صدور هشدار قرمز هواشناسی برای بارش برف

صدور هشدار قرمز هواشناسی برای بارش برف (تشدید فعالیت سامانه بارشی) در استان اردبیل
کد خبر: ۹۵۷۰۴۰۹
|
۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۷

صدور هشدار قرمز هواشناسی برای بارش برف

بر اساس نقشه‌های هواشناسی تشدید فعالیت سامانه بارشی (بارش برف سنگین)، از اواخر وقت شنبه ۲۳ دی ماه تا اواخر وقت یکشنبه ۲۴ دی ماه ۱۴۰۲ صورت خواهد گرفت که بارش سنگین برف و کولاک شدید برف بر اثر وزش باد، پیش بینی می شود.
 وی افزود؛ منطقه اثر این سامانه: تمامی مناطق استان بوده اما مناطق مرکزی، شهرستان گرمی و بخش هایی از شهرستان خلخال بیشتر تحت تاثیر این سامانه خواهند بود.

 کوهی در خصوص نوع مخاطره این سامانه اظهارکرد: بسته شدن برخی از راه های ارتباطی روستاها و جاده های فرعی؛ اختلال در تردد شهری و برون شهری به دلیل انباشت برف؛ کاهش دید بر اثر کولاک برف در جاده های مواصلاتی؛ تداوم یخبندان و اختلال در عملیات های پروازی فرودگاه اردبیل از مخاطرات این سامانه می باشد.

 مجید کوهی توصیه های ذکر شده در این سامانه را؛ آمادگی کامل دستگاه های اجرائی و امدادی؛ انجام اقدامات به موقع در خصوص برف روبی و نمک پاشی در معابر شهری و جاده های مواصلاتی استان؛ آمادگی لازم جهت انجام اقدامات کنترلی برای جلوگیری از شکستن درختان و قطع خطوط انتقال برق؛ اجتناب از سفرهای غیر ضروری؛ مدیریت در توزیع و مصرف بهینه حامل های انرژی و سایر اقدامات پیشگیرانه؛ پیشگیری از یخزدگی لوله های آب و مخازن آب؛ اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و صعود به ارتفاعات به دلیل بارش سنگین برف، کولاک برف و سرمازدگی شدید؛ توجه به توصیه های کارشناسان محترم جهاد کشاورزی، بیان کرد.

 مدیرکل هواشناسی استان اردبیل هدف و ماموریت سازمان هواشناسی کشور را حفاظت از جان و مال مردم در برابر مخاطرات جوی عنوان کرد و از تمامی هموطنان خواست، نسبت به هشدارهای هواشناسی حساس بوده و با انجام اقدامات به موقع و توجه به توصیه های هواشناسی، خسارات حوادث و مخاطرات جوی را کاهش دهند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار