقاومتی جهان نقش برجسته دارد.
کد خبر: ۹۵۴۱۵۵۹
|
۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۵

شهرستان دشتی در تاریخ جنوب ایران و در منطقه خلیج فارس نقش برجسته ای دارد

به گزارش خبرگزاری بسیج از دشتی ؛حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه با کار علمی و دانش بنیان باید مشکلات را رفع کنیم، گفت: همایش دشتی‌شناسی برگزار شود.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری  در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دشتی ضمن تسلیت شهادت امام حسن عسکری (ع) و تبریک آغاز امامت بقیه الله اعظم (عج) و هفته دفاع مقدس اظهار داشت: شهرستان دشتی در تاریخ جنوب ایران و در منطقه خلیج فارس و حتی در جغرافیای فرهنگی و مقاومتی جهان نقش برجسته دارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: شهرستان دشتی در عرصه فرهنگی مرکز توسعه و تبلیغ فرهنگ اسلامی در استان بوده است که این مهم بواسطه حضور علما و حوزه‌های بوده است.

صفایی بوشهری با بیان اینکه از شهرستان دشتی به عنوان منطقه النور اسلامی در جنوب کشور نام برده می‌شود، ادامه داد: شخصیت‌های بزرگانی همچون سید علی نقی دشتی هنوز به خوبی معرفی نشده است و مردم به خوبی این عالم بزرگ را نمی‌شناسند.

وی بیان کرد: این عالم در عرصه مقاومت در جنوب ایران بوده و در حوزه استکبار ستیزی و مقاومت زبان زد خاص و عام بودند.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: این منطقه پر از نعمت است و این شهرستان مدینه السادات جنوب ایران است.

وی خاطر نشان کرد: در حوزه فناوری بسیاری از دانشمندان هسته‌ای ما از این شهرستان هستند و در حال حاضر گنج منابع انسانی استان بوشهر این شهرستان است که مایه افتخار استان است.

وی بر ضرورت برگزاری همایش دشتی شناسی در ابعاد مختلف تاکید کرد و افزود: برگزاری این همایش باعث می‌شود بهتر بدانید که وارث چه سرزمینی هستید و این سرزمین فرصت‌ها را ساخته و تهدیدها رو برطرف کرده است که باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

صفایی بوشهری یادآور شد: سند توسعه و پیشرفت شهرستان ده سال قبل به آن تاکید کردم ولی اقدامی صورت نگرفت هر چند پیشرفت‌های شهرستان ارزشمند است ولی این شهرستان خیلی فراتر از این باید باشد و این در توان مدیران است.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ اساساً ساختار سبک زندگی در تمام ابعاد است، افزود: تدوین نظام مسائل و مشکلات شهرستان امری ضروری است که باید در شورای فرهنگ عمومی به آن توجه شود.

امام جمعه بوشهر بر ضرورت هوشیاری مدیران و مردم در تهاجم فرهنگی تاکید کرد و گفت: امروزه ما شاهد تهاجم فرهنگی دشمنان هستیم که در این بین باید بیش از گذشته هوشیار باشیم.

وی یادآور شد: دشمنان تلاش دارند شهرستان دشتی که در حوزه فرهنگی رشد خوبی داشته و در حراست از مبانی فر هنگی پیشگام است هدف قرار بدهند ولی تاکنون نقشه‌های آنها نقش بر آب شده است.

صفایی بوشهری تاکید کرد: نظام مشکلات شهرستان شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام شود و سند راهبرد برای حل آن نوشته شود.

وی با تاکید بر اینکه به ورزش‌های همگانی و قهرمانی شهرستان توجه شود؛ گفت: طرح‌های اشتغال زا در سطح روستاها با هدف توانمند کردن افراد اجرا شود.

وی با بیان اینکه با کار علمی و دانش بنیان باید مشکلات را رفع کنیم، گفت: باید فرهنگ اسلامی در شهرستان نهادینه شود.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: درآمد سرانه مردم شهرستان نگران کننده است که می‌طلبد در جهت حمایت از خانوارها طرح‌های اشتغال زا اجرا شود تا شاهد توانمند کردن خانوارها باشیم.

وی با بیان اینکه اهمیت شورای فرهنگ عمومی بر کسی پوشیده نیست؛ ادامه داد: هر ماه یک جلسه برگزار و بر روی موضوعات به صورت علمی کار صورت بگیرد.

صفایی بوشهری اظهار کرد: در شهرستان فرصت تحول و رشد وجود دارد که باید از این ظرفیت استفاده کرد.

 

ارسال نظرات
پرطرفدارترین