به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج، نشست خبری فرمانده سپاه شهرستانی در سراوان برگزار شد.
کد خبر: ۹۵۵۴۹۶۷
|
۲۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۳

به گزارش خبرگزاری بسیج، فرمانده سپاه شهرستانی سراوان علی ثمره حسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن چهل و چهار مین سالگرد صدور فرمان تاریخی حضرت امام (ره) مبنی بر تشکیل بسیج مستضعفین، بیان کرد: آنچه که باعث پیروزی انقلاب اسلامی شد سه عامل اساسی و مهم رهبری، اسلام و باورهای اعتقادی و دینی و مردم بود که این سه مولفه در کنار هم قرار گرفتند و با رهبری پیامبر گونه حضرت امام (ره) انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

وی افزود: بسیج در هشت سال دفاع مقدس از خود کارنامه درخشانی به جای گذاشت که برگ زرینی و افتخار بسیار بزرگی برای بسیج شد، زمانی که بسیج و گروه های مردمی به جنگ ورود کردند عملیات های بسیار بزرگی رقم خورد.

ثمره حسینی اضافه کرد: پس از پیروزی در جنگ تحمیلی، بسیاری از افراد که از نفوذ و کارایی بسیج نگران بودند اعلام کردند جنگ که تمام شد نیاز به بسیج نداریم اما حضرت امام (ره) فرمودند بسیج بایستی با اطمینان در میدان باشد و در ادامه اعلام داشتند هر کسی که از بسیج غافل شد به آتش دوزخ الهی گرفتار خواهد شد.

فرمانده سپاه شهرستانی سراوان ادامه داد: حضور بسیج باعث شد صحنه نبرد تغییر کند و توفیقات مهمی حاصل شود، پیروزهای بزرگی‌ به واسطه ایمان و اخلاص بسیجیان به دست آمد.

وی تصریح کرد: بسیج در دورترین روستاها در قالب پایگاه مقاومت فعالیت دارد که بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری اگر نوای دلنشین تفکر بسیجی در هر کشوری طنین انداز شود چشم طمع جهانخواران از آن کشور دور خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: پس از جنگ خدمت بزرگی که توسط بسیج انجام شد موضوع واکسن فلج اطفال بود که این کار بزرگ به واسطه بسیج صورت گرفت، اگر در سال‌های اخیر به فعالیت بسیج نگاه گذرا داشته باشیم مشاهده می کنیم که در زمان کرونا با انسجامی که توسط بسیجیان شکل گرفت پیشرفت های خوبی حاصل شد.

ثمره حسینی گفت: با حضور بسیج در همه میادین توطئه های دشمنان نیز خنثی شده به طور مثال در اغتشاشات اخیر که در سال گذشته انجام شد باز هم بسیج ورود کرد و پاره تن ملت شد، در بسیاری از جاها بسیجیان را با فجیع ترین حالت ممکن به شهادت رساندند اما بسیجیان صبر و تحمل کردند و توطئه دشمن که برای تضعیف و براندازی نظام با لشکرسازی در فضای مجازی در حال انجام بود به برکت حضور بسیجیان در صحنه برای حفاظت و پاسداری از انقلاب خنثی شد.


وی بیان کرد: پایگاه‌های مقاومت بسیج مهم‌ترین واحد راهبردی هستند که بر اساس اقتضای هر زمان برنامه‌های مختلفی را انجام می دهند که در هفته بسیج در سراوان ۱۰۶ عنوان برنامه ذیل یازده قرارگاه با محوریت پایگاه های مقاومت انجام می شود.

فرمانده سپاه شهرستانی سراوان بیان کرد: مهم ترین برنامه ها شامل فضاسازی در میادین و سطح شهرستان، دیدار با امام جمعه شهرستان، برپایی نمایشگاه دستاوردهای بسیج، نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، رزمایش جهادگران فاطمی، اعزام گروه‌های جهادی به روستاها، برپایی میزهای خدمت ادارات، برگزاری کلاس‌های سواد رسانه‌ای برای اقشار مختلف خصوصا برای نسل نوجوان و جوان، اجرای نشست‌های روشنگری و بصیرتی برای اقشار مختلف، اجرای جشنواره ورزشی بسیج با حضور ۶۰ تیم، توزیع بسته و کمک های مومنانه، پویش نذر خون، دیدار و تجلیل از خانواده معظم شهدا، یادواره شهدا و آبروی محله انجام می شود.

ثمره حسینی اذعان کرد: شعار امسال هفته بسیج؛ «بسیج؛ امید ملت ایران است»، دشمن تلاش می‌کند که یأس و ناامیدی را در جامعه ترویج دهد اما بسیج با تمام توان برای امید آفرینی در جامعه حضور دارد این امید آفرینی در حوزه خدمات رسانی به مردم است.

ارسال نظرات