حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: پیشکسوت‌ها مثل ستاره در آسمان، صورت فلکی شخصیت ایران را ساخته‌اند. هرگز پوریای ولی یا جهان‌پهلوان تختی یا شهدای بزرگ جامعه کشتی و کشور از اذهان دور نمی‌شوند.
کد خبر: ۹۵۵۵۳۳۸
|
۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۸

به گزارش خبرگزاری بسیج، مراسم تجلیل و تقدیر از تیم ملی کشتی امروز (29آبان) با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،سردار معروفی معاون هماهنگ کننده سازمان بسیج مستضعفین، کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی و جمعی از مسئولان لشکری و کشوری در محل سالن همایش‌های فدراسیون کشتی برگزار شد.

ورود زمینی به غزه بزرگ‌ترین اشتباه رژیم صهیونیستی بود/پیشکسوت‌ها مثل ستاره در آسمان، صورت فلکی شخصیت ایران را ساخته‌اند

سرلشکر سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این مراسم اظهار داشت: یکی از دل‌نشین‌ترین جلساتی‌ست که فرصت حضور پیدا کرده‌ام. جامعه ورزشی ایران بخش مهمی از شخصیت کشور ماست. کشورها را همیشه با ستارگان‌شان می‌شناسند، شخصیت‌هایی که نام یک کشور را جهانی کرده و پرچم‌ها را به اهتزاز درآورده تا سرود ملی کشور را طنین‌انداز و بازخوانی کنند. این‌ها نماینده واقعی و عصاره یک ملت هستند که سازنده بخش مهمی از هویت، شکوه و عظمت شخصیت یک کشور هستند. این‌ها در دیدگاه جهانی فاتحان قله‌های بزرگ هستند و جوانان جامعه دوست دارند در آن موقعیت قرار بگیرند.

وی افزود: ورزشکاران محبوب‌ترین اقشار هر جامعه‌اند و با تحمل سختی‌ها و تلاش‌ها و تمرینات، در میدان‌های بین‌المللی می‌درخشند. خیلی از کشورها به‌واسطه ورزشکاران‌شان در جهان تقدیس می‌شوند. وقتی جام جهانی ۱۹۹۸ بود، لبنان بودم. هر خانواده که دوست دارد تیمی برنده شود، پرچمش را در خانه‌اش آویزان می‌کند. من در بیروت ۲ پرچم برزیل و ایران را دیدم که مردم آویزان کرده بودند. ورزش تا این حد مرزها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد چون شخصیت‌هایش وسعت جهانی دارند. ورزش برای تحکیم دوستی‌ها و نزدیکی ملت‌هاست.

ورود زمینی به غزه بزرگ‌ترین اشتباه رژیم صهیونیستی بود/پیشکسوت‌ها مثل ستاره در آسمان، صورت فلکی شخصیت ایران را ساخته‌اند

سرلشکر سلامی با اشاره به کشتی بیان کرد: کشتی در کشور ما و جهان بسیار پرطرفدار است و هیجانات استثنایی دارد. همه اعضای بدن از گوش و بینی گرفته تا گردن و دست و پا، در این رشته درگیرند و باید قوی باشند. شخصیت ورزشکار که آرمانی و فراموش‌نشدنی‌ست. سن ما به افتخارآفرینی پیشکسوتان قد می‌دهد، البته تلویزیون نداشتیم و از رادیو فوتبال یا کشتی را گوش می‌کردیم. من در حال درو کردن گندم هم رادیو ورزش گوش می‌کردم.

وی ادامه داد: پیشکسوت‌ها مثل ستاره در آسمان، صورت فلکی شخصیت ایران را ساخته‌اند. هرگز پوریای ولی یا جهان‌پهلوان تختی یا شهدای بزرگ جامعه کشتی و کشور از اذهان دور نمی‌شوند. بعد قدرت و مقاومت جسمی کشتی‌گیر اهمیت دارد، قدرت یعنی انرژی نهفته در وجود انسان که آزاد می‌شود ولی مقاومت یعنی استمرار این قدرت در طول زمان. سال‌ها زمان می‌برد تا یک کشتی‌گیر همه ارزش‌های خلق‌شده در وجودش را ظرف ۳ دقیقه پیاده کند. کشتی هم مهارت‌های تمرین است و هم بداهه‌های ابتکار عمل در میدان‌. سوای این اما کشتی‌گیر یک بعد اخلاقی و درونی دارد. اگر او از شکوه نام حریف بترسد، عملکرد درستی نخواهد داشت. غربی‌ها می‌گویند جداسازی بین جسم و ذهن که این اگر در طرف مقابل رخ بدهد یعنی موفقیت.

سرلشکر سلامی توصیه ای هم به حسن یزدانی و سایر کشتی گیران داشت: اگر کشتی گیر از شکوه حریف بترسد نمی تواند قابلیت های خود را به نمایش بگذارد. اگر تمرکز ذهنی نداشته باشد نیز نمی تواند آماده مبارزه باشد. ما چون مسلمان هستیم فرمول ساده ای از قرآن می گویم که می فرماید با ذکر خدا قلب ها آرامش پیدا می کند. وقتی شما به کبریای الهی فکر می کنید دیگر شکوه نام یک کشور یا یک کشتی گیر حتی قهرمان بلامنازع جهان باشد.بعضی وقت ها حسن آقای عزیز ما با کشتی گیر آمریکایی که ظاهرا شکست کمی داشته، اگر یاد خدا کرد حتما موفق می شود. حریف هم همان تمریناتی که شما انجام می دهید را انجام می دهید. گاهی ممکن است از ناداوری ها گله کنیم اما همه چیز معمولا مساوی است. این را بدانید او هم دقیقا هم وزن شماست اما نگران نباشید شما مسلمان هستید. با دو رکعت نماز بچه ها شاداب می شوند و حتی بعضی وقت ها با شادابی می بازند. ورزشکار قوی کسی است که در پیروزی لطیف باشد و در شکست عزیز باشد. مسابقه کشتی اینطور است که حتما باید یک نفر مقروز شود و زیبایی آن هم همین است. باخت اگر توام با عزت باشد زیباست. حتی اگر می لازید وسط تشک نخوابید و سریع بلند شوید. این پایان داستان نیست و آغاز یک ماجراست. طعم تلخ شکست و طعم شیرین پیروزی را ما خیلی در میدان جنگ قوی درک کردیم. اگر خودمان را دست کم بگیریم کم می آوریم. وقتی کشتی می بینم از استرس زیاد به صندلی فشار می آورم یا با وزنه بردارمان بلند می شوم. بچه ها می گویند بابا چرا اینطور می کنیم می گویم این یک نفر تمام ایران است که روی تشک رفته است. برد و باخت کمترین مسئله ورزش است. هر وقت می روید برای برد بروید و از هیچ چیز هم نگران نباشید. گاهی یک یا علی وسط میدان به شما دو برابر انرژی می دهد.

وی ادامه داد: مقاله ای می خواندم بهترین کار این است کشتی گیر برنده دست بازنده را بگیرد. این ها به شخصیت کشتی گیر ارتفاع می دهد. جوانمردی در ورزش خیلی مهم است. هنوز دنیا در ابهام گلی است که مارادونا با دست زده است. همیشه می گویم ای کاش وقتی ورزشکار ما خطا کرد و داور ندید به آن اقرار کنیم. این یعنی سجاعت و کمک می کند حقی از حریف ضایع نشود. تا المپیک بعدی فاصله زیادی نیست. بچه ها باید ایران را پرستاره کنید. نام شما معادل قهرمانی جهان است و هیچ چیز کم ندارید. خدا را شکر وزیر فرموندند و دبیر هم امکانات خوبی را فراهم کرده. کیهانی هم از پزشکان خوب است که حداقل دو عضو خانواده ما را عمل کرده و بزودی هم احتمالا خدمت ایشان خواهیم رفت. گاهی وقت ها برای مبارزه شما دویست سیصد تا صلوات می فرستم.


فرمانده کل سپاه پاسداران در ادامه با اشاره به جنگ در غزه گفت: این عملیات طوفان الاقصی که انجام شد، شگفت انگیزترین و اسرارآمیزترین عملیات نظامی بود. تمام مرزهای سوریه و لبنان با رژیم صهیونیستی را رفته ام. این ها سیم خاردارهایی دارند که هر نقطه ان را ببرید دوربین ها و رادارها نشان می دهند. دیوارهای بتنی به ارتفاع ۶ متر دارند. تمام سنسورهای الکترونیکی را دارند.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی شبکه جاسوسی گسترده ای دارند و حتی کنار سیم خاردارها خاک های الک شده می ریزند تا حیوان یا انشان رد شد جای پای آن ها بماند. واقعا مخوف ترین سیستم را دارند. هنوز اسرار این عملیات ناشناخته است. وزیر خارجه امریکا وقتی به تل آویو آمد به یکی از مقام های منطقه گفت وقتی تل آویو رسیدم تمام مقامات رژیم صهیونیستی انگار مرده بودند. بعد امریکایی ها آن ها را ریکاوری کردند و۱۶۰۰ دستگاه تانک برای آن ها اوردند. بزرگترین اشتباه تاکتیکی اسراییل بود که موانع بین خودشان و فلسطینی ها را برداشتند و تانک هایشان با خراب کردن دیوارها خودشان را در معرض آسیب گذاشتند. فلسطینی ها راکت هایی دارند که حداکثر ۱۰۰ متر برد دارند و باید نزدیک تانک ها شوند.

سرلشکر سلامی گفت: تانک های مرکاوا وقتی راکت های ضد تانک نزدیکشان می شوند آن ها را منفجر می کنند اما چون فلسطینی ها از نزدیک شلیک می کنند آن ها منهدم می‌شوند و فکر می کنم تا امروز ۳۰۰ تانک و نفربر اسراییلی‌ها را منهدم کرده اند. اگر این تانک ها داخل خیابان ها بیایند مثل گندم دانه دانه چیده می شوند. این جنگ به اذن خداوند به پیروزی فلسطنی ها منجر می شود. چهره کریه امریکایی ها که به دروغ حرف از دفاع از حقوق بشر می زنند با کشتار نوزادان در بیمارستان ها رو شد.

وی با اشاره به جنگ فلسطین اظهار داشت: فلسطینی‌ها نبرد اشباح می‌کنند، چریک‌های مسلط داخل جمعیت هستند و دیدنی نیستند. راکت‌هایی شبیه به RPG دارند و زیر ۱۰۰ متر تانک‌ها را می‌زنند. از شروع جنگ زمینی ۳۰۰ تانک و نفربر زده شده. این ورود زمینی بزرگ‌ترین اشتباه و فرسایشی برای رژیم بوده و به اذن خدا پیروزی از آن فلسطینی‌هاست. چهره کریه سیاست‌های دموکراسی به ظاهر شیک آمریکا شناسایی شده و همه متوجه بی‌رحمی‌شان شده‌اند‌.

ارسال نظرات
پر بیننده ها