افتتاح شهردخت قرآنی ویژه بانوان دارالمومنین تهران در ایام الله دهه فجر

شهردخت ویژه بانوان دارالمومنین تهران همزمان با سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی راه اندازی می شود.
کد خبر: ۹۵۷۰۵۹۷
|
۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۰

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۴، امیر یزدی با اشاره به اجرای طرح تحول ۲۰ گانه خدمت شهر تهران و  لزوم وجود مجموعه هایی برای ارائه خدمات فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و آموزشی ویژه بانوان گفت: شهردخت در دارالمومنین تهران با رویکرد تخصصی آموزش های قرآنی و مذهبی فرصتی برای توزیع عادلانه امکانات فرهنگی و مذهبی ویژه بانوان است.

وی با بیان اینکه  شهر دخت مجموعه‌ای امن با امکانات رفاهی، ورزشی و فرهنگی  است که  روزانه صدها دختر و بانوان منطقه می توانند بدون هیچ گونه دغدغه‌ای  ساعت‌ها در آن وقت بگذرانند و لحظات شاد و مفرحی را در کنار کسب مهارت های آموزشی سپری کنند، اظهار داشت: با جدیت فراوان به دنبال آن هستیم که این مجموعه در ناحیه یک منطقه  تا دهه فجر افتتاح و دراختیار بانوان قرار گیرد.

 

 راه اندازی کافه فکر و کتاب ویژه دختران و مادران

 

شهردار منطقه ۱۴ در ادامه از راه اندازی پاتوق فرهنگی دیگر با عنوان کافه فکر و کتاب ویژه بانوان دارالمومنین تهران خبر داد.

امیر یزدی گفت: تمهیدات لازم برای افتتاح کافه کتاب ویژه بانوان منطقه همزمان با فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ماه در نظر گرفته شده است.

یزدی هدف از آغاز به فعالیت این فضای فرهنگی و آموزشی را بروز خلاقیت های هنری، فرهنگی و  بهترین گزینه برای برپایی دورهمی‌ها متفکرانه دخترانه و دوستانه نام برد و افزود: این فضا  در مجموعه شهربانوی منطقه آماده شده  و علاقه مندان در همه گروه های سنی می توانند  علاوه بر بهره مندی از کتاب های تخصصی  با موضوعات مرتبط با خانواده، از ارائه بازی های فکری، ورکشاپ ها  و هم اندیشی های تخصصی و خلاقانه در راستای ارتقای خانواده  بهره مند شوند.

راه‌اندازی پنجمین مرکز کارآفرینی کوثر

شهردار منطقه ۱۴ همچنین، از افتتاح پنجمین مرکز کارآفرینی کوثر در راستای مهارت‌افزایی و اشتغال‌زایی برای بانوان سرپرست خانواده خبر داد و با بیان اینکه مراکز کوثر علاوه بر اینکه در زمینه کارآفرینی فعالیت خوبی در تهران دارند؛ در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی نیز مثمر ثمر هستند، گفت: در همین زمینه بانوان سرپرست خانوار منطقه نیز در چهار مراکز فعال هستند .

وی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی این مرکز در کوچه استاد ابراهیمی و بخش غربی منطقه امکان بهره‌مندی ده‌ها بانوی دیگر از خدمات این مرکز و اشتغالزایی شان فراهم می شود، یادآور شد: پنجمین مرکز کوثر منطقه تا سالروز جشن پیروزی انقلاب اسلامی آغاز به کار و در اختیار فعالیت‌های کارآفرین خواهد بود.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار