خبرهای داغ:

حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
اولین جشنواره ملی دانش‌آموزی «آیین‌های سنتی مهدوی» از سری برنامه‌های سومین دوره جشنواره علمی فرهنگی و هنری امامت و مهدویت برگزار می‌شود.
کد خبر: ۹۵۵۵۹۲۱
|
۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۵

به گزارش خبرگزاری بسیج خوزستان، دلاور اسمعیل‌وندی، معاون امور مدارس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان اعلام کرد: اولین جشنواره ملی دانش‌آموزی «آیین‌های سنتی مهدوی» از سری برنامه‌های سومین دوره جشنواره علمی فرهنگی و هنری امامت و مهدویت است که با هدف گسترش فرهنگ و آشنایی دانش‌آموزان با ائمه اطهار(ع) برگزار می‌شود.

او اظهار کرد: روش‌های متنوع تربیتی و فرهنگی که مبتنی بر آیین‌های سنتی و با توجه به زیست بوم است، علاوه بر ترویج فرهنگ امامت و مهدویت، سبب ترویج روحیه معنوی در بین آنها شده و در شکل‌گیری بهتر هویت دینی و مذهبی و تقویت هویت ملی و اسلامی، موثر و مفید است و نشان از همبستگی و وحدت اقوام شریف مختلف سراسر کشور در اعتقادات دینی مذهبی و ارادت به اهل بیت(ع) است.

به گفته اسماعیل وندی، مخاطبان این جشنواره، دانش‌آموزان مدارس سما سراسر کشور در تمامی مقاطع تحصیلی است که می‌توانند با ارسال عکس و فیلم از مراسم جشن و آیین‌های سنتی خود در این جشنواره بزرگ به همراه اعضای خانواده شرکت کنند.

معاون امور مدارس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان، محورهای این جشنواره را شامل «جشن‌های سنتی مهدوی و گرامیداشت ائمه اطهار علیهم السلام با توجه به زیست بوم»، «تزئینات و غرفه آرایی»، «چاووشی خوانی حماسی اهل بيت عليهم السلام» عنوان کرد.


او افزود: ترویج فرهنگ امامت و مهدویت در جامعه، زنده نگه داشتن فرهنگ عشق به اهل بیت و ائمه اطهار(ع) در بین نوجوانان، فراهم ساختن بستری برای دانش آموزان در جهت شناخت و شناساندن فرهنگ انتظار و امامت و مهدویت آشنایی دانش آموزان با ائمه اطهار(ع)، آشنایی دانش‌آموزان با روش‌های متنوع تربیتی، فرهنگی متناسب با آداب و رسوم زیست بومی خود، شناخت کامل امام زمان(ع) و آماده شدن برای ظهور، ترویج و تعمیق باورهای دینی در نسل دانش آموزی، افزایش بصیرت و آگاهی دانش آموزان در عقاید و باورهای درست اعتقادی و مهیا کردن فرصتی برای تلاش دانش آموزان در کنار خانواده‌ها را از جمله اهداف این جشنواره دانست.


اسماعیل وندی تصریح کرد: مهلت ارسال آثار ۱۵ دی ماه، زمان داوری آثار بهمن ماه و تاریخ برگزاری اختتامیه ۵ اسفند است. موضوع جشنواره آیین‌های سنتی مهدوی و گرامیداشت ائمه اطهار(ع) با توجه به زیست بوم هر شهر یا استان است.

معاون امور مدارس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان خاطرنشان کرد: تمامی فیلم‌های ارسالی به دبیرخانه باید از تاریخ ۱ مهرماه ۱۴۰۲ به بعد ساخته شده باشند. شرکت‌کنندگان هر بخش جشنواره می‌توانند از مدارس مختلف سما یک شهرستان یا استان باشند. کلیپ‌هایی که فاقد استاندارد فنی پخش کیفیت صدا و تصویر باشند از جشنواره حذف می‌شوند. فیلم‌های ارسالی بخش‌های جشنواره در هیچ یک از محورها نباید بیش از ۱۰ دقیقه و یا کمتر از ۳ دقیقه باشد.

نشانی دبیرخانه: خوزستان، اهواز، بزرگراه گلستان، شهرک دانشگاه، انتهای خیابان دوم دانشجو، معاونت امور مدارس دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان کدپستی ۶۱۳۹۶۳۷۴۵۹ تلفن ۳۳۳۴۴۴۸۳-۰۶۱. 

ارسال نظرات
پر بیننده ها
پرطرفدارترین