خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
سردار شاهوار پور؛ خوزستان یکی از محورهای اصلی جنگ بود و دشمن از محورهای مختلف تعدی و تجاوزات را به خوزستان آغاز کرد؛ از جنوب در آبادان و خرمشهر تا شمال در اندیمشک و دزفول مورد هجمه قرار گرفتند.
کد خبر: ۹۵۴۱۵۷۰
|
۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۲

سردار شاهوار پور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان در گفتگوی تلویزیونی با «برنامه تا پای جان» با بیان اینکه سالها از دفاع مقدس می‌گذرد اما گفتن خاطرات آن دوران به سختی در باورها میگنجد، گفت: ۳۱ شهریور سال ۵۹ ما خود را در جنگ دیدیم و احساس کردیم که یک رخداد بزرگ جنگی اتفاق می‌افتد.

 

او افزود: ما در پای پل کرخه مقر داشتیم و ۳۱ شهریور ۵۹ هواپیماهای عراقی، پایگاه هوایی دزفول و همه مراکز حساس نظامی ما را مورد حمله قرار دادند؛ حوادثی غیر منتظره، ولی واقعیات تلخی بود که رخ داد.

 

سردار شاهوار پور ادامه داد: آن روزها همه آماده بودند که یک رویداد بزرگ رخ دهد که آغاز مدارس و دانشگاه بود؛ تکاپویی در خانواده‌ها به راه بود تا فرزندان به مدارس بروند، اما آنها برنامه ریزی کردند که ما با یک جنگ مواجه شویم که مشخص نیست چه زمانی به اتمام برسد.

 

وی بیان کرد: خوزستان یکی از محورهای اصلی جنگ بود و دشمن از محورهای مختلف تعدی و تجاوزات را به خوزستان آغاز کردند؛ از جنوب در آبادان و خرمشهر تا شمال در اندیمشک و دزفول مورد هجمه قرار گرفتند.

 

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر عج خوزستان اظهار داشت: بعد از ۳۱ شهریور نیز شهرهای خوزستان مدام مورد حمله و بمباران هوایی قرار می گرفتند که ساعت نمی‌شناخت و مردم را در یک اضطراب تمام عیار قرار داد و آشوبی  به پا میکرد.

 

به گفته وی وزیر خارجه وقت آمریکا میگفت؛ که ما برای به چالش کشیدن ایران ۳ برنامه داریم؛ یکی ناامن کردن داخل است که مدام داخل کشور ناامن باشد و اتفاقاتی که در کردستان رخ داد از جمله آن بود، دومین راهبرد تحریم اقتصادی و سومین اقدام در دستور کار حمله نظامی بود؛ حمله نظامی همه جانبه که آدم آن نیز مشخص بود.

 

سردار شاهوار پور گفت: در روزهای اول اگرچه ما در یک سردرگمی تمام عیار و در مرز بودیم که اطلاع دادند مسیر جاده به سمت اندیمشک از سوی عراقی ها بسته شده و وقتی ما در حال بازگشت بودیم دیدیم که راه مسدود است و تعدادی از افرادی که پیش از ما رفتند اسیر شدند، این افراد بعدا و پس از آزادی گفتند که ما گمان کردیم، نیروهای خودی هستند.

 

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود یادآور شد: آنچه برای ما در جنگ رخ داد غیر منتظره بود و مدیریت جنگ اتفاقی نبود؛ مولفه های مهمی داشت که مقاومت همه جانبه‌ای در جنگ اتفاق افتاد، یکی هدایت های حضرت امام (ره) بود و معتقد بودند بدون وابستگی به بیرون باید جنگ را مدیریت کرد، دیگری نقش مردم در کمک به جبهه‌ها به ویژه زنان که نقش فوق العاده ای داشتند.

 

سردار شاهوار پور همچنین به این نکته اشاره کرد که ارتش عراق در طول جنگ دوبار منهدم شد، اما آنقدر به صدام امکانات می دادند که در اواخر جنگ دوباره تعداد نفرات و تجهیزات به حالت قبل بازگشت.

 

وی همچین در پایان متذکر شد که برای پیشبرد انقلاب باید روی پاهای خود بایستیم؛ اکنون نیز در همه حوزه ها توانمندی های نظام فوق العاده هست. زمانی به ما سیم خاردار نمی‌دادند اما امروز در مقابله میان ۲ ابرقدرت به ما می‌گویند به روسیه سلاح نفروشید.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین