خبرهای داغ:

اعزام ۲۵۰ نفر از شاهرود به اردوی راهیان نور

شاهرود_ اردوی راهیان نور هفت‌تپه برای هفتمین بار با اعزام ۲۵۰ نفر از شاهرود برگزار شد.
کد خبر: ۹۵۷۰۰۴۴
|
۲۲ دی ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۹

اعزام ۲۵۰ نفر از شاهرود به اردوی راهیان نوربه گزارش خبرنگار بسیج، ۲۵ دی‌ماه یادواره شهادت قریب به ۴۰ نفر از شهدای تدارک و پشتیبانی تیپ ۱۲ قائم (عج) استان سمنان در منطقه هفت‌تپه شهرستان شوش استان خوزستان است.
در همین راستا، هفت سال است که کاروان راهیان نور هفت‌تپه از شهرستان شاهرود که بیشترین شهید در این واقعه را داشته است، در گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خادم‌الحسین (ع) به این منطقه اعزام می‌شود.
امسال نیز این کاروان در قالب ۶ دستگاه اتوبوس و بالغ بر ۲۵۰ نفر از خانواده‌های شهدا و ایثارگران و عموم مردم برای پاسداشت یاد و خاطره این شهدا از ۲۲ تا ۲۸ دی‌ماه به منطقه هفت‌تپه اعزام می‌شود.
کمیل قندهاری، مسؤول اجرایی این اردو در گفتگو با فارس، با اشاره به اینکه یادواره شهدای هفت‌تپه در مقتل این شهدا برگزار می‌شود، افزود: با توجه به هماهنگی‌های انجام‌شده، قرار است یادبودی در مقتل این شهدا ایجاد شود تا یاد و نام این شهدای مظلوم در تاریخ استان سمنان و دفاع مقدس ماندگار شود.
او افزود: در این اردو، علاوه بر برپایی یادواره شهدا و بازدید از برخی مناطق دفاع مقدس در استان خوزستان، شرکت‌کنندگان به زیارت حرم مطهر شاه‌چراغ در شیراز، مزار سردار دل‌ها در کرمان و آیت‌الله صدوقی در یزد نیز مشرف خواهند شد.
مسؤول اجرایی راهیان نور هفت‌تپه تأکید کرد: هر سال استقبال از این اردوی راهیان نور مردمی بیشتر می‌شود و این نشان از اثرگذاری شهدا در جامعه و اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دارد.
به گزارش بسیج؛ در واقعه ۲۵ دی‌ماه سال ۱۳۶۵ هواپیما‌های دشمن بعثی عراق به تصور اینکه این مکان، مرکز تجمع و لجستیکی است، آن را بمباران کردند.
در این فاجعه، قریب به ۴۰ نفر از آشپزان آشپزخانه که اکثراً پیرغلامان حسینی و مشغول پخت غذای گرم برای خط مقدم جبهه بودند، به خاک و خون کشیده شده و مانند ارباب خود قطعه‌قطعه شدند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار