خبرهای داغ:
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی در بدرقه کاروان راهیان نور دانش آموزی:
فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام خراسان‌جنوبی گفت: عزت، سربلندی، پیشرفت و موفقیت‌ها در عرصه‌های مختلف را مدیون خون شهدا هستیم که در دوران انقلاب و دفاع مقدس ایستادگی کردند و با ایستادگی در مقابل دشمن به ما عزت بخشیدند.
کد خبر: ۹۵۵۴۸۱۷
|
۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۱

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی سردار محمدرضا مهدوی فرمانده سپاه انصار الرضا علیه السلام استان، در مراسم افتتاحیه و بدرقه اعزام کاروان راهیان نور دانش آموزی ضمن تبریک ولادت حضرت زینب سلام الله علی‌ها اظهار داشت: بسیاری از کودکان، زنان، دانش آموزان، دانشجویان و مردم مظلوم فلسطین که سال‌های سال است زیر بمباران آتش صهیونیست‌ها به خاک و خون کشیده می‌شوند مسائلی که امروز در غزه و فلسطین مشاهده می‌کنید که هر لحظه با بمب‌ها و موشک‌های مختلف سر مردم غزه و خانواده‌های فلسطینی در می‌آید خواب همین وضعیت را برای ایران ۵۸ دیده بودند.

وی خاطرنشان کرد: بعد از اینکه دشمنان دیدند نمی‌توانند جلوی انقلاب را بگیرند هشت سال جنگ تحمیلی را به راه انداختند جنگی که یک کشور شروع کننده تنها نبود بلکه همه جهان بودند کاملاً وضعیت در صحنه بین‌المللی امروز ملموس است که امریکا، ناتو و نهاد‌های بین‌الملل به رژیم صهیونیستی کمک می‌کنند.

 

وی افزود: آنچه باعث شده نتوانند در ایران به اهدافشان برسند ایستادگی و مقاومت دانش آموزانی بود که در آن مقطع بسیاری از آنان به شهادت رسیدند ایستادگی این دانش آموزان بود که در خطوط مقدم جبهه حضور پیدا کردند و در مقابل دشمن ایستادند.

فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام استان با تاکید بر اینکه حتماً دانش آموزان تاریخ ایران را مطالعه کنند افزود: سردمداران حکومت‌های مختلف در هر دوره‌ای به راحتی قطعه‌ای از خاک ایران را به بیگانگان واگذار می‌کردند، اما برای اولین بار در طول تاریخ ایران با ایستادگی شهدا و رزمندگان، به میدان آمدن مردم و بسیج عمومی که اتفاق افتاد حتی یک وجب از خاک کشورمان به دشمن واگذار نشد.

وی خاطرنشان کرد: ما شروع کننده جنگ نبودیم دفاع کننده از میهن خودمان بودیم استکبار جهانی جنگ را بر ما تحمیل کرد و ۴۰ کشور از عراق پشتیبانی کردند و هشت سال از زمین، هوا و دریا بر علیه کشور ما توطئه کردند، اما به لطف خداوند، عنایات ائمه اطهار علیهم السلام، ایستادگی مردم و بسیج عمومی یعنی دانش آموز، دانشجو، کارمند، کارگر، نظامی و غیرنظامی همه دست به دست هم دادند در مقابل همه دنیا ایستادگی کردند و نگذاشتند یک وجب از خاک ایران دست دشمن بماند.

مهدوی با بیان اینکه اگر ایستادگی و مقاومت آن روز نبود قطعاً امروز از کشور‌های منطقه وضعیت بهتری نداشتیم تصریح کرد: امروز شاید این زمزمه را خیلی افراد ناآگاه مطرح می‌کنند که ثمره این همه مقاومت و جنگیدن چیست یکی از کشور‌ها در منطقه را که مقاومت نکردند و دست به آمریکا دادند نام ببرید که بعد از ۴۵سال وضعیت خوبی دارند، پیشرفت کردند و حرفی برای گفتن در دنیا دارند؟

وی متذکر شد: مصر و بسیاری از کشور‌های حوزه خلیج فارس به سمت آمریکایی‌ها رفتند امروز چه وضعیتی دارند جز اینکه توهین‌هایی را تحمل می‌کنند، ولی به دلیل نیازی که به آمریکا دارند مجبورند اربابی آمریکایی‌ها را بپذیرند و زیر بار ذلت بروند.

وی بیان کرد: افغانستان به عنوان آخرین کشوری که آمریکایی‌ها به بهانه اینکه آرامش و ثبات امنیت را برای مردم بوجود آورند به این کشور وارد شدند و سپس با ذلت رها کردند و رفتند مشاهده می‌کنید که در کشور همسایه ما افغانستان چه شرایطی حاکم است.


فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام استان خاطرنشان کرد: خداوند تبارک و تعالی به دلیل بیداری، بصیرت، پایداری، پایمردی و ایستادگی ملت ایران به کشور ما عزت داده است و عزتی که امروز ایران اسلامی دارد در دنیا نزد همه کشور‌ها بی‌نظیر است. ما امروز در حوزه علمی در بسیاری از امور جزو ۱۰ کشور اول دنیا و در بسیاری امور دوم یا سوم دنیا هستیم.

وی اظهار داشت: همه عزت، سربلندی، پیشرفت و موفقیت‌ها در عرصه‌های مختلف را مدیون خون شهدا هستیم که در دوران انقلاب و دفاع مقدس ایستادگی کردند و با ایستادگی در مقابل دشمن به ما عزت بخشیدند.

فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام استان عنوان کرد: دانش آموزان به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند که در دهه ۶۰ دانش‌آموزان همپای شما با رها کردن مدرسه رفتند بسیاری به فیض شهادت نایل آمدند و کار با عظمتی انجام دادند که ما امروز در امنیت کامل در میان کشور‌های خاورمیانه و غرب آسیا به سر می‌بریم به لحاظ امنیتی از ثبات امنیتی برخورداریم و خانواده‌ها در نهایت آرامش به امور زندگی مشغول هستند که این را باید قدر بدانیم.

وی با اشاره به تاکید در جهت جهاد تبیین گفت: برنامه‌ریزی شده برای دانش آموزان و دانشجویانی که اعزام می‌شوند اردوی راهیان پیشرفت و راهیان نور را در هم ادغام کردیم و هماهنگی بوجود آمده برای بازدید از پالایشگاه‌های خرمشهر که به دست جوانان ایرانی ساخته شده است. بعد از جنگ در دوران سازندگی به دست توانمند دانش آموزان دوران جنگ که دانشمندان و مخترعین سربلند ایرانی هستند پالایشگاه‌ها ساخته و احیا شدند که امروز روی پای خودمان ایستادیم و از همه ظرفیت‌ها به نفع کشور استفاده می‌کنیم.

فرمانده سپاه انصارالرضا علیه‌السلام استان در پایان افزود: با همکاری و همدلی بسیج دانش آموزی و آموزش و پرورش زمینه اعزام اردوی راهیان نور دانش آموزان مهیا شده است که دانش آموزان از نزدیک با دستاورد‌های دفاع مقدس آشنا شوند و آنچه نسل گذشته در جهت حفظ کشور، امنیت و سازندگی انجام دادند را با حضور در مناطق عملیاتی جنوب کشور به خوبی درک کنند.

گفتنی است، اعزام اولین کاروان راهیان نور دانش آموزی استان صبح امروز یکشنبه (۲۸آبان) از بوستان شهدای گمنام بیرجند انجام شد.

انتهای پیام /

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین