حضرت آیت الله خامنه ای : همه دنیای اسلام موظف است که از فلسطینی‌ها حمایت کنند 

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: مسئله‌ى فلسطین، مسئله‌ى اوّل دنیاى اسلام است.

      

حضرت آیت الله خامنه‌ای: اهدف مبارزه برای آزادی فلسطین، آزادی همه‌ی سرزمین فلسطین -از بحر تا نهر- و بازگشت همه‌ی فلسطینیان به کشور خویش است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج یادگار بزرگ و درخشان امام راحل است

      

حضرت آیت الله خامنه ای:بسیج مظهر اقتدار ملیست

      
به گزارش خبرگزاری بسیج : مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از تولید افزون بر ۶۳ هزار مترمربع فرش دستباف از سوی بافندگان و کارگاه‌ها در مناطق مختلف این استان در سال جاری خبر داد.
کد خبر: ۹۵۵۵۹۲۵
|
۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۸

به گزارش خبرگزاری بسیج: مسعود ایرانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تشریح کرد: استان اردبیل در حوزه فرش دستباف شرایط رو به رشدی را تجربه می‌کند، به طوری که امسال بیش از پنج هزار و ۵۶۲ فقره کارت قالی‌بافی از سوی اتحادیه‌های صنفی و روستایی این استان صادر شده است.

وی افزود: حمایت از بافندگان و تولیدکنندگان فرش دستباف استان اردبیل بر همین اساس به جد پیگیری شده است و از جمله متقاصیان واجد شرایط برای دریافت بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارهای مشاغل خانگی به بانک‌های عامل معرفی شدند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: امسال همچنین در بحث تسهیلات تبصره ۱۶ بیش از ۲۹۰ نفر از بافندگان به بانک‌های عامل در استان معرفی شدند که مبلغی حدود ۲۱۳ میلیارد ریال تسهیلات جذب کردند.

وی با اشاره به برگزاری ۲ نمایشگاه فرش دستباف در نیمه نخست سال جاری در استان اردبیل، اضافه کرد: افزون بر ۸۰۰ فقره مجوز مشاغل خانگی و ۲۶ فقره پروانه تولید، بهره‌برداری و جواز تاسیس جدید صادر شده است.

ایرانی در ادامه از انجام ۲ هزار و ۲۰۰ مورد بازدید سه‌جانبه از کارگاه‌های بیمه شده استان در راستای نظارت بر کم و کیف فعالیت آنها خبر داد و اظهار کرد: ۵۳ نفر نیز برای برقراری دوباره بیمه‌هایشان به بیمه تامین اجتماعی اردبیل معرفی شدند.

حدود ۵۰ هزار بافنده و ۱۷۵ کارگاه در زمینه تولید فرش دستباف در استان اردبیل فعالیت می‌کنند که بیشتر تولید آنها شامل بیجار، ریزه ماهی و مسند است.

استان اردبیل با جمعیت افزون بر یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر، در شمال‌غربی‌ کشور و همجوار با جمهوری آذربایجان قرار دارد.

ارسال نظرات