حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
مسئول دفتر نمایندگی، ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بافق گفت: بسیج تابع محض ولایت فقیه است و سعادت خود و جامعه را در پیروی از ولایت فقیه می‌دانم.
کد خبر: ۹۵۵۵۵۹۷
|
۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۵

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از بافق، حجت الاسلام والمسلمین حسین زارع مسئول دفتر نمایندگی، ولی فقیه به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد بسیج در مصاحبه اختصاصی با  خبرنگار ما، ایمان به خدا را رابطه مستحکم نیرو‌های بسیجی با حق تعالی دانست و افزود: بسیج رضایت حق تعالی را مبنای حرکت و فعالیت خود می‌داند؛ بنابراین مهمترین مشخصه بسیجی مکتبی بودن آن است.

"مکتبی"
وی گفت: جهاد همه جانبه در راه خدا، نگهبانی از انقلاب، دستاورد‌های نظام مقدس اسلامی ازدیگر جنبه‌های مکتبی بودن نیرو‌های بسیجی است.

"اطاعت از ولایت فقیه"
حجت الاسلام والمسلمین زارع در ادامه اطاعت از ولایت فقیه و تبعیت پذیری از رهبری نظام را یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌های بسیج عنوان و تصریح کرد: بسیج تابع محض ولایت فقیه است و سعادت خود و جامعه را در پیروی از ولایت فقیه می‌داند؛ زیرا از معمار انقلاب و موسس بسیج آموخته است که ««من به همه ملت، به همه قوای انتظامی اطمینان می‌دهم که امر دولت اسلامی اگر بانظارت فقیه و ولایت فقیه باشد، آسیبی بر این مملکت وارد نخواهد شد.»

"بسیج نماد اخلاص"
مسئول نمایندگی، ولی فقیه بسیج را نماد اخلاص و خدمت خالصانه برای مردم و مهم‌ترین ویژگی بسیجیان نامید و زیباترین حرکت و فعالیت بسیجیان خمینی را داشتن رنگ خدایی درکار‌ها دانست و یادآور شد: به همین علت بسیج عاشق خدا است و امام بسیجیان، خمینی کبیر (ره) فرموده اند: بسیج لشکر مخلص خدا است که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضاء نموده اند.

وی درخصوص میزان قبولی اعمال به مقدار خلوص انسانی اشاره داشت و افزود: هر چه اخلاص بیشتر و کامل باشد، عمل انسان ارزشمندتر واقع می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین زارع تصریح کرد: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمودند "اگر نبود آن همه تلاش و جهاد مخلصانه که شما رزمندگان نیرو‌های مسلح و بسیج مردمی در دوران جنگ هشت ساله نشان دادید و حقیقتاً اسلام را روسفید و امت رسول الله (ص) را سربلند ساختید و اگر نبود خون‌های مطهر و معطری که در راه خدا بر زمین ریخته شد؛ یقیناً امروز از نظام اسلامی اثری نبود و پرچم قرآن چنین سربلند نمی‌شد"

"تواضع و فروتنی"
وی فروتنی و شکستن نفس را از مهمترین فضایل انسانی برشمرد و نیرو‌های بسیجی را موصوف به چنین اخلاقی نامید و بیان کرد: بسیج علاوه بر اینکه در مقابل خدا خاشع و فروتن است در برابر مردم متواضع می‌باشد و در قرآن کریم ویژگی مؤمنان و مردان خدا چنین آمده است:
” بندگان شایسته خدا کسانی هستند که با آرامش راه می‌روند و آنگاه که از نادانان حرف نامربوط می‌شنوند، نادیده می‌گیرند و اظهار محبت می‌کنند. "

"غیرت دینی"
مسئول نمایندگی، ولی فقیه با تاکید بر غیرت و جوانمردی هر بسیجی تصریح کرد: غیرت دینی این است که؛ نیرو‌های بسیجی نسبت به مسائل اخلاقی و دینی جامعه و ترویج احکام و معارف الهی حساسیت داشته باشند و در هنگام مواجهه با مواردی که با احکام اسلامی و الهی مطابق نیست، عکس العمل نشان دهند.

وی پیرامون غیرت در سیره معصومین (ع) و بزرگان دین توضیح داد: موضعگیری شجاعانه حضرت امام (ره) بر علیه مؤلف کتاب آیات شیطانی نمونه‌ای است که می‌توان مطرح کرد؛ بنابراین بسیجی هرگز در مقابل ناهنجاری‌های جامعه بی تفاوت نیست و در مقابل زشتی‌ها و ناپاکی‌های اخلاقی و اجتماعی اهل تسامح و تساهل نخواهد بود.

"حسن خلق"
حجت‌الاسلام والمسلمین زارع با بیان اینکه حسن برخورد با مردم در اخلاق اسلامی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، اعلام کرد: برای نیرو‌های بسیجی که با مردم در ارتباطند این موضوع حائز توجه و از مهمترین مؤلفه جاذبه دینی و فضایل انسانی است.

"شجاعت"
وی در زمینه شجاعت در جامعه امروزی، گرچه یک صفت اخلاقی ومهمترین نماد اخلاقی و رفتاری یک فرد در زندگی اجتماعی است، خاطرنشان کرد: فرد شجاع دارای هویت دفاعی است و در راه حفظ ارزش‌ها جرأت برخورد با عوامل دشمن را دارد. اگر شجاعت به عنوان یک فرهنگ عمومی در جامعه ما وجود داشته باشد و همه آحاد مردم صلابت و شهامت در راه دفاع از اسلام و ارزش‌های دینی را داشته باشند، بدون شک کیان اسلامی از هر خطری مصون خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین زارع اضافه کرد: حضور مقتدرانه در دفاع مقدس و خلق حماسه‌های پرشور بسیجیان در صحنه‌های نبرد نشانه‌های عینی از شجاعت بسیجیان در صحنه‌های دفاع می‌باشد.

"مردمی بودن"
مسئول نمایندگی، ولی فقیه در خصوص مردمی بودن بسیج گفت: بسیجیان از متن ملت برخاسته و به صورت خودجوش و حرکت مردمی به عضویت این تشکیلات پیوستند و در جهت مصالح و آرمان‌های نظام به پیروی از ولایت فقیه به انجام وظیفه پرداختند.

وی یادآور شد: رده‌های مقاومت بسیج در کلیه اقشار و اصناف و اقصی نقاط کشور و پذیرش و جذب آحاد مردم در سنین مختلف نماد واقعی مردمی بودن این تشکیلات است.

"شهادت طلبی"
حجت‌الاسلام والمسلمین زارع در خصوص شهادت طلبی بیان کرد: شهادت با سرشت بسیجیان عجین شده است و بسیجی به آن عشق می‌ورزد. حب به شهادت را بسیج از مولای خود علی علیه السلام آموخته است که فرموده است: " انی للشهاده لمحب. من دوستدار شهادت هستم"

وی گفتگو را با کلام گهربار" مقام معظم رهبری" به پایان رساند: هفته بسیج در حقیقت فرصت و بهانه‌ای برای زنده نگه داشتن ارزش‌ها و روح بسیجی در آحاد ملت، مخصوصاً جوانان پرشور و مدافعان عاشق صادق است.... همان طور که امام و پیشوای راحل عظیم الشأن ما فرمودند: من هم آرزو می‌کنم و از خدا می‌خواهم که با بسیجیان محشور باشم. بسیج یک افتخار و یک ارزش است. سعی کنید این روحیه بسیجی را برای کشور و انقلاب و اسلام حفظ کنید.

ارسال نظرات