حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
 مسئول بسیج زنان ناحیه مالک‌اشتر گفت: مهم‌ترین هدف از فعالیت‌های دفتر بسیج زنان ایجاد امید، انگیزه و هویت‌بخشی در بانوان و دختران است.
کد خبر: ۹۵۵۵۳۴۶
|
۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۶

به گزارش خبرگزاری بسیج خراسان رضوی از مشهد، تکتم بلورچی اظهار کرد: در حال حاضر ۸ کارگاه تولیدی و مرکز کارآفرینی در سطح حوزه‌های مقاومت بسیج خواهران ناحیه مالک‌اشتر باهدف ایجاد امید، انگیزه و هویت‌بخشی در بانوان و دختران فعالیت می‌کنند.

 وی به فعالیت بانوان بسیجی در حوزه اشتغال اشاره کرد و افزود: عمده فعالت کارگاه‌های تولیدی در زمینه‌های چرم‌دوزی، محصولات آشپزخانه‌ای مانند (سبزی، ادویه، ترشیجات، مربا، رب و...)، محصولات طب سنتی، خیاطی، زیورآلات، غذاهای نیمه‌آماده سالم و خانگی (فلافل، سمبوسه، سوسیس، کالباس و...)، شیرینی و کیک، جاجیم‌بافی، عروسک بافی، بافتنی، محصولات حجاب و عفاف و... است.

 بلورچی باتوجه‌به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص مباحث اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی بیان کرد: در همین راستا یکی از مهم‌ترین برنامه‌های بسیج جامعه زنان ناحیه که با پشتیبانی فرمانده ناحیه مالک‌اشتر در حال انجام است، ایجاد و فعال‌کردن مراکز کارآفرینی در سطح حوزه‌های مقاومت و ناحیه است.

 وی ادامه داد: مرکز کارآفرینی فدک بسیج جامعه زنان تحت عنوان «جهادگران مالک» از سال ۱۳۹۸ با تعداد ۲۶۰ بانوی سرپرست خانوار و کم‌برخوردار شروع به فعالیت کرده و در حال حاضر تعداد قابل‌توجهی از این عزیزان مستقل شده و در حال فعالیت شغلی خود هستند.

 مسئول بسیج زنان ناحیه مالک‌اشتر تصریح کرد: هدف اصلی این مرکز حمایت‌های مادی و معنوی در زمینه کارآفرینی و مشاغل خانگی در جهت ایجاد امید و انگیزه در بانوان و ترویج سبک زندگی اسلامی در خانواده‌ها است. شناسایی، مهارت‌افزایی و معرفی زنان کم‌برخوردار و یا سرپرست خانوار؛ برای کار در تولیدی‌ها و اشتغال خانگی، ایجاد بستر در زمینه مشاغل خرد خانگی، برگزاری بازارچه اقتصاد مقاومتی در سطوح مختلف، مشاوره و حمایت‌های مالی در زمینه ایجاد فرصت شغلی و.... از مهم‌ترین فعالیت‌های این مرکز حمایتی است.

 وی با اشاره به خدمات بسیج زنان در حوزه محرومیت‌زدایی اعلام کرد: بعد از شناسایی خانواده‌های کم‌برخوردار و بی‌بضاعت باتوجه‌به نیاز آنان از طریق جذب خیرین توسط گروه‌های جهادی محله محور مستقر در پایگاه‌های مقاومت خواهر در زمینه‌های اشتغال، بسته معیشتی، دارو، اجاره‌بهای منزل، لوازم‌تحریر، جهیزیه، سیسمونی و... حمایت‌های مالی انجام می‌شود.

 

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین