خبرهای داغ:
سردار رستمعلی رفیعی آتانی بیان کرد: صاحبان اراده، انگیزه، عقل و خرد جمعی وقتی به میدان می‌آیند؛ حداقل‌ها را به حداکثر تبدیل می‌کنند و شما صاحبان صنایع این کار را در یک میدان رقابتی سالم و برادرانه انجام داده‌اید.
کد خبر: ۹۵۶۳۱۱۰
|
۲۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۲

قزوین_ به گزارش بسیج، نخستین جشنواره اعطای نشان اقتصاد مقاومتی استان قزوین با حضور سردار رفیعی آتانی فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین، مهندس رستمی مدیر کل صمت استان، حسن حقیقت جانشین سازمان بسیج کارگری، رضا صفاری مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی، مدیران دستگاههای اجرایی، عبدیان رئیس اتاق بازرگانی و مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی استان در محل سالن اجتماعات اداره کل صمت استان برگزار شد.

سردار رستمعلی رفیعی آتانی فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین در این مراسم بیان کرد: شرایطی که امروز دشمن به وجود آورده، میدان جنگی ست که شما تصمیم ساز آن هستید. به فراخور پیشرفت، حوزه عمل و اثرگذاری شما، دشمن برای مقابله با شما نقشه پردازی می کند. 

وی گفت: با پیروزی انقلاب، دشمن برای مقابله با ملت ایران فتنه انگیزی کرد. ادبیات دیروز دشمن با ادبیات امروزش متفاوت است. قدر و منزلت تولید، اقتصاد و صنعت، توسط شما تولیدکنندگان ایجاد می شود. 

سردار آتانی با اشاره به ایام شهادت حضرت فاطمه(س) اظهار کرد: دشمنان در مقابله با امیرالمومنین و دختر رسول خدا که خاندان هدایتگر، رشد و تعالی انسان و میدان عاطفه و محبت هستند، جنگ اقتصادی را با جریان فدک به راه انداختند. امروز نیز دشمن پیشرفت و عزت شما در میدانی شبیه همین جریان یعنی میدان اقتصادی شما را به زورآزمایی فراخوانده اند. 

فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین عنوان کرد: وجه اشتراک سپاه، بسیج و جامعه صنعت و اقتصاد این است که آنها دارای ماموریت مشترک هستند؛ بسیج و سپاه با عنایت و پشتیبانی‌ شان در کنار مجموعه شما هستند چون شما نیز در صحنه نبرد جنگ اقتصادی حاضر هستید.

سردار رفیعی آتانی گفت: شما فعالان عرصه اقتصاد، رزمنده این میدان هستید؛ ۴۵ سال است که در وسط میدان رقابتی سختی که دشمنان، از شما خیلی جلوتر بودند مثل همان میدان جنگی که تجهیزات آنها از ما جلوتر بود؛ قرار دارید و با این شرایط رشد کرده اید همانطوری که برادران سپاه شما ۴۵ سال در میدان رزم رشد کردند.

وی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دشمنان در بعضی از حوزه‌ها ۲۰۰ سال از ما جلوتر بودند، گفت: شما متفاوت هستید چون نیازهای خود را خوب تشخیص داده و اولویت بندی کردید و با سیاست‌های سپاه همراهی نمودید؛ اقتصادی مقاومتی که رهبر معظم رهبری مطرح کردند بعضی‌ها فکر نمودند که باید چیزی نخورند، نپوشند و آسایش نداشته باشند؛ اما در واقع مفهومش این بود که این‌ها را داشته باشید؛ اما با اندک تکانه‌ای ستون‌هایتان فرو نریزد؛ محکم و مقاوم باشید و خودتان را برای هر سناریویی که دشمنان طراحی می‌کنند آماده کنید که اگر این‌ها نباشد با اندک تکانه‌ای ستون‌ها فرو می‌ریزد.

فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین در ادامه یادآور شد: رقابت سالم بر مبنای دینی، این است که نترسیم رقیب پیدا شود؛ بلکه باید این حوزه رقابت سالم و برادرانه را داشته باشیم و توان خود را بالاتر ببریم و این لذت بخش و امید آفرین است؛ تحرک و پویایی در همه رقابت ها وجود دارد؛ رویکرد این میدان رقابت اعتماد به توانمندی‌های خودمان است و ما باید به آن چیزی که داریم اعتماد داشته باشیم تا حداکثر بهره‌وری را به دنبال داشته باشد.

وی تصریح کرد: صاحبان اراده، انگیزه، عقل و خرد جمعی وقتی به میدان می‌آیند حداقل‌ها را به حداکثر تبدیل می‌کنند و شما صاحبان صنایع این کار را در یک میدان رقابتی سالم و برادرانه انجام داده‌اید.

وی اظهار کرد: حوزه عمل شما فقط شامل کارگران نمی‌شود؛ بلکه کل خانواده آنها و شاید فراتر از آن شامل بستگان آنها نیز شود؛ این همان اجر و مزدی ست که خداوند متعال در حوزه عمل شما و شعاع تاثیر عمل به شما لطف کرده است و شما باید قدردان این لطف الهی باشید.

وی ادامه داد: توجه مقام معظم رهبری به مجموعه فعالان اقتصادی در جلسه‌ای که داشتند و به مجموعه دولت هم تذکر دادند؛ این بود که دست آنها را باز بگذارید تا این فرماندهان حوزه صنعت آتش به اختیار باشند و شما فرماندهان و رزمندگان جبهه اقتصادی هستید. 

سردار رفیعی آتانی در پایان عنوان کرد: ما باید قدردان کارگران باشیم؛ این‌ها نعمت‌های خدا بر شما هستند و فرصت خدمتی ست که خداوند برای شما فراهم کرده است و بیشتر نگاه صاحبان صنایع به زیر مجموعه‌ها و همکاران خود با همه گرفتاری‌هایی که در این حوزه وجود دارد نیز از همان نگاه محبت آمیزی است که ما باید قدردان آن باشیم.

گفتنی است در این مراسم از ۲۰ واحد تولیدی و صنعتی تجلیل به عمل آمد.

 

انتهای پیام/۱۰۰۴

ارسال نظرات
پر بیننده ها