خبرهای داغ:

فرماندار کرمانشاه: امکانات رفاهی دستگاه‌های اجرایی در اختیار بازنشستگان قرار گیرد

فرماندار کرمانشاه با تاکید بر تکریم بازنشستگان از سوی همه ادارات و سازمان‌ها، گفت: امکانات رفاهی، تفریحی و ورزشی دستگاه‌های اجرایی استان همچون شاغلان در اختیار بازنشستگان نیز قرار بگیرد.
کد خبر: ۹۵۷۰۴۲۷
|
۲۴ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۸

به گزارش خبرگزاری بسیج از کرمانشاه،محمدرضا آمویی در نشست هم اندیشی با مدیریت صندوق بازنشستگی و روسای کانون های بازنشستگی استان در سالن جلسات فرمانداری، افزود: رسیدگی به مسایل و مطالبات بازنشستگان مورد توجه دولت سیزدهم قرار دارد و در این خصوص یک عزم و اراده جدی را شاهد هستیم.

آمویی اظهار کرد: تکریم بازنشستگان و تجلیل از کار و خدمات آنان به عنوان یک وظیفه همگانی باید فرهنگ سازی شود و احترام و بزرگداشت این عزیزان نباید موکول به یک روز یا یک مناسبت خاص شود.

فرماندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه بازنشستگان قشر عظیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند و با مشکلاتی نیز مواجهه هستند، گفت: باتوجه به برگزاری انتخابات در اسفند ماه امسال به عنوان یک رویداد مهم سیاسی در کشور انتظار می رود این قشر با شور و نشاط در انتخابات شرکت کنند و به دشمنان اسلام ثابت کنند هرچند مشکلاتی در کشور وجود دارد ولی پای این انقلاب و رهبری محکم ایستاده اند.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان کرمانشاه نیز در این نشست به ارائه آماری از اقدامات انجام شده پرداخت و گفت: تا آذر سال جاری حدود ۲ هزار و ۴۰۰ پرونده برقراری حقوق بازنشستگی و وظیفه از سوی دستگاه‌های اجرایی به مدیریت صندوق ارسال شده که مورد بررسی قرار گرفته و احکام آنان در کمترین زمان ممکن صادر شده است.

«کاظم نجفی‌نیا» افزود: در سال‌جاری به چهار هزار و ۶۶۶ نفر وام قرض‌الحسنه ۳۰۰ میلیون ریالی و به تعداد ۴۴ نفر از فرزندان بازنشستگان که در سال ۱۴۰۲ ازدواج کرده اند نیز مبلغ ۳۵۰ میلیون ریال وام با کارمزد چهار درصد و با باز پرداخت ۳۶ ماهه پراخت شده که این ها بخش کوچکی از خدماتی است که به مشترکین صندوق ارائه شده است.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان کرمانشاه در ادامه گفت: استان کرمانشاه دارای بیش از ۴۱ هزار بازنشسته و ۲۶ هزار شاغل کسور پرداز به صندوق بازنشستگی کشوری است.

نجفی‌نیا با بیان اینکه این استان دارای ۲۳ کانون بازنشستگی کشوری فعال که ۱۲ کانون در شهرستان کرمانشاه و ۱۱ کانون در سایر شهرستانهای استان است، افزود: این کانونها پل ارتباطی بین بازنشستگان و صندوق بازنشستگی و دستگاه‌های اجرایی هستند.

در این نشست، روسای کانون های بازنشستگی و نمایندگان بازنشستگان به طرح مسایل و مشکلات و مطالبات خود در بخش معیشت؛ درمان و تکریم بازنشستگان پرداختند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار