خبرهای داغ:

۳۰۰ واحد مسکن ملی در خوزستان تا پایان امسال آماده بهره برداری خواهد شد

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان از افتتاح حدود ۳۰۰ واحد مسکن ملی در استان تا پایان امسال خبر داد.
کد خبر: ۹۵۷۰۶۴۲
|
۲۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۹

به گزارش خبرگزاری بسیج خوزستان ، میثم آذرسا معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: الگوی کلی نهضت ملی مسکن در خوزستان، ۲۸۲ هزار واحد بوده که ساخت ۹۰ هزار واحد از این تعداد بر عهده راه و شهرسازی و مابقی از طریق شهر‌های جدید، نیرو‌های مسلح، بنیاد مسکن و الگوی‌های حمایتی احداث خواهد شد.

او می‌گوید: پیشرفت فیزیکی واحد‌های مسکن ملی در استان حدود ۳۰ درصد بوده و قطعا این روند در ماه‌های آینده با سرعت بیشتری دنبال شود.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: تاکنون ساخت ۱۲ هزار واحد مسکن در استان آغاز شده و تلاش می‌کنیم این رقم را تا پایان سال به ۳۰ هزار واحد افزایش دهیم.

به گفته او ساخت مسکن در شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بر عهده بنیاد مسکن بوده و پیش‌بینی می‌کنیم تعداد قابل توجهی واحد ساخته شود.

آذرسا گفت: از ۳۸ پروژه فعال مسکن ملی در استان، ۱۲ مورد مربوط به اهواز بوده که کار ساخت ۶ هزار واحد را انجام می‌دهند.

این مقام مسئول ضمن اظهار نارضایتی از پیشرفت فیزکی و سرعت کار پروژه‌ها افزود: مهمترین مشکل این پروژه‌ها عدم انطباق قرارداد‌های مالی مابین کارگزار‌ها و ستاداجرایی با پیمانکاران طرح است که در حال رفع این موضوع هستیم.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: تعداد متقاضیان اولیه دریافت مسکن در استان بیش از ۲۸۲ هزار نفر بود در حالی که متقاضیان تایید نهایی شده، ۵۸ هزار نفر هستند که بخشی از آن‌ها در شهر‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر می‌باشند.

ارسال نظرات
پر بیننده ها
آخرین اخبار