فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان تاکید کرد

ضرورت طراحی نظام مسائل برای انجام فعالیت جهادی

سرهنگ پاسدار نعمت الله نجفی گفت: سرگروه باید توانمندی حل مساله را داشته باشد و قبل از حضور در منطقه مسائل و مشکلات منطقه را احصا کند. سپس براساس آن‌ها برنامه‌ریزی کند تا جایی که گره گشای مردم باشد.
کد خبر: ۹۵۷۰۳۵۶
|
۲۶ دی ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۹

به گزارش خبرگزاری بسیج استان مرکزی از فراهان؛ سرهنگ پاسدار نعمت‌اله نجفی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان عصر روز گذشته در انتخابات شورای مجمع جهادی بسیج سازندگی فراهان با اشاره به شاخصه‌های سرگروه جهادی گفت: یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های سرگروه‌ جهادی‌ ارتباط است. سرگروه جهادی باید توانمندی خاصی در ارتباط گیری با دیگران داشته باشد.
وی با تاکید بر اینکه این ارتباط و هماهنگی، باید در میان جهادگران و‌ هم در ارتباط با مسئولان باشد، افزود: هماهنگی و پشتیبانی قوی مولفه دیگر سرگروه جهادی است؛ سرگروه جهادی باید هماهنگی‌های لازم را قبل از حضور در منطقه مورد نظر انجام داده و بتواند در این زمینه با پشتیبانی قوی کار را به نتیجه برساند.
سرهنگ نجفی تصریح کرد: یکی از اساسی‌ترین ویژگی‌های مهم سرگروه جهادی حفظ مشارکت است. سرگروه باید طوری گروه را رهبری کند تا جهادگران با میل و رغبت خود به صورت داوطلبانه کار جهادی انجام دهند و با انعطاف پذیری تعامل و مشارکت را حفظ کنند.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان با تاکید بر تقسیم بندی وظایف در بین اعضای گروه گفت: زمانی کار جهادی به صورت مطلوب انجام می‌شود که مسئول گروه برای هرکسی، کاری را تعریف کند و براساس وظایف تعریف شده به صورت مشارکتی انجام شود.
وی ادامه داد: مسئول گروه جهادی علاوه بر داشتن تخصص و تعهد باید حس مسئولیت‌پذیری، همبستگی و تصمیم‌گیری را در خود تقویت کند و بتواند در زمان بحران با ریسک پذیری کار را به نتیجه مطلوب برساند.
سرهنگ نجفی با تاکید بر این نکته که کار زمانی موفق است که اثر بخش باشد؛ گفت: سرگروه باید توانمندی حل مساله را داشته باشد و قبل از حضور در منطقه مسائل و مشکلات منطقه را احصا کند. سپس براساس آن‌ها برنامه‌ریزی کند تا جایی که گره گشای مردم باشد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج فراهان تصریح کرد: مسئول گروه جهادی باید از ظرفیت و پتانسیل منطقه استفاده کند و با ارتباط گیری با آنان در جهت پیشبرد اهداف گروه جهادی اقدام کند‌.
وی در پایان با تاکید بر داشتن تخصص اعضای گروه جهادی خاطرنشان کرد: جهادگران باید در حوزه‌های مختلف تخصص داشته باشند تا بتوان از توانمندی آنان در مناطق مختلف استفاده کرد و‌ به نوعی حضور جهادگران اثربخش باشد.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار